PÁTÉ MÍSTO STARŠÍCH ŽÁKŮ NA PŘEBORU PRAHY DRUŽSTEV

V sobotu dne 6. dubna 2019 se v areálu HAMR v Braníku uskutečnil 2. turnaj Přeboru Prahy družstev, tentokrát kategorie staršího žactva. Přeboru se zúčastnilo celkem 24 družstev z 11 klubů organizovaných v rámci Pražského svazu stolního tenisu. Naše barvy zastupovalo A družstvo v 1. třídě starších žáků a B družstvo ve 2. třídě staršího žactva. A družstvo nakonec obsadilo v konečném hodnocení 5. místo, B družstvo skončilo na 3.místě.V 1. třídě starších žáků startovalo naše A družstvo ve složení Vašek Nádvorník, Adam Rek, Adam Gräf, Honza Slavíček a Lukáš Rek. V úvodním utkání naše družstvo narazilo na favorita soutěže, a to na A družstvo Kotlářky.

Slavoj Praha A - SK DDM Kotlářka Praha A 0:3

V tomto utkání měl šanci na získání bodu pouze Vašek Nádvorník, který v zápase s Michaelem Kopeckým vyhrál první set.

Slavoj Praha A - TTC Elizza Praha A 2:3

Ve 2. kole proti Elizze A jsme měli velkou šanci na vítězství. Soupeři postavili Matheose Remundu na pozici tři, čímž nám trochu usnadnili výchozí pozici. Jelikož Vašek Nádvorník i Adam Rek zvítězilinad Michalem Vavrouškem, rozhodovalo se o výsledku utkání v poslední dvouhře, kdy za stavu 2:2 nastoupil Adam Rek proti Vítkovi Benákovi. Adam hrál odvážně a vyhrál úvodní set. Druhý set měl opět dobře rozehraný, ale nepodařilo se mu jej dotáhnout do vítězného konce. Ve třetím setu zabojoval v koncovce a vyhrál 15:13. Nakonec se o všem rozhodovalo v pátém setu. Adam vedl 6:4, ale bohužel začal být pasivní a nakonec prohrál 8:11.

Slavoj Praha A - KST FZŠ Trávníčkova A 3:2

Utkání zpočátku vypadalo jako jednoznačná záležitost. Vašek Nádvorník zvítězil nad Markem Čopákem a Adam Rek bez problémů vyhrál úvodní dva sety nad Toměšem Hudákem. Adam však soupeře trochu podcenil, začal prohrávat ve výměnách a nakonec prohrál 8:11 v pátém setu. Další drama sehrál Adam Gräf s Tomášem Reinem. Adam byl příliš nervózní a spěchal, ale i přesto se dokázal dostat do koncovky pátého setu, ve které bohužel prohrál 11:13. V závěrečných dvou dvouhrách potvrdili Vašek s Adamem naše vítězství v tomto utkání.

Slavoj Praha A -TTC Elizza Praha B 3:2

Na úvod souboje o konečné čtvrté místo čekal na Vaška Nádvorníka Honza Ošmera. Vašek v pohodě vyhrál úvodní set. Jelikož soupeře trochu podcenil a začal být pasivní, prohrál další dva sety. Vašek sice dokázal vyrovnat a v koncovce pátého setu vedl 9:8, ale po time outu soupeře nevyužil jeho špatný příjem k zakončení a prohrál 9:11. Velmi dobrý zápas sehrál Lukáš Rek s Honzou Rochowanskim, hrál odvážně, aktivně a přestože prohrál 1:3, podal velmi pěkný výkon. Vašek s Adamem porazili Vítězslava Lamoše a o konečném výsledku opět rozhodovala poslední dvouhra. Adam Rek hrál s Honzou Ošmerou aktivně, využíval topspinových úderů, snažil se měnit rytmus hry a zaslouženě vyhrál 3:1.

Slavoj Praha A - AC Sparta Praha A 1:3

Vašek Nádvorník tentokrát dokázal soustředěným výkonem porazit Vaška Podrazila 3:1. Sice měl občas problém s příjmem podání, ale ve výměnách svého soupeře přehrával. Nebál se využívat forhendového topspinu a zaslouženě zvítězil. Další bitvu sehrál Adam Gräf se svým věčným rivalem Ondrou Melíškem. Adam byl netrpělivý a prohrával již 0:2 na sety. V dalších dvou setech dokázal utéct z několika mečbolů soupeře, kdy prohrával v jednom setu 7:10 a ve druhém 8:10. Bohužel se Adamovi nepovedl vstup do pátého setu a nakonec prohrál 5:11. Jelikož na nás udělal další dva body David Sochor, skončilo naše A družstvo díky horšímu skóre vzájemných zápasů s Elizzou B na konečném 5. místé.

Ve 2.třídě startovalo 7 družstev a mezi nimi i náš B tým, ve kterém nastupovali Lukáš Rek, Matouš Klein, Ondra Sládek, Adam Gräf a Honza Slavíček. Škoda porážek v úvodních utkáních se Spartou B a s Kotlářkou B, vždy 2:3. Myslím si, že se kluci v dalším průběhu více rozehráli a že by mohli bojovat i o celkové vítězství. Konečné 3. místo, a to pouze horšímu vzájemnému utkání se Spartou B, považuji za pěkný výsledek.

Slavoj Praha B - AC Sparta Praha B 2:3

Slavoj Praha B - SK DDM Kotlářka Praha B 2:3

Slavoj Praha B - Slovan KST Bohnice A  3:0

Slavoj Praha B - SK DDM Kotlářka Praha C 3:0

Slavoj Praha B - KST FZŠ Trávníčkova B 3:1

Slavoj Praha B - TTC Elizza Praha C 3:0