TŘETÍ MÍSTO HANKY KODETOVÉ NA BTM ČR MLADŠÍCH ŽÁKYŇ V HAVÍŘOVĚ

V sobotu 19. října 2019 se v Havířově uskutečnil Bodovací turnaj mládeže ČR mladšího žactva Velká cena města Havířova. V kvalitní konkurenci měly naše barvy velké zastoupení. V turnaji A mladších žáků startoval Lukáš Rek, v turnaji B mladších žáků Nathan Cafmeyer a v turnaji B mladších žákyň jsme měli dokonce čtyří zástupkyně, Adélku Mikešovou, Evičku Havlíčkovou, Elišku Slavíčkovou a Hanku Kodetovou. Nejlepšího výsledku nakonec dosáhla Hanka Kodetová, která obsadila v turnaji B mladších žákyň velmi pěkné 3. místo, čímž se též kvalifikovala na příští turnaj do turnaje A této kategorie.

Hanka Kodetová na 3.místě na turnaji B mladších žákyň v Havířově

Lukáš Rek startoval v den svých dvanáctých narozenin opět v turnaji A mladších žáků s cílem potvrdit úspěšné vystoupení z úvodního BTM ČR v Praze. V základní skupině sice prohrál úvodní dvouhru s prvním nasazeným Jindřichem Morávkem ze Strážnice 0:3, ale jelikož ve druhé dvouhře bez problémů zvítězil nad Jiřím Bártou z Kolína 3:0, vše rozhodoval poslední zápas ve skupině. V něm Lukáš svedl velkou bitvu s Bohuslavem Čermákem z Liberce, když o vítězi se rozhodovalo v pátém setu. Lukáš byl příliš nervózní, spěchal a nakonec prohrál 8:11 v pátém setu. V soutěži útěchy se probojoval do čtvrtfinále, kde nenašel recept na obrannou hru Filipa Kauckého z Kotlářky.

Nathan Cafmeyer v turnaji B mladších žáků vybojoval vítězství v základní skupině, když o 1. místo porazil díky bojovnému výkonu Jaroslava Bence z HB Ostrov 13:11 v pátém setu. Ve 2.kole hlavní soutěže bohužel nestačil na Ondřeje Vyhlídala z KST Jeseník.

V turnaji B mladších žákyň postoupily hned tři naše hráčky ze základní skupiny. Postoupit se nepodařilo pouze Eviččce Havlíčkové, která sice v úvodní dvouhře porazila po velmi dobrém výkonu hodonínskou Timeu Šerešovou 3:1, ale v dalších dvouhrách se jí již nedařilo a obsadila nepostupové třetí místo ve skupině. Adélka Mikešová postoupila ze skupiny z druhého místa, když sice prohrála úvodní zápas s Eliškou Novotnou z Hodonína 0:3, ve třech koncovkách, ale v dalším zápase přehrála svoji tradiční soupeřku Kateřinu Krejčí z Meziměstí 3:0. V 1.kole hlavní soutěže Adélka prohrála 1:3 s další hodonínskou hráčkou Simonou Holubovou, když za stavu 1:1 na sety prohrála ve dvou koncovkách. Eliška Slavíčková mělo již tradičně smůlu na los, v základní skupině nejprve prohrála s pozdější vítězkou soutěže Lucií Maurerovou z Kladna 0:3, v boji o postup porazila svoji tradiční soupeřku Justýnu Synkovou z Děhylova 11:7 v pátém setu a v 1.kole hlavní soutěže prohrála s pozdější finalistkou soutěže Andrejkou Slámovou z Kladna 0:3. Hanka Kodetová vyhrála bez větších potíží základní skupinu a postoupila z 1.místa. Největší problémy měla Hanka překvapivě v 1.kole hlavní soutěže, kde narazila na Hanu Novosadovou ze Vsetína. Hanka hrála nesoustředěně, dělala zbytečné chyby, ale nakonec po boji vyhrála 11:6 v pátém setu. Ve čtvrtfinále Hanka narazila na druhou hráčku žebříčku nejmladších žákyň Elišku Novotnou z Hodonína. Hanka tentokrát podala velmi soustředěný výkon, velmi dobře přijímala a trpělivou hrou nutila soupeřku k chybám. Všechny sety se rozhodovaly v koncovkách a v tom pátém byla nakonec úspěšnější Hanka a po vítězství 14:12 postoupila do semifinále. Zde již nestačila na kladenskou Andrejku Slámovou a po porážce 0:3 obsadila velmi pěkné 3.místo, čímž si vybojovala na příští turnaj postup do turnaje A.

Na závěr bych chtěl všem našim hráčům a hráčkám poděkovat za předvedené výkony. Speciální poděkování patří Honzovi Slavíčkovi, který svojí pomocí při koučování též přispěl k úspěšnému vystoupení naší výpravy.