OPĚT ŠEST MEDAILÍ NA 4. TURNAJI SERIÁLU GRAND PRIX RACKETSPORT.CZ MLADŠÍHO ŽACTVA A DOROSTU

V neděli 9. února 2020 se v areálu SK HAMR uskutečnil 4. turnaj Seriálu Grand Prix RACKETSPORT.cz mladšího žactva a dorostu. Na turnaji startovalo celkem 13 našich hráčů, z čehož 8 v kategorii mladšího žactva a 5 v kategorii dorostu. Naši hráči a hráčky opět vybojovali 6 medailových umístění. Verča Šimůnková obsadila 2.místo v kategorii dorostenek, navíc spolu s Terkou Bartoňovou z Bohnic skončili na 3.místě ve čtyřhřa dorostu, a to spolu s dalším našim párem Vašek Nádvorník, Adam Rek. Honza Slavíček vybojoval 3.místo v turnaji B dorostu a Lukáš Rek obsadil 2.místo ve dvouhře mladšího žactva a spolu s Martinem Jandusem ze Sparty zvítězili ve čtyřhře mladšího žactva.

Medailisté z GP dorostu a mladšího žactva

V soutěži dorostu jsme měli čtyři zástupce v turnaji A. Nejúspěšnější byl tentokrát Adam Rek, když vyhrál svoji základní skupinu, ve které dokázal porazit Adama Sochora 3:2 na sety. Ve čtvrtfinále Adam narazil na pozdějšího vítěze turnaje Jaroslava Jůzu z Plzně. Adam sice vyhrál úvodní dva sety, ale v dalším průběhu měl problém s příjmem podání, navíc byl příliš pasivní a prohrál 2:3. V dalších zápasech porazil Verču Šimůnkovou a Martina Bruka ze Sparty a obsadil pěkné 5.místo. Verča Šimůnková skončila ve skupině na druhém místě, když prohrála s Martinem Brukem ze Sparty dobře rozehraný zápas 2:3. kdy měla též potíže s příjmem podání a se soupeřovým topspinem. Ve čtvrtfinále Verča narazila na obranáře Jakuba Makaru ze Slaného, se kterým nakonec prohrála 1:3. V dalších zápasech Verča nejprve prohrála s Adamem Rekem 1:3, následně v závěrečném zápase turnaje porazila Vaška Nádvorníka 11:9 v pátém setu, čímž obsadila celkové 7.místo, které znamenalo 2.místo v hodnocení kategorie dorostenek. Vašek Nádvorník ze skupiny postoupil z prvního místa, když porazil pozdějšího vítěze a svého tradičního soupeře Jaroslava Jůzu z Plzně 3:2. Ve čtvrtfinále Vašek prohrál s Adamem Sochorem 0:3, dále prohrál s dalším hráčem Sparty Martinem Brukem 2:3 a po již zmíněné porážce s Verčou Šimůnkovou obsadil 8.místo. Posledním naším zástupcem v turnaji A byl Adam Gräf, který ve skupině obsadil páté místo, když nejblíže k vítězství měl v zápase s Jakubem Vranou z Kotlářky, se kterým prohrál 1:3, když příliš spěchal v zakončení. V baráži o udržení porazil Filipa Kuboše z Kotlářky 3:0 a prohrál s Markem Mihalachim z Kotlářky 2:3 a s Andreou Jungwirthovou ze Sparty 1:3 a obsadil konečné 19.místo.

Verča Šimůnková na 2.místě ve dvouhře dorostenek

V turnaji B dorostu startoval Honza Slavíček. Honza obsadil ve skupině druhé místo, když prohrál s Šimonem Holíkem z Kotlářky 0:3 a po boji porazil Jakuba Dufka z Vršovic 3:2. Ve čtvrtfinále pak porazil Lukáše Macka z KST Vršovice 3:1, v semifinále prohrál se svým tradičním soupeřem Janem Marholem ze Sparty 2:3 a v zápase o 3.místo v repríze zápasu ze skupiny porazil Šimona Holíka 11:8 v pátém setu, když v koncovce prohrával 7:8 a koncentrovaným výkonem vybojoval zasloužené 3.místo a postup do turnaje A dorostu.

Honza Slavíček 3.místo v turnaji B dorostu

Ve čtyřhře dorostu dva naše páry bez větších problémů postoupily do semifinále. Zde Vašek Nádvorník s Adamem Rekem prohráli s dvojicí Martin Bruk, Adam Sochor (Sparta) 1:2 11:13 ve třetím setu a Verča Šimůnková s Terkou Bartoňovou prohrály s Jaroslavem Jůzou s Andreou Jungwirthovou (Plzeň, Sparta) 0:2. Oba páry tak skončili na 3.místě.

Medailisté ve čtyřhře dorostu

V turnaji A mladšího žactva jsme měli dva zástupce. Lukáš Rek vyhrál bez problémů základní skupinu, ve které porazil i svého přemožitele z Přeboru Prahy Martina Jnaduse. Ve čtvrtfinále na Lukáše čekal nepříjemný soupeř, Michal Procházka z Kotlářky. Lukáš však zabojoval a soustředěným výkonem zvítězil 3:2. V semifinále přehrál trpělivým výkonem Filipa Kauckého z Kotlářky 3:0. Ve finále pak svedl souboj s tradičním soupeřem Bohuslavem Čermákem z Liberce. Lukáš vyhrál první set, když se opíral o své podání. V dalším průběhu soupeř zlepšil příjem, měl nepříjemný blok, čímž dostával Lukáše pod tlak. Lukáš nakonec prohrál 1:3 a obsadil tak velmi pěkné 2.místo. Nathan Cafmeyer ve skupině vybojoval zápas s Pavlem Šourkem ze Sparty, ve kterém zvítězil 3:2 a obsadil tak čtvrté místo ve skupině. V dalších bojích prohrál s Lukášem Elicerem ze Slaného 0:3, porazil obranáře Štěpána Němce z Liberce 3:0 a nakonec prohrál s Tiborem Berthem z Kotlářky 2:3 a obsadil tak 14.místo.

Lukáš Rek na 2.místě ve dvouhře mladšího žactva

V turnaji B mladšího žactva postoupilo pět našich hráčů ze základní skupiny. Tři postoupili z druhého místa, takže se kvalifikovali do předkola. V něm Marek Hanzal prohrál s později bronzovým Janem Fiřtem z Liberce 0:3, Tomáš Hanzal prohrál s Jonášem Diveckým z Kotlářky 0:3 a Eliška Slavíčková porazila v pětisetové bitvě Jana Špačka ze Sparty. V dalším kole na sebe narazili Adélka Mikešová, která vyhrála svoji skupinu, s Eliškou Slavíčkovou. Holky svedly další pětisetovou bitvu, ve které měla zpočátku navrch Eliška, která hrála velmi trpělivě a vyhrávala ve výměnách. V koncovce pátého setu však byla jistější Adélka a zvítězila 3:2. V dalším kole Adélka narazila na Terezu Makarovou ze Slaného, prohrála úvodní dva sety, další dva sety soustředěnou a aktivní hrou vyhrála a rozhodovalo se v pátém setu. V něm byla Adélka příliš nervózní, za stavu 7:9 zkazila podání a nakonec prohrála 7:11. V dalším průběhu porazila ve vzájemném souboji Hanku Kodetovou a nakonec prohrála s Charliem Harriesem z Liberce třikrát 9:11 a obsadila tak 6.místo v turnaji B. Hanka Kodetová nejprve vybojovala bitvu s Adamem Podrazkým z Elizzy v koncovce pátého setu. V dalším kole Hanka narazila na pozdější vítězku Barboru Růžičkovou z TTC Litvínov, Hanka tuto soupeřku porazila na posledním BTM ČR a začátek vypadal bez větších problémů. Hanka vyhrála první set a druhý měla též dobře rozehraný, bohužel jej prohrála v koncovce. Soupeřka dobře přijímala a byla jistější ve výměnách a Hanka nakonec prohrála 2:3. V dalších zápasech pak prohrála s Adélkou Mikešovou a nakonec porazila Jonáše Diveckého z Kotlářky 3:0 a obsadila tak 7.místo v turnaji B. Thomas Cafmeyer obsadil ve skupině čtvrté místo, když dvakrát prohrál 2:3. V soutěži útěchy Thomas nejprve porazil svoji deblovou partnerku Aničku Bartoňovou z Bohnic 3:0 a ve čtvrtfinále prohrál s pozdějším vítězem Ondřejem Martincem z Elizzy 0:3.

Ve čtyřhře mladšího žactva prohrály Hanka Kodetová s Eliškou Slavíčkovou ve velmi pěkném a vyrovnaném zápase s Karolínou Jaroňovou a Adélou Noskovou ze Sparty 0:2. Lukáš Rek s Martinem Jandusem postoupili bez problémů do semifinále, kde přehráli pár Filip Kaucký, Maxim Truchlík 2:1. Ve finále pak Lukáš s Martinem zvítězili nad dvojicí Petr Žmuda, Bohuslav Čermák z Liberce 2:1 a stali se tak vítězi čtyřhry mladšího žactva.