Pražské soutěže

Pražské soutěže dospělých i mládeže

UKONČENÍ PRAŽSKÝCH SOUTĚŽÍ - POSTUP C DRUŽSTVA MUŽŮ DO 1.TŘÍDY A C DRUŽSTVA ŽEN DO DIVIZE

Na základě prodloužení nouzového stavu na území České republiky a následně na základě dalších opatření, která nezaručují regulérní dohrání všech soutěží řízených PSST, Výkonný výbor Pražského svazu stolního tenisu z.s. rozhodl o ukončení všech soutěží řízených PSST ke dni vydání tohoto rozhodnutí 27.4.2020.

Divize mužů

Kluci z našeho A družstva tentokrát nezvládli vybojovat lepší umístění než 12.místo, i když nám chyběly dvě utkání s týmy bojujícími o udržení, ale i tak toto umístění odpovídá výsledkům v průběhu celé sezóny a znamená sestup do 1.třídy. Základ družstva tvořili Petr Vaněk, Domča Pašek a Vašek Nádvorník, které doplňovali Ondra Šimůnek, Jonáš Kulveit, Jáchym Šebl, Honza Škarban, Adam Rek, David Zahrádka, David Pospíšil, Ondra Sklenář, Petr Bohumský a Martin Linert. 

Konečné výsledky naleznete: https://stis.ping-pong.cz/tabulka/svaz-420101/rocnik-2019/soutez-3785

1.třída mužů sk.A

Naše B družstvo mělo určitě vyšší ambice, ale v průběhu sezóny často muselo řešit problémy se sestavou, a tak konečné 9.místo je odpovídajícím výsledkem. Družstvo nastupovalo ve složení David Pospíšil, David Zahrádka, Radka Kaba, Petr Bohumský, Ondra Sklenář a Klárka Diblíková. V několika utkáních též vypomohli Vašek Nádvorník, Ondra Šimůnek, Adam Rek a Martin Linert.

Konečné výsledky naleznete: https://stis.ping-pong.cz/tabulka/svaz-420101/rocnik-2019/soutez-3786

2.třída mužů sk.B

C družstvo vstupovalo do soutěže s vědomím, že soutěž bude velmi vyrovnaná a se snahou hrát v horní polovině tabulky, aby se předešlo problémům s bojem o udržení. V průběhu soutěže jsme dokázali jak porážet družstva bojující o postupové pozice, tak ztrácet body s týmy bojujícími o udržení. V druhé polovině soutěže se nám podařilo se probojovat na 2.místo, které jsme nakonec udrželi a vybojovali jsme tak zasloužený postup do 1.třídy. Družstvo nastupovalo v sestavě Ondra Šimůnek, Adam Rek, Verča Šimůnková, Míra Tvrdý a Martin Linert, ve dvou utkáních též nastoupil Jáchym Šebl. 

Konečné výsledky naleznete: https://stis.ping-pong.cz/tabulka/svaz-420101/rocnik-2019/soutez-3789

1.třída žen

Naše C družstvo startovalo v 1.třídě žen s cílem umožnit našim nejmladším hráčkám první zkušenosti se soutěžemi dospělých. Jelikož se soutěže hrají ve včerních hodinách, snažili jsme se doplnit sestavu  i staršími, zkušenějšími hráčkami. Jelikož se holky pohybovaly již od začátku v horní polovině tabulky, rozhodly jsme se v průběhu sezóny změnit naše cíle a pokusit se zabojovat o postup do divize. Od 20.listopadu dokázaly holky vyhrát 12 utkání v řadě, čímž si zajistily 2.místo v soutěži a též zasloužený postup do divize žen. Naše družstvo se opíralo jak o zkušené hráčky - Marie Kurková (v průběhu celé soutěže prohrála pouze 2 zápasy), Saša Averina, Markéta Havlíčková a Lera Timonina, tak o naše mladé naděje, které je dokázaly úspěšně doplňovat, a to Adélka Mikešová, Hanka Kodetová, Eliška Slavíčková a Evička Havlíčková.

Konečné výsledky naleznete: https://stis.ping-pong.cz/tabulka/svaz-420101/rocnik-2019/soutez-3801¨

19.KOLO SOUTĚŽÍ PSST

DIVIZE MUŽŮ

TJ Lokomotiva Vršovice A - TJ Slavoj Praha A  10 : 0

Vaněk Petr 0, Pašek Dominik 0, Zahrádka David 0, Sklenář Ondřej 0

V sestavě našeho Áčka tentokrát doplnili Domču Paška s Petrem Vaňkem posily z 1.třídy David Zahrádka a Ondra "Bizon" Sklenář. Nejblíže k vítězství měli Bizon, který prohrál s Janem Kramešem st. a Miroslavem Knoblochem vždy 2:3 a Petr Vaněk, který prohrál s Janem Kramešem st. též 2:3.

1.TŘÍDA MUŽŮ SK.A

TJ Slavoj Praha B - TTC Elizza Praha E  3 : 10

Šimůnek Ondřej 2, Zahrádka David 1, Rek Adam 0, Sklenář Ondřej 0

Naše Béčko muselo vzhledem k situaci s koronavirem (uzavřená škola) odehrát toto utkání na stolech vedoucího družstva soutěže. Podobně jako u divize tentokrát doplnili Davida Zahrádku s Ondrou "Bizonem" Sklenářem druhotřídní Ondra Šimůnek s Adamem Rekem. Nejvíce se dařilo Ondrovi Šimůnkovi, který porazil oba bratry Benáky a s Tomášem Kadlecem prohrál 11:13 v pátém setu, když měl i několik mečbolů. Další bod uhrál David Zahrádka, který porazil Jana Benáka. Adam Rek též nevyužil vedení 2:1 nad Tomášem Kadlecem a prohrál 7:11 v pátém setu.

2.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

TJ Slavoj Praha C  - TJ Sokol Michle D  7 : 10

Šimůnek Ondřej 3, Rek Adam 2, Linert Martin 1, Tvrdý Miroslav 1

I naše Céčko muselo odehrát své utkání na stolech soupeřů. Klíčový byl začátek utkání. Ve čtyřhře Adam Rek s Martinem Linertem vedli nad párem Černoch, Ambrož 2:1 na sety, bohužel začali hrát příliš pasivně, v pátém setu prohrávali již 0:5, stáhli na 9:10 a nakonec prohráli 9:11. V úvodní dvouhře vedl Martin Linert nad Janem Černochem opět 2:1 na sety, v pátém setu Martin prohrával již 5:9, srovnal na 10:10 a nakonec prohrál 10:12. Oporou týmu byl Ondra Šimůnek, který vybojoval tři body. S Janem Kucharčíkem Ondra prohrával v prvním setu 1:6 a set vyhrál 11:6. V druhém setu Ondra vedl již 7:0 (uhrál celkem 17 bodů v řadě) a vyhrál 11:9 a třetím setu opět 11:9. Ondra nestačil pouze na jedničku soupeře Jana Černocha, se kterým prohrál po boji ve třech koncovkách. Martin Linert dvakrát vedl 1:0 a 8:4, a to nejprve s Jiřím Ambožem, se kterým díky jednoduchým chybám následně prohrál ve třech koncovkách a s Janem Kucharčíkem, se kterým nakonec vyhrál 3:1. Za stavu 7:9 byla ještě šance na remízu, když Adam Rek v zápase s Jiřím Ambrožem dokázal srovnat v pátém setu ze stavu 2:6 na 9:9 a bohužel nakonec prohrál 9:11. V paralelně probíhajícím zápase zatím hrál Míra Tvrdý s Jaroslavem Zámyslickým 1:1 na sety.

1.TŘÍDA ŽEN

TJ Košíře A  -  TJ Slavoj Praha C   2  :  8

Kurková Marie 3,5, Averina Aleksandra 3,5, Mikešová Adéla 1

I toto utkání bylo málem ovlivněno situací kolem koronaviru, kdy se na utkání se čtvrtým týmem soutěže dostavilo kromě šesti hráček, též 7 osob z řad doprovodu a fanoušků našeho týmu. Úvod vypadal trochu dramaticky, kdy ve čtyřhře Marie Kurková se Sašou Averinou vyhrály nad dvojicí Bulantová, Füllsacková až v pátém setu a Adélka Mikešová prohrála s Hanou Novákovou 1:3, kdy se jí nedařila rozehrávka a prohrávala ve výměnách. Jelikož v dalším průběhu Marie Kurková i Saša Averina vyhrály vše bez ztráty setu a Adélka porazila jedničku soupeře Pavlu Bulantovou 3:0, skončilo utání po 63 minutách dalším vítězstvím našeho týmu 8:2.

18.KOLO SOUTĚŽÍ PSST

DIVIZE MUŽŮ

TJ Slavoj Praha A  - TTC Elizza Praha D  2 : 10

Pašek Dominik 1, Šimůnek Ondřej 1, Vaněk Petr 0, Rek Adam 0

Úvod utkání vypadal nadějně. Ondra Šimůnek s Adamem Rekem vedli ve čtyřhře nad dvojicí Juhasz, Remunda 2:1 na sety, ale prohráli 5:11 v pátém setu. Ondra Šimůnek měl též dobře rozehraný zápas s Matheosem Remundou, kdy též vedl 2:1 na sety a měl i několik mečbolů a nakonec prohrál 7:11 v pátém setu. A když za stavu 1:4 prohrál Petr Vaněk s Martinem Juhászem 10:12 v pátém setu, bylo o osudu utkání rozhodnuto.  

1.TŘÍDA MUŽŮ SK.A

TTC Rebel A - TJ Slavoj Praha B  10 : 4

Diblíková Klára 2, Pospíšil David 1, Bohumský Petr 1, Sklenář Ondřej 0

Soupeři na nás nastoupili s dvěma "extraligovými posilami" Jakubem Němečkem a Alešem Hanlem a byli tak jednoznačnými favority. Blízko cennému skalpu byl David Pospíšil, když prohrál s Jakubem Němečkem 12:14 v pátém setu. Utkání nakonec skončilo výsledkem 4:10 ve prospěch soupeřů.

2.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

TJ Lokomotiva Vršovice C - TJ Slavoj Praha C  10 : 4

Šimůnek Ondřej 2, Rek Adam 1, Linert Martin 1, Tvrdý Miroslav 0

Soupeři, kteří bojují o záchranu v soutěži, tentokrát nastoupili posíleni o prvotřídního Vojtěcha Kačabu. Bohužel jsme prohráli obě čtyřhry a jelikož se tentokrát dařilo i Janu Hamáčkovi vyvíjelo se utkání již od začátku ve prospěch soupeřů a skončilo výsledkem 4:10. Výsledek sice zkomplikoval naší cestu za druhým místem v soutěži, ale díky porážce našich nejbližších pronásledovatelů ze Sokola Petrovice v zápase s Pankrácí si stále udržujeme čtyřbodový náskok.

1.TŘÍDA ŽEN

TJ Slavoj Praha C  - VSK MFF UK Praha A  7 : 3

Kurková Marie 3,5, Averina Aleksandra 2,5, Kodetová Hanka 1

Utkání s vedoucím a zatím neporaženým týmem soutěže jsme zahájili vítězstvím ve čtyřhře, když Marie Kurková se Sašou Averinou porazily dvojici Helisová, Brejchová 3:1. Následně Hanka Kodetová jednoznačně přehrála Kateřinu Koňasovou 3:0 a Marie Kurková uštědřila Kateřině Brejchové první letošní porážku 3:0. Blízko k vítězství měla i Saša Averina v zápase s účastnicí Kvalifikace MČR v Plzni Kateřinou Helisovou, kdy vedla 7:6 v pátém setu, ale nakonec prohrála 8:11. Hanka Kodetová sehrála pěkný zápas s Kateřinou Brejchovou, kdy měla problém s trávou na bekhendu soupeřky. Hanka prohrála první dva sety, ve třetím setu dokázala vyhrát v koncovce 11:9 a ve čtvrtém setu sice nejprve odvrátila několik mečbolů, srovnala na 10:10 a po pěkném výkonu nakonec prohrála 13:15. Jelikož v dalším průběhu Saša porazila Kateřinu Brejchovou, Marie Kurková též dosud neporaženou Kateřinu Helisovou 11:9 v pátém setu a obě porazily Kateřinu Koňákovou, vybojovaly tak již jedenácté vítězství v řadě a potvrdily tak druhou příčku v průběžné tabulce soutěže.

17.KOLO SOUTĚŽÍ PSST

DIVIZE MUŽŮ

SF SKK El Niňo Praha F - TJ Slavoj Praha A  10 : 3

Vaněk Petr 1, Pašek Dominik 1, Nádvorník Václav 0,5, Rek Adam 0,5

Je smutné, že, podobně jako v prvním vzájemném utkání se soupeři z pražské Kotlářky, se toto utkání neslo v duchu nesportovního chování ze strany některých soupeřů. Jinak celkem devět zápasů se rozhodovalo v pátém setu, ale bohužel pouze tři vyhráli naši hráči, což způsobilo konečnou porážku 3:10.

1.TŘÍDA MUŽŮ SK.A

TJ Slavoj Praha B - TJ Sokol Nusle Praha B  8 : 10

Pospíšil David 3,5, Zahrádka David 2, Kaba Radka 1,5, Rek Adam 1, Sklenář Ondřej 0

Našemu Béčku se nezdařil vstup do utkání a prohrávali již 3:9. Za tohoto stavu se pokusili o malý zázrak. Za stavu 5:9 nejprve David Zahrádka odvrátil mečbol v zápase s Jiřím Plchem st., když prohrával v pátém setu 9:10. Dokonce snížili na 7:9 a za této situace nastoupil Adam Rek, který vystřídal Radku Kaba (tento týden nastoupil za všechny naše mužské týmy), proti Pavlovi Kocábkovi. Adam se s dvěmi sendviči soupeře vyrovnal se ctí, prohrával sice již 1:2 na sety a 4:9, ale zabojoval a nakonec vyhrál 11:5 v pátém setu. Bohužel v paralelně probíhajícím zápase prohrál Ondra "Bizon" Sklenář s Petrem Károu 1:3, takže utkání skončilo porážkou 8:10.

2.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

TJ Slavoj Praha C  - TJ Orion Praha B  10 : 4

Rek Adam 3,5, Šimůnková Veronika 2,5, Šimůnek Ondřej 2, Tvrdý Miroslav 2

První letošní derby "na domácích stolech" skončilo ve prospěch našich barev. Důležité bylo vítězství Adama Reka nad jedničkou soupeře Petrem Abrahámem 11:7 v pátém setu. Hned poté nám sice zatrnulo, když Ondra Šimůnek prohrál s "legendou" slavojáckých barev Vláďou Hrubcem známým jako "Žíhanej Bejk" 10:12 v pátém setu. Ondra málo využíval topspinových úderů a v pasivní hře se nedokázal vypořádat s bekhendovými výpady soupeře. Soupeři sice srovnali na 4:4, ale jelikož v dalším průběhu měli naši hráči hru pod kontrolou, skončilo utkání vítězstvím našich barev 10:4.

1.TŘÍDA ŽEN

TJ ABC Braník C  -  TJ Slavoj Praha C   0  :  10

Kurková Marie 3,5, Averina Aleksandra 3,5, Kodetová Hanka 3

Soupeřky proti nám postavily paní Jarmilu Hummelovou - Karlíkovou, několikanásobnou mistryni republiky ve čtyřhrách. Na úvod Marie Kurková se Sašou Averinou vyhrály čtyřhru. Následně Saša porazila právě Jarmilu Hummelovou 3:0 na sety, paní Hummelová vystřídala a utkání jž mělo jednoznačný průběh a skončilo vítězstvím našich barev 10:0.

16.KOLO SOUTĚŽÍ PSST

DIVIZE MUŽŮ

TJ Slavoj Praha A  - TJ Sokol Nusle Praha A  10 : 8

Nádvorník Václav 4, Vaněk Petr 3, Šimůnek Ondřej 2, Pašek Dominik 1

V utkání proti družstvu z popředí tabulky jsme sice prohráli obě čtyřhry a prohrávali jsme již 1:4. V dalším průběhu však kluci zabojovali a dokázali průběh utkání zvrátit v náš prospěch. Oporami týmu byli tentokrát Vašek Nádvorník, který vyhrál všechny čtyři své dvouhry, porazil i pátého hráče soutěže Petra Drechslera, a Petr Vaněk, který uhrál tři body. Důležité dva body vybojovala posila z C družstva Ondra Šimůnek. Domča Pašek prohrál úvodní zápas s jedničkou soupeře 9:11 v pátém setu, ale nakonec svým jedním bodem též přispěl k velmi důležitému vítězství 10:8.

1.TŘÍDA MUŽŮ SK.A

SF SKK El Niňo Praha G - TJ Slavoj Praha B  10 : 3

Pospíšil David 1,5, Sklenář Ondřej 1, Bohumský Petr 0,5, Kaba Radka 0

Již tradičně se nám na Kotlářce příliš nedařilo a prohráli jsme 3:10.

2.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

TTC Klánovice B - TJ Slavoj Praha C  6 : 10

Šimůnek Ondřej 4, Rek Adam 4, Šimůnková Veronika 2, Tvrdý Miroslav 0

Velkou bitvu vybojovalo v dalekých Klánovicích naše Céčko. V úvodu utkání jsme sice prohráli obě čtyřhry a po první sérii dvouher jsme prohrávali již 2:4, ale bojovným výkonem, kdy celkem osm našich vítězných bodů bylo v pětisetových zápasech, jsme dokázali zvrátit vývoj utkání a zaslouženě zvítězili 10:6. Oporami týmu byli Ondra Šimůnek a Adam Rek, kteří zvítězili ve všech čtyřech svých dvouhrách, dva body přidala Verča Šimůnková.

1.TŘÍDA ŽEN

TJ Slavoj Praha C  - TJ Lokomotiva Vršovice B  9 : 1

Kurková Marie 2,5, Averina Aleksandra 2,5, Mikešová Adéla 1, 3x w.o.

Již deváté utkání v řadě zvítězilo naše C družstvo žen. Soupeřky tentokrát přijely pouze ve dvou hráčkách a jelikož my jsme nastoupily v nejsilnější sestavě, bylo utkání celkem jednoznačnou záležitostí. Jediný bod soupeřek uhrála bývalá hráčka Slavoje Božena Adamová, když porazila Adélku Mikešovou 3:1 na sety. Vítězstvím 9:1 si naše družstvo upevnilo druhou příčku v soutěži.

15.KOLO SOUTĚŽÍ PSST

DIVIZE MUŽŮ

TJ Sokol Stodůlky A - TJ Slavoj Praha A  10 : 4

Vaněk Petr 2,5, Pašek Dominik 1,5, Nádvorník Václav 0, Kulveit Jonáš 0

Přestože naši hráči zvítězili ve dvou koncovkách pátých setů, bylo utkání celkem jednoznačné a skončilo výsledkem 4:10 ve prospěch druhého týmu soutěže.

1.TŘÍDA MUŽŮ SK.A

TJ Slavoj Praha B - PSK Olymp Praha A  10 : 3

Pospíšil David 2, Bohumský Petr 2, Zahrádka David 1, Sklenář Ondřej 0, 5x w.o.

Naše Béčko maximálně využilo situace, že soupeři dorazili pouze ve třech hráčích, navíc Jiří Hron po porážce s Petrem Bohumským 13:15 v pátém setu odstoupil z dalšího průběhu utkání, což přispělo k rychlému vítězství našeho týmu 10:3.

2.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

TJ Slavoj Praha C  - SK Dolní Měcholupy A  10 : 4

Rek Adam 3,5, Šimůnek Ondřej 2,5, Linert Martin 2,5, Tvrdý Miroslav 1,5

Stejně jako na podzim jsme zvládli úvod utkání, kdy jsme vyhráli obě čtyřhry a prohráli jsme pouze dvě dvouhry v pátých setech. Do "kritického stavu" 8:2 (v prvním utkání jsme též vedli 8:2 a nakonec jsme byli rádi za remízu) šlo vše podle plánu. Za tohoto stavu sice prohrál Ondra Šimůnek s Miroslavem Randáčkem 8:11 v pátém setu, kdy Ondra nevyužil vedení 8:6 v pátém setu. Ale tentokrát jsme neponechali nic náhodě a po závěrečném vítězství nejlepšího hráče utkání Adama Reka nad Janem Látalem jsme vybojovali zasloužené vítězství 10:4.

1.TŘÍDA ŽEN

TJ Zelená Liška A  - TJ Slavoj Praha C   1 : 9

Kurková Marie 3,5, Mikešová Adéla 3, Averina Aleksandra 2,5

Naše Céčko v souboji o druhé místo v tabulce nastoupilo posíleno o Sašu Averinu. Naše hráčky své soupeřky kvalitními výkony přehrály a jediný bod soupeře nakonec uhrála naše bývalá hráčka Pavla Veselíková, která v poslední dvouhře porazila Sašu Averinu 3:0 a upravila tak konečný výsledek na 9:1.

13.KOLO SOUTĚŽÍ PSST

DIVIZE MUŽŮ

AC Sparta Praha C - TJ Slavoj Praha A  10 : 4

Vaněk Petr 2,5, Nádvorník Václav 1, Pašek Dominik 0,5, Šimůnek Ondřej 0

Úvod utkání vypadal nadějně, do stavu 4:4 byl průběh utkání vyrovnaný. Bohužel další bod již kluci nepřidali, což znamenalo porážku 4:10.

1.TŘÍDA MUŽŮ SK.A

TJ Slavoj Praha B - TJ Sokol Běchovice II. A  5 : 10

Pospíšil David 3,5, Zahrádka David 1, Diblíková Klára 1, Sklenář Ondřej 0

Našemu Béčku se nepodařil vstup do utkání a brzy již prohrávali 1:6. V dalším průběhu se již podařilo pouze upravit výsledek na konečných 5:10.

2.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

TJ Slavoj Praha C  - Slovan KST Bohnice D  10 : 8

Tvrdý Miroslav 3,5, Šimůnková Veronika 3, Rek Adam 2, Šimůnek Ondřej 1,5

Tentokrát se nám podařil vstup do utkání a vedli jsme již 6:3. Důležitý bod vybojovala Verča Šimůnková, která porazila druhého hráče soutěže Jaromíra Radouše 3:1. Ke kuriózní situaci došlo při prvním mečbolu Verči za stavu 2:1 a 10:7. Verča zahrála krátký míč za síťku, soupeř na něj nedosáhl a ve snaze zahrát míč vypustil raketu z ruky a tou odehrál míček. Podle pravidel jasný bod pro Verču. Soupeř to však nehodlal akceptovat a tak jsme nakonec ustoupili. Předpokládali jsme, že bude nový míč, ale soupeř nesportovně požadoval bod pro sebe. Naštěstí Verča nepříjemnou situaci zvládla a naprosto zaslouženě vyhrála 11:9. Bohužel se tentokrát nedařilo Ondrovi Šimůnkovi, který prohrál úvodní zápas s levorukým Michale Filipem 1:3, když všechny sety prohrál v koncovkách. Oporou týmu nakonec byli Verča Šimůnková a Míra Tvrdý, kteří uhráli po třech bodech. Vítězný bod vybojoval Míra za stavu 9:8 s Michal Filipem. Míra prohrával již 1:2 a 4:9, tento set nakonec vyhrál 12:10 a v pátém setu zvítězil 11:9, čímž zajistil zasloužené vítězství 10:8. 

1.TŘÍDA ŽEN

TJ Lokomotiva Vršovice C  - TJ Slavoj Praha C   4 : 6

Kurková Marie 3,5, Mikešová Adéla 2,5, Slavíčková Eliška 0

Naše Céčko vybojovalo již šesté vítězství v řadě. Opět jsme vyhrály čtyřhru, tři body přidala již tradičně Marie Kurková a jelikož Adélka Mikešová prohrála pouze s Milenou Bláhovou, a to 11:13 v pátém setu, znamenalo to vítězství 6:4. Eliška Slavíčková byla sice bez vítězství, ale i tak podala velmi pěkný výkon.

12.KOLO SOUTĚŽÍ PSST

DIVIZE MUŽŮ

Avia Čakovice B - TJ Slavoj Praha A  10 : 5

Pašek Dominik 2, Vaněk Petr 1, Nádvorník Václav 1, Linert Martin 1

Bohužel jsme tentokrát prohráli obě dvě čtyřhry. Přestože jsme netradičně vyhrávali v pátých setech a Martin Linert opět porazil Petra Novotného, stačilo to pouze na porážku 5:10. 

1.TŘÍDA MUŽŮ SK.A

TJ Slavoj Praha B - TTC Klánovice A  8 : 10

Pospíšil David 4,5, Bohumský Petr 2, Zahrádka David 1, Diblíková Klára 0,5

Naše Béčko bohužel začalo utkání ve třech, David Zahrádka dorazil až na druhou polovinu utkání, navíc se příliš nedařilo Klárce Diblíkové. Přestože David Pospíšil uhrál 4,5 bodu, stačilo to pouze na porážku 8:10.

2.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

TJ Slavoj Praha C  - TTC Elizza Praha G  10 : 5

Šimůnek Ondřej 4,5, Rek Adam 2, Linert Martin 2, Tvrdý Miroslav 1,5

Soupeři nastoupili v naprosto odlišné sestavě než v úvodním utkání sezóny. Oporou našeho týmu byl Ondra Šimůnek, který uhrál 4,5 bodu, když obracel několik špatně vyvíjejících se zápasů, a to jak s Lukášem Kotlorzem, tak s Filipem Bialasem. Vzhledem k tomu, že ostatní přidali další potřebné body, vybojovali jsme další vítězství, tentokrát 10:5.

1.TŘÍDA ŽEN

TTC Elizza Praha D  - TJ Slavoj Praha C   2 : 8

Kurková Marie 2,5, Mikešová Adéla 2,5, Havlíčková Eva 0, 3x w.o.

Naše Céčko pokračovalo ve vítězných utkáních. Soupeřky nastoupily pouze ve dvou. Marie Kurková a Adélka Mikešová s přehledem vyhrály všechny své zápasy. Evička Havlíčková měla dobře rozehraný zápas s Nelou Kemlinkovou, když vedla již 2:1 na sety a nakonec prohrála 9:11 v pátém setu. I tak naše družstvo zaslouženě zvítězilo 8:2.

11.KOLO SOUTĚŽÍ PSST

DIVIZE MUŽŮ

AC Sparta Praha D - TJ Slavoj Praha A  10 : 5

Vaněk Petr 2,5, Pašek Dominik 1,5, Škarban Jan 1, Nádvorník Václav 0

Naše Áčko tentokrát nastoupilo k utkání i s Honzou Škarbanem, který měl letošní premiéru. Největší překážkou pro nás byli David a Adam Sochorovi, kteří na nás uhráli celkem sedm bodů. Škoda zápasů Vaška Nádvorníka s Adamem Sochorem, kdy Vašek prohrál 11:13 v pátém setu a Petra Vaňka s Davidem Sochorem, kdy Petr prohrál 13:15 v pátém setu, což mohlo při úspěšnějším zvládnutí koncovek více zdramatizovat průběh utkání. 

1.TŘÍDA MUŽŮ SK.A

TJ Slavoj Praha B - AC Sparta Praha F 10 : 0 w.o.

Družstvo soupeře se k utkání po předchozí omluvě nedostavilo.

2.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

TJ Slavoj Praha C  - TJ Pankrác C  7 : 10

Šimůnková Veronika 2, Rek Adam 2, Šimůnek Ondřej 1,5, Tvrdý Miroslav 1,5, 

Ve vyrovnaném utkání nám chybělo více štěstí v koncovkách, kdy jsme z osmi pětisetových zápasů vyhráli pouze jediný. Za stavu 4:3 na body došlo k důležitému obratu v utkání. Míra Tvrdý nejprve prohrál 10:12 v pátém setu s Lukášem Králem, Ondra Šimůnek prohrál dva pětisetové zápasy, z nichž s Lukášem Králem 11:13 v pátém setu. Adam Rek se sice v koncovce rozehrál a uhrál s přehledem uhrál dva body, ale když i Verča Šimůnková, která hrála velmi dobře, prohrála ve dvou koncovkách pátých setů, skončilo utkání naší porážkou 7:10, a to přesto, že jsme vyhráli na sety 37:35 a na míčky 710:686.

1.TŘÍDA ŽEN

AC Sparta Praha E  - TJ Slavoj Praha C   2 : 8

Kurková Marie 3, Havlíčková Markéta 3, Slavíčková Eliška 2

Naše Céčko potvrdilo úlohu favoritek. Sice v úvodní čtyřhře prohrály Markéta Havlíčková s Eliškou Slavíčkovou 0:3, ale v dalším průběhu neponechaly nic náhodě a zvítězily 8:2, když Eliška prohrála pouze s Adélou Noskovou 1:3.

10.KOLO SOUTĚŽÍ PSST

DIVIZE MUŽŮ

TJ Slavoj Praha A  - TJ Střížkov A  10 : 4

Vaněk Petr 3,5, Pašek Dominik 2,5, Šimůnek Ondřej 2,5, Nádvorník Václav 1,5

Naše Áčko nastoupilo do souboje o poslední místo v tabulce posíleno o Ondru Šimůnka. V úvodu utkání kluci zvládli několik pětisetových zápasů a po první sérii dvouher již vedli 5:1. Oporou týmu byl tentokrát Petr Vaněk, který vyhrál všechny své zápasy. Jelikož se k němu přidali i zbývající hráči týmu, zaslouženě zvítězili naši kluci 10:4.

1.TŘÍDA MUŽŮ SK.A

TJ Sokol Stodůlky B - TJ Slavoj Praha B  10 : 8

Zahrádka David 3,5, Pospíšil David 2,5, Bohumský Petr 2, Sklenář Ondřej 0

Naše B družstvo nevyužilo vedení 8:5 na body a po porážce Ondry Sklenáře s Martinem Semrádem v závěrečné dvouhře 9:11 v pátém setu prohráli 8:10.

2.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

SF SKK El Niňo Praha I - TJ Slavoj Praha C  10 : 7

Šimůnek Ondřej 3, Tvrdý Miroslav 2, Rek Adam 1,5, Linert Martin 0,5

Družstvo El Niňa na nás nastoupilo jako tradičně v nejsilnější sestavě. Po čtyřhrách byl stav 1:1, když se Martinovi Linertovi podařilo v páru s Adamem Rekem po téměř dvou letech zvítězit ve čtyřhře. Byl to velmi vyrovnaný zápas, kdy se deset zápasů rozhodovalo v pěti setech, z nichž sedmkrát jsme odešli poraženi. Adam Rek nevyžil dobře rozehraně zápasy s Petrem Ezrem a s Josefem Ducháčkem. Martin Linert vedl s Josefem Ducháčkem 5:4 v pátém setu, skazil podání a nakonec prohrál 7:11. S Františkem Kořénkem vedl Martin již 9:6 v pátém setu a prohrál 9:11. Míra Tvrdý sice dvakrát vyhrál v koncovce pátého setu, ale v zápase s Petrem Ezrem odešel poražen 8:11 v pátém setu. Ondra Šimůnek sice vybojoval tři body, ale v zápase s Olegem Prokopenkem nakonec prohrál 6:11 v pátém setu. A tak jsme po bojovném výkonu prohráli 7:10. Rozhodujícím faktorem byla zřejmě neúčast Verči Šimůnkové, jelikož ve všech zápasech, ve kterých Verča nastoupila jsme uhráli minimálně remízu.

1.TŘÍDA ŽEN

TJ Slavoj Praha C  - TJ Zelená Liška B  10 : 0

Kurková Marie 3,5, Kodetová Hanka 3,5, Mikešová Adéla 3

Naše děvčata tentokrát jednoznačně zvítězila 10:0, když jediný set ztratila Adélka Mikešová v zápase s Janou Vlachovou, kdy v úvodním setu nevyžila vedení 9:6 a set prohrála 9:11. Jinak naše hráčky podávaly koncentrované a kvalitní výkony a zaslouženě tak zvítězily.

9.KOLO SOUTĚŽÍ PSST

DIVIZE MUŽŮ

TJ Orion Praha A - TJ Slavoj Praha A  10 : 6

Pašek Dominik 2,5, Pospíšil David 2, Vaněk Petr 1,5, Bohumský Petr 0

I ve druhém "derby" letošní sezóny se našim barvám nedařilo. Petr Vaněk s Domčou Paškem sice vyhráli již tradičně čtyřhru a potvrdili to, že patří k nejúspěšnějším deblovým párům soutěže a v polovině utkání jsme vedli již 5:3. V dalším průběhu již stačil pouze David Pospíšil porazit Petra Mottla 11:6 v pátém setu a upravil tak výsledek na konečných 6:10 ve prospěch soupeřů.

1.TŘÍDA MUŽŮ SK.A

TJ Slavoj Praha B - SK Start Praha A 9 : 9

Kaba Radka 3,5, Zahrádka David 2,5, Pospíšil David 1,5, Bohumský Petr 1,5

Našemu B družstvu se vydařil úvod utkání, kdy po čtyřhrách a úvodních dvouhrách vedli již 6:0. V dalším průběhu soupeři dokázali nejen vyrovnat, ale dokonce před závěrečnou dvouhrou se ujali vedení 8:9. V závěrečné dvouhře nastoupila Radka Kaba proti Martinu Rybářovi a po vítězství 3:0 vyrovnala stav utkání na konečných 9:9.

2.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

TJ Slavoj Praha C  - TJ Sokol Petrovice A  10 : 6

Šimůnek Ondřej 4,5, Tvrdý Miroslav 2,5, Rek Adam 2, Šimůnková Veronika 1

V utkání s druhým týmem soutěže byl oporou našeho družstva Ondra Šimůnek, který vybojoval 4,5 bodu. V utkání plném pětisetových zápasů, celkem jich bylo sedm, rozhodla vyrovnanost našeho týmu. Míra Tvrdý, Adam Rek a Verča Šimůnková dokázali uhrát zbývající body a zajististili tak konečné vítězství 10:6.

1.TŘÍDA ŽEN

TTC Praha A - TJ Slavoj Praha C   4 : 6

Kurková Marie 3, Havlíčková Markéta 3, Havlíčková Eva 0

Naše Céčko žen sice prohrálo úvodní čtyřhru, ale kdy Markéta a Evička Havlíčkovy prohrály 10:12 v pátém setu. V dalších dvouhrách však vybojovaly Marie Kurková s Markétou Havlíčkovou po třech bodech a zajistily tak vítězství našeho družstva 6:4. 

8.KOLO SOUTĚŽÍ PSST

DIVIZE MUŽŮ

TJ Slavoj Praha A  - TJ Lokomotiva Vršovice A  4 : 10

Vaněk Petr 2,5, Pašek Dominik 0,5, Kulveit Jonáš 0,5, Nádvorník Václav 0,5

Přestože naši hráči vyhráli obě čtyřhry, stačilo to při dvou vítězstvích Petra Vaňka pouze na výsledek 4:10 ve prospěch soupeřů.

1.TŘÍDA MUŽŮ SK.A

TTC Elizza Praha E - TJ Slavoj Praha B  10 : 6

Zahrádka David 2,5, Kaba Radka 2, Pospíšil David 1, Sklenář Ondřej 0,5

Škoda čtyř prohraných koncovek v pátých setech, kdy bychom mohli myslet na lepší výsledek.

2.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

TJ Sokol Michle D - TJ Slavoj Praha C  8 : 10

Rek Adam 4, Šimůnek Ondřej 3,5, Tvrdý Miroslav 2,5, Šimůnková Veronika 0, Linert Martin 0

V souboji na horké půdě v Michli nám vyšla zejména prostřední část utkání, kdy jsme se ze stavu 3:3 dokázali ujmout vedení 8:4. V dalších dvou dvouhrách chybělo málo, aby bylo utkání ukončeno. Verča Šimůnková vedla s Jaroslavem Zámyslickým 2:0 na sety a ve třetím setu 8:7. Set nakonec prohrála, a jelikož prohrála i set čtvrtý rozhodovalo se v pátém setu. Verča vedla již 7:5 a 8:6, ale nakonec se rozhodovalo v koncovce. Verča měla několik mečbolů, ale bohužel prohrála 18:20. Míra Tvrdý vedl s Jiřím Ambrožem již 2:1 na sety a 7:1, ale nakonec prohrál 9:11 v pátém setu. Jelikož Ondra Šimůnek prohrál s Janem Černochem 1:3, když prohrál dvě koncovky a střídající Martin Linert nenašel recept na Jiřího Ambrože, bylo srovnáno na 8:8. Za tohoto stavu však nezaváhal hrdina tohoto utkání Adam Rek, který porazil Jaroslava Zámyslického 3:0 a vybojoval tak svůj čtvrtý bod a v závěrečné dvouhře ani Míra Tvrdý, který porazil Jana Kucharčíka 3:0.

1.TŘÍDA ŽEN

TJ Slavoj Praha C  - TJ Košíře A  6 : 4

Kurková Marie 3,5, Kodetová Hanka 1,5, Slavíčková Eliška 1

Opět se vyplatilo spojení zkušeností a dravého mladí. Marie Kurková nejprve spolu s Hankou Kodetovou vyhrály bez problémů čtyřhru, následně pak vybojovala tři body. Hanka Kodetová a Eliška Slavíčková pěkným výkonem přehrály Hanu Novákovou a přispěly tak k celkovému vítězství 6:4.

6.KOLO SOUTĚŽÍ PSST

DIVIZE MUŽŮ

TJ Slavoj Praha A  - SF SKK El Niňo Praha F  4 : 10

Pašek Dominik 2,5, Vaněk Petr 1,5, Kulveit Jonáš 0, Linert Martin 0

Přestože jsme nastoupili v oslabené sestavě, bylo utkání celkem vyrovnané. Klíčové byly čtyři porážky v pátých setech, které rozhodli o výsledku utkání. Pro lepší výsledky je potřeba v rozhodujících situacích více sebevědomí, což vychází z odpovídajícího tréninku.

1.TŘÍDA MUŽŮ SK.A

TJ Sokol Nusle Praha B - TJ Slavoj Praha B 6 : 10

Zahrádka David 4, Sklenář Ondřej 2,5, Bohumský Petr 2,5, Diblíková Klára 1

B družstvo nepodcenilo přípravu na utkání a zaslouženě zvítězilo 10:6.

2.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

TJ Orion Praha B - TJ Slavoj Praha C  10 : 3

Šebl Jáchym 1,5, Rek Adam 1,5, Šimůnek Ondřej 0, Tvrdý Miroslav 0, Linert Martin 0

První "derby" s Orionem Praha "na půdě soupeře" se nám příliš nepodařilo. Hrací podmínky nebyly optimální, hrálo se na třetině tělocvičny. Navíc se tentokrát nedařilo oporám týmu Ondrovi Šimůnkovi a Jáchymovi Šeblovi. Nepomohlo ani střídání a tak nejlepším hráčem týmu byl Adam Rek, který vyhrál jednu dvouhru a dvakrát prohrál 2:3. Škoda dobře rozehraného zápasu se Zdeňkem Duškem. Adam vedl 2:1 na sety, zalekl se však vítězství, prohrál čtvrtý set 10:12 a v pátém 5:11.  

1.TŘÍDA ŽEN

TJ Slavoj Praha C  - TJ ABC Braník C  6 : 4

Timonina Valerija 3,5, Kodetová Hanka 2, Mikešová Adéla 0,5

V utkání generací byla oporou Lera Timonina, která vyhrála všechny své zápasy, včetně čtyřhry s Adélkou Mikešovou. Ve dvouhrách byla Adélka příliš nervozní, bála se hrát, co umí a prohrála všechny svoje dvouhry. Rozhodující body tak uhrála Hanka Kodetová, která podala velmi dobrý výkon, hrála aktivně a porazila jak Danielu Hypšovou, tak Jitku Čekanovou, obě 3:1 a pomohla tak k celkovému vítězství 6:4.

5.KOLO SOUTĚŽÍ PSST

DIVIZE MUŽŮ

TJ Sokol Nusle Praha A - TJ Slavoj Praha A  10 : 6

Vaněk Petr 3,5, Pašek Dominik 2,5, Kulveit Jonáš 0, Šebl Jáchym 0

Po vítězství v úvodním kole soutěže se našemu Áčku příliš nedaří. Družstvo se opět opíralo o body Petra Vaňka a Domči Paška.

1.TŘÍDA MUŽŮ SK.A

TJ Slavoj Praha B - SF SKK El Niňo Praha G 3 : 10

Zahrádka David 1, Pospíšil David 1, Nádvorník Václav 1, Diblíková Klára 0

Našemu B družstvu se letos daří více na venkovních stolech. Škoda tří prohraných pětisetových zápasů, utkání by mohlo být více dramatické.

2.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

TJ Slavoj Praha C  - TTC Klánovice B  10 : 6

Šimůnek Ondřej 3,5, Šebl Jáchym 3, Tvrdý Miroslav 2,5, Šimůnková Veronika 1

C družstvo tentokrát posílil Jáchym Šebl. Často se rozhodovalo v pátých setech a v nich se nám více dařilo (ze sedmi pětisetových zápasů jsme jich vyhráli šest).

1.TŘÍDA ŽEN

TJ Lokomotiva Vršovice B - TJ Slavoj Praha C   5 : 5

Timonina Valerija 3, Havlíčková Markéta 2, Havlíčková Eva 0

Naše družstvo nastoupilo posíleno o Leru Timoninu, která byla oporou týmu a spolu s Markétou Havlíčkovou zařídily cennou remízu. Pro Evičku Havlíčkovou šlo spíše o získávání zkušeností proti kvalitním soupeřkám.

4.KOLO SOUTĚŽÍ PSST

DIVIZE MUŽŮ

TJ Slavoj Praha A  - TJ Sokol Stodůlky A  2 : 10

Pašek Dominik 1,5, Vaněk Petr 1,5, Nádvorník Václav 0, Kulveit Jonáš 0

O výsledku utkání se rozhodovalo v úvodních dvouhrách. Po čtyřhrách byl stav 1:1 a do úvodních dvouher nastoupili Vašek Nádvorník proti Filipovi Olejárovi ("v daleké minulosti nastupoval za naše A družstvo mužů ve 2.lize) a Petr Vaněk proti Pavlu Tinklovi, nejlepším hráčům pražské divize. Oba měli své zápasy velmi dobře rozehrané, Vašek vedl 2:1 na sety a prohrál 8:11 v pátém setu a Petr vedl též 2:1 na sety a 8:7 a prohrál 9:11 v pátém setu. Místo 4:2 po první sérii kluci za chvíli prohrávali 2:6 Když pak i opora týmu Domča Pašek prohrál s Mikhailem Selivertkinem 9:11 v pátém setu, bylo rozhodnuto. Vítězství soupeře bylo zasloužené, pouze výsledek 2:10 pro soupeře byl příliš krutý a neodpovídal průběhu utkání.

1.TŘÍDA MUŽŮ SK.A

PSK Olymp Praha A - TJ Slavoj Praha B 1 : 10

Zahrádka David 3,5, Kaba Radka 2,5, Pospíšil David 2, Bohumský Petr 1, 1x w.o.

B družstvo vybojovalo na stolech pražského Olympu jednoznačné vítězství 10:1, když jediný bod soupeře vybojoval Vilda Rys, který porazil Petra Bohumského.

2.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

SK Dolní Měcholupy A - TJ Slavoj Praha C  9 : 9

Šimůnková Veronika 3, Šimůnek Ondřej 2, Rek Adam 2, Tvrdý Miroslav 2

Když jsem dorazil na místo utkání, vedlo naše družstvo 8:3 a vše nasvědčovalo brzkému konci. Soupeři se však vzchopili a za stavu 8:4 zvítězili ve třech pětisetových bitvách, když Adam Rek prohrál s Radkem Procházkou 8:11 v pátém setu, Míra Tvrdý s Miroslavem Randáčkem 14:16 v pátém setu a Ondra Šimůnek s Patrikem Martinkem 7:11 v pátém setu. V poslední sérii dvouher zachránila remízu Verča Šimůnková, když porazila Radka Procházku 3:1.

1.TŘÍDA ŽEN

TJ Slavoj Praha C  - TJ Zelená Liška A  2 : 8

Havlíčková Markéta 2, Havlíčková Eva 0, Kodetová Hanka 0

V souboji dvou neporažených týmů soutěže byly úspěšnější soupeřky ze Zelené Lišky. Naše dva body uhrála Markéta Havlíčková, která porazila Danu Jeřábkovou i Helenu Kriegerovou. Našim mladým nadějím Hance Kodetové a Evičce Havlíčkovové chybělo v soubojích se zkušenějšími soupeřkami více herní jistoty a trpělivosti. Přesto dokázaly uhrát jeden vítězný set ve čtyřhře. Tři body soupeřek vybojovala bývalá hráčka našeho klubu Pavla Veselíková (před 20 lety měla na naší škole stejnou paní učitelku třídní jako Hanka Kodetová).

3.KOLO SOUTĚŽÍ PSST

DIVIZE MUŽŮ

Slovan KST Bohnice B - TJ Slavoj Praha A  10 : 4

Vaněk Petr 2, Pašek Dominik 2, Nádvorník Václav 0, Šebl Jáchym 0

Naše Áčko sice podalo lepší výkon než minulý týden, ale nepřálo nám štěstí a po čtyřech porážkách v pětisetových zápasech prohrálo 4:10. 

1.TŘÍDA MUŽŮ SK.A

TJ Slavoj Praha B - TJ Sokol Michle B  8 : 10

Pospíšil David 3, Bohumský Petr 2,5, Sklenář Ondřej 2,5, Diblíková Klára 0

V premiéře na domácích stolech bylo naše Béčko velmi blízko k bodovému zisku, když dokázali srovnat stav utkání na 7:7. V závěrečné sérii nám chybělo trochu štěstí v koncovkách setů, což přispělo ke konečné porážce 8:10.

2.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

TJ Slavoj Praha C  - AC Sparta Praha H  10 : 2

Šimůnek Ondřej 3,5, Šimůnková Veronika 2,5, Rek Adam 2,5, Tvrdý Miroslav 1,5

Již podruhé vyhrálo naše C družstvo obě čtyřhry a jelikož i ve dvouhrách dokázali naši hráči zvládnout všechny kritické situace, zvítězilo zaslouženě 10:2.

1.TŘÍDA ŽEN

FC Přední Kopanina A - TJ Slavoj Praha C  0 : 10

Kurková Marie 3,5, Havlíčková Markéta 3,5, Timonina Valeriya 3

K prvnímu venkovnímu zápasu vyrazilo naše C družstvo žen v nejsilnější sestavě, a to i s Lerou Timoninou, a jelikož naše hráčky nezaváhaly v žádném zápase, zvítězily jednoznačně 10:0.

2.KOLO SOUTĚŽÍ PSST

DIVIZE MUŽŮ

TJ Slavoj Praha A  - AC Sparta Praha C 2 : 10

Vaněk Petr 1, Nádvorník Václav 1, Pašek Dominik 0, Šimůnek Ondřej 0

Druhé kolo se našemu Áčku příliš nepovedlo. Tentokrát se příliš nedařilo Domčovi Paškovi, který byl vyjímečně bez bodu. Nejlépe zahrál Vašek Nádvorník, který kromě vítězství nad Ondřejem Havazíkem prohrál s Petrem Chlumským 12:14 v pátém setu.

1.TŘÍDA MUŽŮ SK.A

TJ Sokol Běchovice II. A - TJ Slavoj Praha B 10 : 5

Pospíšil David 2,5, Bohumský Petr 2, Zahrádka David 0,5

Naše Béčko nastoupilo v Běchovicích pouze ve třech hráčích a bohužel nestačilo na jednoho z adeptů na nejvyšší příčky v soutěži.

2.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

Slovan KST Bohnice D - TJ Slavoj Praha C  9 : 9

Tvrdý Miroslav 3,5, Šimůnková Veronika 2,5, Šimůnek Ondřej 1,5, Rek Adam 1,5

Hrdinou čtvrteční bitvy v Bohnicích se stal Míra Tvrdý, který tentokrát vybojoval 3,5 bodu. Míra prohrál pouze úvodní dvouhru s Jaromírem Radoušem, kdy i v tomto zápase vedl 2:1 na sety. V závěrečné dvouhře za stavu 8:9 s Ondřejem Kloučkem sice prohrával 0:6 v pátém setu, ale i tento stav dokázal zvrátit a po vítězství 11:8 v pátém setu vybojoval cennou remízu. V průběhu zápasu jsme měli blízko i k vítězství. Verča Šimůnková prohrála s Jaroslavem Houškou 1:3, když všechny sety prohrála v koncovkách. Ondra Šimůnek prohrál s Ondřejem Kloučkem 10:12 v pátém setu, kdy i Ondra prohrál všechny sety v koncovce. Adam Rek měl též dobře rozehraný zápas s Jaroslavem Houškou, vedl 1:0 na sety a 7:3, set prohrál, za stavu 2:1 na sety prohrál v koncovce 9:11 a nakonec prohrál 6:11 v pátém setu.

1.TŘÍDA ŽEN

TJ Slavoj Praha C  - TJ Lokomotiva Vršovice C  7 : 3

Mikešová Adéla 3, Kurková Marie 2,5, Havlíčková Markéta 1,5, Slavíčková Eliška 0

Podobně jako v prvním kole se utkání podařilo Adélce Mikešové, která vyhrála všechny své zápasy. Premiéra ve slavojáckých barvách se též zdařila našim novým posilám Marii Kurkové a Markétě Havlíčkové, které též zvítězily ve všech svých zápasech a přispěly tak k druhému našemu vítězství. Eliška Slavíčková sice prohrála všechny tři dvouhry, ale z toho dvakrát v koncovce pátého setu.

A DRUŽSTVO MUŽŮ SE UDRŽELO V DIVIZI I PRO PŘÍŠTÍ SEZÓNU

Tento víkend byla v Praze na Kotlářce sehrána Kvalifikace o udržení ve 3. lize mužů, jejíž výsledky mají vliv na počet sestupujících družstev v soutěžích PSST. Vzhledem k tomu, že družstvo SF SKK El Niňo Praha D v turnaji zvítězilo, znamená to, že se naše A družstvo mužů, které obsadilo v divizi mužů 10. místo, udrželo v této soutěži i pro příští sezónu.   

22.KOLO SOUTĚŽÍ PSST

DIVIZE MUŽŮ

TJ Slavoj Praha A - TJ Sokol Praha 5 - Stodůlky A  10:6

Pašek Dominik 4, Vaněk Petr 2, Šebl Jáchym 2, Kulveit Jonáš 2

Naši soupeři sice nastoupili bez svých dvou nejlepších hráčů, ale i tak šlo opět vyrovnaný zápas, kdy o výsledku mnoha setů se rozhodovalo v koncovkách. Naši kluci prohráli obě čtyřhry, když Domča Pašek s Petrem Vaňkem vedli již 2:0 na sety, ale bohužel přistoupili na hru soupeřů a prohráli 2:3. Jáchym Šebl s Jonášem Kulveitem prohráli 1:3 na sety, když vedli v prvním setu 10:6 a ve druhém 10:8 a oba sety prohráli v koncovkách. Jistotou byl tradičně Domča Pašek, který vybojoval čtyři body. Největší problém měl s Mikhailem Seliverstkinem, se kterým vyhrál 11:5 v pátém setu. Oběcně měl Domča problém s motivací ke hře, z čehož pramenila malá koncentrace a množství chyb. Petr Vaněk sehrál tři pětisetové bitvy, kdy prohrál jedině s Milošem Vidlákem 13:15 v pátém setu. Petr byl tradičně příliš nervózní a velmi netrpělivý a dělal tak mnoho nevynucených chyb. Jáchym Šebl prohrál též s Matějem Vidlákem 8:11 v pátém setu, kdy oba vítězné sety byly naprosto jednoznačně v režii Jáchyma. V ostatních setech bohužel nedokázal udržet koncentraci a prohrál dvakrát 9:11. Jonáš Kulveit sice vstoupil do utkání velmi nejistě. V úvodní dvouhře s Mikhailem Seliverstkinem prohrál dvakrát 11:13, kdy největší slabinou bylo malé sebevědomí. V dalším dvou dvouhrách začal hrát více u stolu a používat forhendový topspin a vybojoval tak dva důležité body. Celkově mě zápas trochu zklamal, kdy jsem od našeho družstva očekával větší vůli po vítězství. I tak po vítězství 10:6 potvrdili naši kluci 10. místo v soutěži, což znamená, že budeme muset čekat do 5. května 2019 na výsledek baráže o udržení ve 3. lize mužů.

1.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

TJ Sokol Praha 5 - Stodůlky B - TJ Slavoj Praha B   8 : 10

Kaba Radka 2, Sklenář Ondřej 1,5, Pospíšil David 1, Zahrádka David 0,5, 5x w.o.  

2.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

Slovan KST Bohnice C - TJ Slavoj Praha C  10 : 8

Šimůnek Ondřej 3,5, Linert Martin 3, Tvrdý Miroslav 1, Nádvorník Václav 0,5

V našem posledním utkání 2. třídy se rozhodovalo o dalším postupujícím družstvu do 1.třídy. Toto se sice netýkalo našeho družstva, ale soupeřící tým z Bohnic bojoval na dálku o postup s družstvem Orionu B. Čtyřhry se nám sice nepodařilo postavit tak, jak jsme měli v úmyslu, ale nakonec Ondra Šimůnek s Vaškem Nádvorníkem porazili pár Vojtěch Polcar, Jan Kouba 11:9 v pátém setu, když měli již dobře trozehraný i čtvrtý set, kdy vedli 10:7. Martin Linert s Mírou Tvrdým proti dvojici Tomáš Rychlý, Ondřej Mirovský sehráli též vyrovnaný zápas, ale bohužel se jim nepodařilo dohrát několik dobře rozehraných setů. Celé utkání bylo tradičně bitvou o každý bod. Velkou šanci měl Míra Tvrdý s jedničkou soupeře Vojtěchem Polcarem, když vedl 10:9 v pátém setu, ale bohužel se Mírovi nepodařilo dohrát dobře rozehraný míček a nakonec prohrál 12:14. Do podobné situace se dostal i Vašek Nádvorník, který s Vojtěchem Polcarem svedl též pětisetovou bitvu. V pátém setu vedl Vašek již 5:3, ale byl příliš pasivní, a tak se zápas dostal do koncovky, ve které prohrál 9:11. Ondra Šimůnek byl tradičně oporou a vybojoval tři body, když porazil ii Vojtěcha Polcara, ale tentokrát se mu nedařilo s Ondřejem Mirovským, kdy se nedokázal vyrovnat se sendvičem na bekhendu soupeře. Vašek Nádvorník se opět dostal do koncovky pátého setu, a to v zápase s Tomášem Rychlým. Vašek hrál příliš pře soupeřův silnější bekhend a navíc byl často velmi pasivní, což způsobilo, že nakonec prohrál 12:14 v pátém setu. Za stavu 5:8 pro soupeře jsme ještě zabojovali. Nejprve Míra Tvrdý porazil Honzu Koubu v další pětisetové bitvě 11:4 v pátém setu. Následně Ondra Šimůnek porazil již zmiňovaného Vojtěcha Polcara 3:1 a na 8:8 vyrovnal Martin Linert, když porazil Tomáše Rychlého 13:11 v pátém setu. Za stavu 1:1 na sety vedl Martin 10:6, ale jelikož chtěl set pouze dohrát, nakonec prohrál 11:13. V pátém setu vedl Martin 9:5, soupeř si vzal time out a a snížil na 9:7. Po našem time outu vedl Martin 10:8, ale bohužel spěchal se zakončením a soupeř vyrovnal. Za stavu 11:11 skazil soupeř podání a následně dlouhým podáním donutil Martin soupeře k chybě, což znamenalo vítězství 13:11. Dobře rozehraný zápas měl opět Vašek Nádvorník s Honzou Koubou. Vašek vedl 2:0 na sety a vše vypadalo na náš další bod. Bohužel v dalším průběhu zápasu začal být Vašek příliš nervózní, nedokázal se vyrovnat s trávou na bekhendu soupeře, začal spěchat a nakonec prohrál 7:11 v pátém setu. V závěrečné dvouhře již Mírovi Tvrdému docházeli síly, a tak prohrál s Ondřejem Mirovským 0:3 na sety.

21.KOLO SOUTĚŽÍ PSST

DIVIZE MUŽŮ

TTC Praha B - TJ Slavoj Praha A  5:10

Pašek Dominik 4,5, Zahrádka David 2,5, Šebl Jáchym 1,5, Kulveit Jonáš 1,5

Klíčový souboj o udržení v soutěži rozehráli lépe naši kluci, když vyhráli obě čtyřhry. Bohužel jsme se museli obejít bez nemocného Petra Vaňka, ale posila z B družstva David Zahrádka jej plně nahradil. Za stavu 4:3 nejprve porazil Dominika Horáka 12:10 v pátém setu. David v prvním setu prohrával 8:10, ale dokázal set vyhrát 12:10. Za stavu 2:1 na sety měl David mečbol za stavu 10:9, ale bohužel byl pasivní, nechal soupeře rozehrát a set nakonec prohrál příjmem soupeře na hranu 10:12. V pátém setu se opět rozhodovalo v koncovce, ve které David díky podání a umístěnému forhendovému topspinu na rotaci zvítězil 12:10. Za stavu 5:5 se rozhodovalo o osudu utkání. Domča Pašek nejprve porazil Dominka Horáka 3:1, když pouze v prvním setu měl problém s podáním soupeře a s nepříjemnými kontradrajvy. Domča v prvním setu prohrával 10:8, dokáazal stav zvrátit, vedl 11:10, ale bohužel uspěchal koncovku a prohrál 11:13. V dalších setech již zlepšeným příjmem, kvalitním podáním a oboustrannou topspinovou hrou vybojoval další bod. Na vedlejším stole David Zahrádka svedl souboj s jedničkou soupeře Standou Dusíkem. David kvalitní a odvážnou hrou zvítězil v úvodních dvou setech a ve třetím vedl již 8:3. Soupeř si vzal time out a David začal hrát soupeři přes jeho silnější forhend a set prohrál 8:11. Opět se rozhodovalo v pátém setu, David opět vedl tentokrát 8:2, kdy dobře podával a hrál soupeři více do těla, Začal však spěchat a soupeř snížil na 8:7. Po našem time outu David uklidnil hru a nakonec vyhrál 11:8. V další dvouhře porazil Jonáš Kulveit Petra Chlumského 3:1. Za stavu 8:5 nastoupil Jáchym Šebl proti Štěpánu Remundovi. Jáchym s přehledem vyhrál první dva sety a vše nasvědčovalo snadnému vítězství. Od třetího setu však začal mít problém s příjmem podání, soupeř rozehrával Jáchymovo podání a hlavně Jáchym se snažil zápas pouze dohrát a prohrál tak 11:13. Jako již poněkolikáté se rozhodovalo v pátém setu. Jáchym začal aktivně přijímat, vrátil se k topspinové hře a vyhrál 11:6. Na vedlejším stole vedl Domča Pašek se Standou Dusíkem již 2:0 na sety. Bohužel začal spěchat a pouštěl Standu k jeho kvalitnímu a nepříjemnému topspinu a Standa vyrovnal na 2:2. V pátém setu Domča začal lépe, vedl 5:3 na otočce, 10:9 v koncovce, ale zbytečně spěchal při příjmu a dovolil soupeři srovnat. Bojovalo se o každý míček a oba hráči využívali především výhody vlastního podání. Za stavu 13:12 pro Domču zahrál Standa podání do síťky, což pro nás znamenalo nejen vítězství v této dvouhře, ale i v celém utkání. Vítězstvím 10:5 naši kluci zažehnali nebezpečí přímého setupu. V případě našeho vítězství v posledním kole se Stodůlkami a zároveň porážky Sparty D s TTC Praha A by se mohlo naše A družstvo zachránit již nyní. Jinak budeme muset čekat na výsledek květnové baráže o udržení ve 3. lize mužů.

1.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

Slavoj Praha B - TJ Sokol Petrovice I. A 10 : 7

Zahrádka David 4,5, Sklenář Ondřej 3,5, Pospíšil David 1, Klimovíč Filip 1

Oporou našeho B družstva byl David Zahrádka, který vybojoval 4,5 bodu. Důležitý byl jeho zápas s Milanem Peckou, kdy David prohrával již 1:2 na sety, jelikož měl problém s příjmem podání a zbytečně přistoupil na soupeřovu kontradrajvovou hru. Po zásáhu kapitána družstva Ondry "Bizona" Sklenáře začal lépe přijímat, hrál soupeři více "pod křídlo" a snažil se více využívat topspinových úderů a nakonec zvítězil 11:9 v pátém setu. Dalších 3,5 bodu vybojoval právě Ondra Sklenář, který nestačil pouze na nepříjemnou hru Jana Matouška. Ve své letošní premiéře, a to rovnou v 1. třídě, vybojoval Filip Klimovič vítězství nad Viktorem Mankem 13:11 v pátém setu. David Pospíšil, vyčerpán již tradiční předzápasovou výměnou čtyř halogenových žárovek, zvítězil tentokrát pouze nad Milanem Peckou 11:6 v pátém setu a do závěrečné dvouhry byl vystřídán Ondrou Šimůnkem, který již dohrál paralelně hrané utkání 2. třídy. Ondra dokázal přehrát Davida Píchu ve třech koncovkách 3:0 a jistil tak "pod čarou" konečné vítězství 10:7. 

2.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

TJ Slavoj Praha C - TTC Klánovice B 10 : 7

Linert Martin 4, Šimůnek Ondřej 3,5, Šimůnková Veronika 2,5, Tvrdý Miroslav 0

Základním kamenem našeho vítězství byla čtyřhra, ve které zvítězili Ondra a Verča Šimůnkovi nad Honzou Brothánkem a Martinem Fexou. Ondra s Verčou prohrávali již 1:2 na sety, ale od čtvrtého setu začali méně spěchat, Verča velmi dobře přijímala podání od Martina Fexy, navíc si oba dobře připravovali rozehrávku a umístěnými topspinovými údery vybojovali vítězství 3:2. Dalším důležitým zápasem byl souboj Martina Linerta s Martinem Fexou. V pětisetové bitvě se Martinovi podařilo držet soupeře v nekonečných výměnách na bekhendu, čímž se mu snažil zabránit v nepříjemném forhendovém útoku a nakonec zvítězil po boji 3:2, což se mu naposledy povedlo přibližně před 25 lety. Další klíčové body vybojovala Verča Šimůnková, která dokázala zvrátit nepříjemně se vyvíjející zápas s Janem Pospíšilem. Verča prohrávala 0:2 na sety, ale soustředěnou hrou, kdy zlepšila příjem, dobře umisťovala míče a větší jistotou ve výměnách dokázala otočit vývoj zápasu a zvítězila 3:2. V dalším zápase s Danem Raiserem se Verče podařilo eliminovat soupeřův nepříjemný forhendový topspin, kdy se soustředila na první blok a sama se snažila vlastními topspinovými údery nutit soupeře k chybám a zvítězila 3:1. Jelikož Ondra Šimůnek s Martinem Linertem vybojovali každý další tři body, zaslouženě zvítězilo naše B družstvo 10:7.

Syndikovat obsah
Velka_cena_Prahy_logo_mensi.png