Odveta doma proti Stodůlkám se vydařila!

O dva články níže a pár měsíců zpátky jsme zde spolu s Bizonkem pečlivě referovali o neortodoxním utkání na jihozápadním okraji Prahy na Stodůlkách. Pro připomenutí stačí pouhá dvě slůvka - první sníh. Včera večer (středa 9. března 2011) jsme hráli odvetu, a zvláště pro mě to byl prestižní mač, kdy jsem chtěl na domácích stolech odčinit "zimní prů...".

Pro nás to měl být mač o definitivní jistotu udržení se v soutěži i pro příští rok (bez play-outu). Celou středu jsem pečlivě surfoval na výsledkovém serveru stolních tenistů, a když jsem zjistil že Michle "D" prohrála doma se Střížkovem "A", bylo jasné, že jsme zachráněni za jakéhokoli průběhu našich posledních letošních dvou utkání (v případě, že k nim nastoupíme, tj. nebude kontumace).

K utkání jsem přistupoval sice s touto jistotou, ale stejně tak jsem chtěl já i ostatní dokázat, že Stodůlky jsou soupeřem k poražení. Bohužel nebyl k dispozici manažer týmu Bizonek, a ani náš "stálý" náhradník Zahry ml. (oba pro nemoc). Sestavu tak obohatila Hudy, která se tak měla šanci rozehrát před ligovým víkendem.

  Slavoj Praha "B"   Sokol Stodůlky "A"
A Hana "Hudy" Hudečková X Martin Jírovec
B Michal "Šamánek" Musil Y Milan Čečák
C Ondřej "Males" Maleček Z Václav Bielina
D Jan "Polednik" Poledne U František Gargulák

Ke čtyřhrám jsem k Malesovi nanominoval (jako kapitán) Hudy. Učinil jsem tak hned z několika důvodů, tím hlavním byl fakt, že se Males u doubla potřebuje uklidnit, a díky Hudy se mu to snad i povedlo. Tedy minimálně při pohledu na výsledek ano. Šami a já jsme svou úlohu rovněž zvládli a nedali jsme pp. Bielinovi a Gargulákovi čuchnout.

Stav 2:0 po čtyřhrách dával tušit dobrému výsledku celkově - což se i potvrdilo. Hudy přejela Jírovce, a některé její výměny nás doslova zvedaly ze židlí. Šami se s Čečákem chviličku trápil, ale pečlivou profesorskou hrou a 100% koncentrovaností soupeře přehrál. Males se bohužel v poslední době trápí, moc netrénuje, jestli vůbec, a výsledky tomu začínají odpovídat. V prvním jeho zápase narazil na nevyzpytatelného Bielinu, který smrtící kombinací potahů - forhand: friendship, backhand: tráva, dokáže překvapit. První bod pro soupeře. Já pak vyběhl s Gargulákem. Po první rundě tak stav 5:1 pro domácí.

Rundu s číslem dvě načal a dramatický zápas se štastným koncem zahrál Šami s Jírovcem (3:2). Males se  napodruhé dokázal vypořádat se soupeřovou hrou, tentokráte se střídáním čopu a nárazu v pinku p. Čečáka.  Ke cti a mírné zlepšení Malese dokladuje i včasný příjezd na utkání, jen tak dál. Tou pravou odvetou byl pro mě zápas s Bielinou. "Show", jež jsme oba předvedly na Stodůlkách, mě pak strašila ještě o Vánocích. Ostudu jsem nechtěl opakovat. Nevím jak, ale opět jsem se dostal do nelichotivého stavu 1:2 a 4-8. A jak to bývá, opět nevím jak, 4. set jsem vyhrál 9. Pátá sada už probíhala v mé režii, na obrátce 5:0, celkově 11:6. My mission complete. Perfektně pak Hudy, když smetla Garguláka, tzn. 9:1 celkem.

Třetím svým zápasem v utkání nám Males radost sice neudělal, prohra s Jírovcem však utkání neovlivnila; 9:2.  Poslední bod jsem přidal v zápase proti Čečákovi. Byť mě soupeř chvílemi přiváděl k šílenství, našel jsem v sobě - nečekaně - trpělivost a klid. Nic už tak nemohlo změnit naše vítězství 10:2,  Hudynina prohra s prostořekým Bielinou, už byla pod čarou.

Vynikající výkony všech zúčastněných (i Malese), vč. výpomoci Hudy, nám, z obyčejného středečního večera, udělaly příjemný a vítězný. K opravdu poslednímu utkání na půdě El Niňa "G" tak budeme moci přistoupit do jisté míry uvolněni, avšak s touhou po úspěchu. 

 

PřílohaVelikost
TJ Slavoj Praha "B" vs. TJ Sokol Praha 5 Stodůlky "A"67.81 KB
Velka_cena_Prahy_logo_mensi.png