TŘI BRONZOVÉ MEDAILE NA ÚVODNÍM TURNAJI SERIÁLU GRAND PRIX RACKETSPORT.CZ NEJMLADŠÍHO A STARŠÍHO ŽACTVA

V neděli 13. října 2019 se v areálu SK HAMR uskutečnil úvodní turnaj Seriálu Grand Prix RACKETSPORT.cz, tentokrát pro kategorie nejmladšího a staršího žactva. Turnaje se zúčastnilo 35 hráčů a hráček v kategorii nejmladšího žactva a 58 v kategorii staršího žactva. Na turnaji startovalo 12 našich hráčů, z čehož šest v turnaji A kategorie nejmladšího žactva a šest v kategorii staršího žactva, z čehož pět v turnaji A a jeden v turnaji B. Na medailová umístění tentokrát dosáhli Vašek Nádvorník, který obsadil 3. místo ve dvouhře staršího žactva, Hanka Kodetová, která vybojovala 3. místo ve dvouhře nejmladších žákyň a Nathan a Thomas Cafmeyerovi, který ve čtyřhře nejmladšího žactva vybojovali též 3. místo.

Medailisté na GP nejmladšího a staršího žactva

V soutěži nejmladšího žactva jsme tentokrát měli všech šest našich hráčů v turnaji A. Nejlépe se dařilo Nathanovi Cafmeyerovi, který obsadil v základní skupině druhé místo, když prohrál pouze s později stříbrným Lukášem Elicerem ze Slaného. Nathan měl tento zápas velmi dobře rozehraný. V pátém setu vedl již 9:6, bohužel začal být příliš pasivní a nakonec prohrál 9:11. Ve čtvrtfinále Nathan prohrál s pozdějším vítězem Jakubem Kabelkou z Ústí nad Labem a nakonec obsadil pěkné 6. místo. Kuba Magyar sice obsadil v základní skupině čtvrté místo, ale jelikož v dalším zápasech již nenašel přemožitele, když dokázal porazit jak Elišku Slavíčkovou, tak Hanku Kodetovou, obsadil konečné 9. místo. Hanka Kodetová obsadila ve skupině třetí místo a po porážce "v bitvě" s Kubou Magyarem skončila na 10. místě, což znamenalo 3. místo v klasifikaci nejmladších žákyň. Eliška Slavíčková měla dobře rozehraný zápas o postup do čtvrtfinále s Lilianou Čermákovou z Malé Hraštice. Eliška vyhrála první set a celý druhý set byla ve vedení, bohužel set prohrála v koncovce a nakonec prohrála 1:3. V konečném hodnoce nakonec obsadila 13. místo, když porazila Rozálii Toužimskou z Kladna 11:5 v pátém setu. Na 15. místě skončila Terezka Rousová, která ve skupině porazila Michaelu Alinčovou z Elizzy 11:9 v pátém setu. Terka měla pátý set velmi dobře rozehraný, vedla již 7:1. V koncovce začala příliš spěchat a tak se set rozhodoval v koncovce. Thomas Cafmeyer prohrál ve skupině o postup s Kubou Magyarem 3:11 v pátém setu a nakonec obsadil 20. místo.

Hanka Kodetová na 3. místě ve dvouhře nejmladších žákyň

Ve čtyřhře nejmladšího žactva vybojovali Nathan a Thomas Cafmeyerovi velmi pěkné 3. místo s dvojicí Lukáš Elicer a Tereza Makarová ze Slaného. Kousek od medaile byly i Hanka Kodetová s Eliškou Slavíčkovou, když prohrály ve čtvrtfinále s kladenskými sestrami Rozálií a Leontýnou Toužimskou 1:2, kdy naše holky byly zbytečně příliš nervózní a často spěchali.

Nathan a Thomas Cafmeyerovi na 3. místě ve čtyřhře nejmladšího žactva

V kategorii staršího žactva jsme měli 5 zástupce v turnaji A. Nejvíce se dařilo Vaškovi Nádvorníkovi, který vyhrál svoji základní skupinu a ve čtvrtfinále porazil Adama Reka 3:0. V semifinále Vašek bohužel prohrál s Michalem Vavrouškem z Elizzy 1:3. Vašek hrál příliš daleko od stolu a byl velmi pasivní. V zápase o 3. místo prohrával s Michaelou Botkovou z Mladé Boleslavy již 0:2 na sety. V dalším průběhu zápasu zkvalitnil hru, využíval více forhendového topspinu a nakonec vyhrál 11:5 v pátém setu a vybojoval pěkné 3. místo. Adam Rek v základní skupině prohrál právě s Michaelou Botkovou a ve čtvrtfinále proto narazil na Vaška Nádvorníka. V dalším zápase zvítězil na mladším bratrem Lukášem prasátkem na 11:9 v pátém setu. Po vítězství nad Radimem Nechybou z Ústí nad Labem obsadil 5. místo. Lukáš Rek ve skupině porazil pozdějšího vítěze Jaroslava Jůzu z Plzně 11:9 v pátém setu. Ve čtvrtfinále prohrál s Michalem Vavrouškem z Elizzy 1:3 a nakonec obsadil 8. místo, když v posledním kole prohrál s Tomášem Reinem z FZŠ Trávníčkova. Adam Gräf obsadil 14. místo, když ve skupině prohrál mnoho setů v koncovkách. Honza Slavíček ve skupině prohrál o postup s Amálkou Bendovou z Kotlářky 7:11 v pátém setu. Ve skupině o udržení Honza nedohrál dobře rozehraný zápas s Vítkem Kasnerem ze Slaného 10:12 v pátém setu a po vítězství nad Honzou Marholem ze Sparty 3:1 obsadil 18. místo.

Vašek Nádvorník na 3.místě ve dvouhře staršího žactva

V turnaji B staršího žactva měl smůlu Matouš Klein. Ve skupině obsadil druhé místo, když nevyužil vedení s Martinem Smažíkem z Loko Vršovice 2:0 na sety, prohrál dvě koncovky a nakonec 8:11 v pátém setu. Ve 2.stupni turnaje B Matouš prohrál ve 2.kole s Lindou Kolářovou z Českého Brodu 4:11 v pátém setu, kdy vedl již 2:1 na sety. Ve čtyřhře staršího žactva se tentokrát našim párům příliš nedařilo.

Podrobné výsledky naleznete v přílohách.