TŘI TITULY HANKY KODETOVÉ NA MISTROVSTVÍ ČR KATEGORIE U13 V HAVÍŘOVĚ

Ve dnech 14. - 15. května 2022 se v Havířově uskutečnilo Mistrovství ČR jednotlivců kategorie U13. Mezi nominovanými 56 chlapci a 40 děvčaty nás tentokrát reprezentovali Jakub Magyar v kategorii chlapců a Hanka Kodetová, Eliška Slavíčková a Tereza Rousová v kategorii dívek. Nejúspěšnější hráčkou naší výpravy, ale i celého Mistrovství se stala Hanka Kodetová, která zvítězila jak ve dvouhře dívek U13, tak ve čtyřhře spolu se Simonou Holubovou z Hodonína a ve smíšené čtyřhře s Jakubem Kabelkou z Ústí nad Labem.

MČR U13 dvouhra MČR U13 čtyřhra

MČR U13 mix MČR U13 medailisté

Jakub Magyar bez problémů prošel kvalifikací a po vítězstvích nad Petrem Sirůčkem ze Štětí a Patrikem Kuželou ze Slopyně se probojoval do hlavní soutěže. V hlavní soutěži Kuba bohužel narazil hned v 1. kole na pozdějšího vítěze Jakuba Kabelku z Ústí nad Labem. Ve finále B Kuba nejprve oplatil porážku ze smíšené čtyřhry Filipu Kyselovi z Plzně a náslědně prohrál s Radovanem Březinou ze Zlína. Ve čtyřhře Kuba opět startoval s Dominikem Zinkem ze Slaného. V 1.kole porazili dvojici Lukáš Papy ze Zlína, Ondřej Skála z Přerova 3:0. Ve 2. kole pak narazili na první nasazený pár a pozdější vítěze Jana Škaldu z Dobrého a Tadeáše Vršovského z Ústí nad Labem a prohráli 0:3.  Ve smíšené čtyřhře hrál spolu s Terkou Rousovou a sehráli velmi pěkný zápas proti dvojici Filip Kysela a Lucie Sýkorová z Plzně. Vyhráli první set a další dva prohráli v koncovkách a nakonec odešli poraženi 1:3.

Terka Rousová sehrála v kvalifikaci velkou bitvu s Yvetou Plešnerovou z Vlašimi a po vítězství 11:9 v pátém setu postoupila do hlavní soutěže. Zde v 1. kole sehrála pěkný zápas s Eliškou Vožickou z HB Ostrov. V 1. kole finále B Terka prohrála s Adélou Bártovou z Hradce Králové 0:3, když bohužel prohrála dobře rozehraný první set. Ve čtyřhře dívek hrála Terka s Martou Orlovou z Hodonína, v 2. kole porazily Kateřinu Kubánkovou a Amálii Martinovou z Děčína 3:1 a v boji o medaile prohrály s pozdějšími finalistkami Terezou Kovaříčkovou a Elenou Kuchařovou z Dobrého 1:3.

Eliška Slavíčková měla velmi blízko k medaili ze dvouhry dívek. V úvodních kolech porazila Terezu Chaloupkovou z Vyššího Brodu a Danu Popelákovou ze Zlína, obě 3:2. Ve čtvrtfinále sehrála vyrovnanou partii se Simonou Holubovou z Hodonína. Eliška prohrávala již 0:2 a 3:7, třetí set nakonec vyhrála v koncovce. Vpátém setu opět prohrávala 0:5, srovnala na 6:6 a nakonec prohrála 8:11. Ve čtyřhře dívek Eliška nastoupila s Eliškou Novotnou z Hodonína. Holky bohužel prohrály ve 2. kole s Lucií Sýkorovou z Hluku a Michaelou Alinčovou z Elizzy 13:15 v pátém setu, když nevyužily několika mečbolů. Ve smíšené čtyřhře hrála Eliška s Honzou Kuncem z Polné a prohráli s párem Oliver Balvar z Havířova, Justýna Synková z Děhylova 1:3.

Hanka Kodetová byla nejúspěšnější hráčkou naší výpravy, ale i celého Mistrovství, když se stala Mistryní ČR v kategorii U13 jak ve dvouhře dívek, tak ve čtyřhře a ve smíšené čtyřhře.  Ve čtyřhře Hanka nastupovala se svojí tradiční spoluhráčkou Simonou Holubovou z Hodonína a největší problém měly holky v semifinále proti Elišce Vožické z HB Ostrov a Tereze Makarové ze Slaného, když prohrávaly již 0:1 a 4:9. Přesto zabojovaly, přestaly spěchat a set vyhrály 11:9 a nakonec celkově 3:1. Ve finále holky s přehledem přehrály Terezu Kovaříčkovou s Elenou Kuchařovou z Dobrého 3:0. Ve smíšené čtyřhře Hanka startovala s Jakubem Kabelkou z Ústí nad Labem. Jako první nasazený pár prošli bez problémů do finále, když se dokázali vyrovnat i s obranou Jakuba Duška z Dobrého, který hrál s Elenou Kuchařovou. Ve finále narazili na dvojici Jan Škalda a Tereza Kovaříčková a prohráli úvodní dva sety, kdy příliš spěchali. Ve třetím setu zvládli kritický okamžik, když soupeři stáhli dobře rozehraný set na 7:6. Po time outu set dohráli do vítězného konce, začali nutit soupeře k chybám a nakonec zvítězili 11:8 v pátém setu. Ve dvouhře měla Hanka na úvod velmi nepříjemný los. kdy narazila na nebezpečnou Lucii Sýkorovou z Plzně.. Tuto překážku však zvládla a po vítězství 3:0 zahájila cestu za mistrovským titulem. V dalších kolech postupně přehrála Justýnu Synkovou z Děhylova, Natálii Knopovou z Nového Jičína, Elenu Kuchařovou a Terezu Kovaříčkovou obě z Dobrého, a to všechny 3:0  a stala se tak zaslouženou Mistryní ČR ve dvouhře dívek, ve čtyřhře dívek a ve smíšené čtyřhře v kategorii U13 pro rok 2022, k čemuž jí blahopřejeme.

Hanka MČR U13

Mistrovství ČR jednotlivců 2022 - U13 - Havířov

Chlapci

Magyar Jakub

Tournamentsoftware.com - MČR_U13+U21 - Players - Jakub Magyar

Dívky

Hanka Kodetová - 1. místo ve dvouhře dívek, 1. místo ve čtyřhře dívek a 1. místo ve smíšené čtyřhře