Předehrávky nosí áčku mužů štěstí

Na konci října, ve čtvrtek a pátek v podvečer, rozehrálo áčko mužů dueto předehrávek 2. ligy mužů.

Nejdříve do Modřan přijelo družstvo Sokola Nusle - nutno poznamenat dosti oslabené, jelikož tamní áčko migrovalo na Elizzu. Našim borcům se tedy naskytla jedinečná příležitost pokusit se o první výhru v sezóně. Naši nastoupili v osvědčené sestavě: Jirka Šmatlák, Baby a Pepí (Kubáti) a Víťa Gaydoš, soupeři dá se říci v silné divizní sestavě. I když byl nakonec výsledek více než příznivý (10:0 pro nás), nejen podle vyjádření naší jedničky Jirky Šmatláka, bylo utkání dosti náročné, a to zejména psychicky. Prý bylo ve II. lize mužů nezvyklé potvrzovat roli papírového favorita. Povedlo se, a hned ve čtvrtek přidali naši do tabulky tolik potřebné 3 body.

V pátek dorazil soupeř zcela jiné papírové úrovně, celek El Niňa D - a to v jeho nejsilnější sestavě: Počta, Veselý, Beneš, Kuchař. My opět, tak jako ve čtvrtek, v sestavě: Jirka, duo Kubatos a Víťa. Je potřeba říct, že kluci hráli fantasticky, já tam byl, hrál jsem II. ale třídu, a tedy můžu hodnotit. I přes občasné to rozčilováníčko a vykřikování nějakých těch jadrných slůvek byl zápas velmi kvalitní, s nádhernými výměnami, momenty i celými pasážemi. Byť jsem o výsledek utkání trochu bál, kluci ukázali mentální sílu a sebevědomí, jež jim dopomohlo ke druhé výhře v sezóně a ve dvou dnech po sobě - tentokráte k těsnější. GRATULUJI, JEN TAK DÁL!!!

Snad se áčku bude takto dařit dále, a to nejen na domácí půdě, ale i venku, odkud se body (3) vozí hůře. Doufám, že se áčko připojí nějakým tím komentářem toho, jak viděli tento dvojzápas.

 

Komentáře

Naše výkony

Děkujem Honzovi za reportáž k našim zápasům.

Chtěl bych se k našim výkonům trochu vyjádřit. Ve čtvrtek sme měli opravdu lehkého soupeře a projevovalo se to na našem místy laxním přístupu. Výsledkem bylo 5 pětisetových zápasů, u mé osoby dokonce odvracení mečbolů s mým kamaradém z racketlonu Radkem Štanglem, pro kterého je pingpong už jen doplňkový sport.

Naopak v pátek sme vlítli na soupeře s chutí a nutno říct, že nám přálo i štěstí. Vyhráli sme obě čtyřhry a nakonec právě to možná rozhodlo o naší výhře. Kluci si trochu stěžovali na nezvykle málý hrací prostor a vůbec na podmínky které u nás panovali (2 zápasy současně), ale myslím že soupeřům to vadilo ještě daleko více. Kdyby se hrálo v běžném postavení stolů, možná by zápas přinesl ještě hezčí stolní tenis, ale kdo ví, jak by to nakonec dopadlo. Každé vítězství má nyní pro nás cenu zlata a musím klukům poděkovat, za jejich přístup. Bojovali jako lvi a tak by to mělo být v každém zápase. Doufám, že budou takto nabuzení i v dalších ligových utkáních.

Velka_cena_Prahy_logo_mensi.png