Pražské soutěže

Pražské soutěže dospělých i mládeže

A DRUŽSTVO MUŽŮ SE UDRŽELO V DIVIZI I PRO PŘÍŠTÍ SEZÓNU

Tento víkend byla v Praze na Kotlářce sehrána Kvalifikace o udržení ve 3. lize mužů, jejíž výsledky mají vliv na počet sestupujících družstev v soutěžích PSST. Vzhledem k tomu, že družstvo SF SKK El Niňo Praha D v turnaji zvítězilo, znamená to, že se naše A družstvo mužů, které obsadilo v divizi mužů 10. místo, udrželo v této soutěži i pro příští sezónu.   

22.KOLO SOUTĚŽÍ PSST

DIVIZE MUŽŮ

TJ Slavoj Praha A - TJ Sokol Praha 5 - Stodůlky A  10:6

Pašek Dominik 4, Vaněk Petr 2, Šebl Jáchym 2, Kulveit Jonáš 2

Naši soupeři sice nastoupili bez svých dvou nejlepších hráčů, ale i tak šlo opět vyrovnaný zápas, kdy o výsledku mnoha setů se rozhodovalo v koncovkách. Naši kluci prohráli obě čtyřhry, když Domča Pašek s Petrem Vaňkem vedli již 2:0 na sety, ale bohužel přistoupili na hru soupeřů a prohráli 2:3. Jáchym Šebl s Jonášem Kulveitem prohráli 1:3 na sety, když vedli v prvním setu 10:6 a ve druhém 10:8 a oba sety prohráli v koncovkách. Jistotou byl tradičně Domča Pašek, který vybojoval čtyři body. Největší problém měl s Mikhailem Seliverstkinem, se kterým vyhrál 11:5 v pátém setu. Oběcně měl Domča problém s motivací ke hře, z čehož pramenila malá koncentrace a množství chyb. Petr Vaněk sehrál tři pětisetové bitvy, kdy prohrál jedině s Milošem Vidlákem 13:15 v pátém setu. Petr byl tradičně příliš nervózní a velmi netrpělivý a dělal tak mnoho nevynucených chyb. Jáchym Šebl prohrál též s Matějem Vidlákem 8:11 v pátém setu, kdy oba vítězné sety byly naprosto jednoznačně v režii Jáchyma. V ostatních setech bohužel nedokázal udržet koncentraci a prohrál dvakrát 9:11. Jonáš Kulveit sice vstoupil do utkání velmi nejistě. V úvodní dvouhře s Mikhailem Seliverstkinem prohrál dvakrát 11:13, kdy největší slabinou bylo malé sebevědomí. V dalším dvou dvouhrách začal hrát více u stolu a používat forhendový topspin a vybojoval tak dva důležité body. Celkově mě zápas trochu zklamal, kdy jsem od našeho družstva očekával větší vůli po vítězství. I tak po vítězství 10:6 potvrdili naši kluci 10. místo v soutěži, což znamená, že budeme muset čekat do 5. května 2019 na výsledek baráže o udržení ve 3. lize mužů.

1.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

TJ Sokol Praha 5 - Stodůlky B - TJ Slavoj Praha B   8 : 10

Kaba Radka 2, Sklenář Ondřej 1,5, Pospíšil David 1, Zahrádka David 0,5, 5x w.o.  

2.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

Slovan KST Bohnice C - TJ Slavoj Praha C  10 : 8

Šimůnek Ondřej 3,5, Linert Martin 3, Tvrdý Miroslav 1, Nádvorník Václav 0,5

V našem posledním utkání 2. třídy se rozhodovalo o dalším postupujícím družstvu do 1.třídy. Toto se sice netýkalo našeho družstva, ale soupeřící tým z Bohnic bojoval na dálku o postup s družstvem Orionu B. Čtyřhry se nám sice nepodařilo postavit tak, jak jsme měli v úmyslu, ale nakonec Ondra Šimůnek s Vaškem Nádvorníkem porazili pár Vojtěch Polcar, Jan Kouba 11:9 v pátém setu, když měli již dobře trozehraný i čtvrtý set, kdy vedli 10:7. Martin Linert s Mírou Tvrdým proti dvojici Tomáš Rychlý, Ondřej Mirovský sehráli též vyrovnaný zápas, ale bohužel se jim nepodařilo dohrát několik dobře rozehraných setů. Celé utkání bylo tradičně bitvou o každý bod. Velkou šanci měl Míra Tvrdý s jedničkou soupeře Vojtěchem Polcarem, když vedl 10:9 v pátém setu, ale bohužel se Mírovi nepodařilo dohrát dobře rozehraný míček a nakonec prohrál 12:14. Do podobné situace se dostal i Vašek Nádvorník, který s Vojtěchem Polcarem svedl též pětisetovou bitvu. V pátém setu vedl Vašek již 5:3, ale byl příliš pasivní, a tak se zápas dostal do koncovky, ve které prohrál 9:11. Ondra Šimůnek byl tradičně oporou a vybojoval tři body, když porazil ii Vojtěcha Polcara, ale tentokrát se mu nedařilo s Ondřejem Mirovským, kdy se nedokázal vyrovnat se sendvičem na bekhendu soupeře. Vašek Nádvorník se opět dostal do koncovky pátého setu, a to v zápase s Tomášem Rychlým. Vašek hrál příliš pře soupeřův silnější bekhend a navíc byl často velmi pasivní, což způsobilo, že nakonec prohrál 12:14 v pátém setu. Za stavu 5:8 pro soupeře jsme ještě zabojovali. Nejprve Míra Tvrdý porazil Honzu Koubu v další pětisetové bitvě 11:4 v pátém setu. Následně Ondra Šimůnek porazil již zmiňovaného Vojtěcha Polcara 3:1 a na 8:8 vyrovnal Martin Linert, když porazil Tomáše Rychlého 13:11 v pátém setu. Za stavu 1:1 na sety vedl Martin 10:6, ale jelikož chtěl set pouze dohrát, nakonec prohrál 11:13. V pátém setu vedl Martin 9:5, soupeř si vzal time out a a snížil na 9:7. Po našem time outu vedl Martin 10:8, ale bohužel spěchal se zakončením a soupeř vyrovnal. Za stavu 11:11 skazil soupeř podání a následně dlouhým podáním donutil Martin soupeře k chybě, což znamenalo vítězství 13:11. Dobře rozehraný zápas měl opět Vašek Nádvorník s Honzou Koubou. Vašek vedl 2:0 na sety a vše vypadalo na náš další bod. Bohužel v dalším průběhu zápasu začal být Vašek příliš nervózní, nedokázal se vyrovnat s trávou na bekhendu soupeře, začal spěchat a nakonec prohrál 7:11 v pátém setu. V závěrečné dvouhře již Mírovi Tvrdému docházeli síly, a tak prohrál s Ondřejem Mirovským 0:3 na sety.

21.KOLO SOUTĚŽÍ PSST

DIVIZE MUŽŮ

TTC Praha B - TJ Slavoj Praha A  5:10

Pašek Dominik 4,5, Zahrádka David 2,5, Šebl Jáchym 1,5, Kulveit Jonáš 1,5

Klíčový souboj o udržení v soutěži rozehráli lépe naši kluci, když vyhráli obě čtyřhry. Bohužel jsme se museli obejít bez nemocného Petra Vaňka, ale posila z B družstva David Zahrádka jej plně nahradil. Za stavu 4:3 nejprve porazil Dominika Horáka 12:10 v pátém setu. David v prvním setu prohrával 8:10, ale dokázal set vyhrát 12:10. Za stavu 2:1 na sety měl David mečbol za stavu 10:9, ale bohužel byl pasivní, nechal soupeře rozehrát a set nakonec prohrál příjmem soupeře na hranu 10:12. V pátém setu se opět rozhodovalo v koncovce, ve které David díky podání a umístěnému forhendovému topspinu na rotaci zvítězil 12:10. Za stavu 5:5 se rozhodovalo o osudu utkání. Domča Pašek nejprve porazil Dominka Horáka 3:1, když pouze v prvním setu měl problém s podáním soupeře a s nepříjemnými kontradrajvy. Domča v prvním setu prohrával 10:8, dokáazal stav zvrátit, vedl 11:10, ale bohužel uspěchal koncovku a prohrál 11:13. V dalších setech již zlepšeným příjmem, kvalitním podáním a oboustrannou topspinovou hrou vybojoval další bod. Na vedlejším stole David Zahrádka svedl souboj s jedničkou soupeře Standou Dusíkem. David kvalitní a odvážnou hrou zvítězil v úvodních dvou setech a ve třetím vedl již 8:3. Soupeř si vzal time out a David začal hrát soupeři přes jeho silnější forhend a set prohrál 8:11. Opět se rozhodovalo v pátém setu, David opět vedl tentokrát 8:2, kdy dobře podával a hrál soupeři více do těla, Začal však spěchat a soupeř snížil na 8:7. Po našem time outu David uklidnil hru a nakonec vyhrál 11:8. V další dvouhře porazil Jonáš Kulveit Petra Chlumského 3:1. Za stavu 8:5 nastoupil Jáchym Šebl proti Štěpánu Remundovi. Jáchym s přehledem vyhrál první dva sety a vše nasvědčovalo snadnému vítězství. Od třetího setu však začal mít problém s příjmem podání, soupeř rozehrával Jáchymovo podání a hlavně Jáchym se snažil zápas pouze dohrát a prohrál tak 11:13. Jako již poněkolikáté se rozhodovalo v pátém setu. Jáchym začal aktivně přijímat, vrátil se k topspinové hře a vyhrál 11:6. Na vedlejším stole vedl Domča Pašek se Standou Dusíkem již 2:0 na sety. Bohužel začal spěchat a pouštěl Standu k jeho kvalitnímu a nepříjemnému topspinu a Standa vyrovnal na 2:2. V pátém setu Domča začal lépe, vedl 5:3 na otočce, 10:9 v koncovce, ale zbytečně spěchal při příjmu a dovolil soupeři srovnat. Bojovalo se o každý míček a oba hráči využívali především výhody vlastního podání. Za stavu 13:12 pro Domču zahrál Standa podání do síťky, což pro nás znamenalo nejen vítězství v této dvouhře, ale i v celém utkání. Vítězstvím 10:5 naši kluci zažehnali nebezpečí přímého setupu. V případě našeho vítězství v posledním kole se Stodůlkami a zároveň porážky Sparty D s TTC Praha A by se mohlo naše A družstvo zachránit již nyní. Jinak budeme muset čekat na výsledek květnové baráže o udržení ve 3. lize mužů.

1.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

Slavoj Praha B - TJ Sokol Petrovice I. A 10 : 7

Zahrádka David 4,5, Sklenář Ondřej 3,5, Pospíšil David 1, Klimovíč Filip 1

Oporou našeho B družstva byl David Zahrádka, který vybojoval 4,5 bodu. Důležitý byl jeho zápas s Milanem Peckou, kdy David prohrával již 1:2 na sety, jelikož měl problém s příjmem podání a zbytečně přistoupil na soupeřovu kontradrajvovou hru. Po zásáhu kapitána družstva Ondry "Bizona" Sklenáře začal lépe přijímat, hrál soupeři více "pod křídlo" a snažil se více využívat topspinových úderů a nakonec zvítězil 11:9 v pátém setu. Dalších 3,5 bodu vybojoval právě Ondra Sklenář, který nestačil pouze na nepříjemnou hru Jana Matouška. Ve své letošní premiéře, a to rovnou v 1. třídě, vybojoval Filip Klimovič vítězství nad Viktorem Mankem 13:11 v pátém setu. David Pospíšil, vyčerpán již tradiční předzápasovou výměnou čtyř halogenových žárovek, zvítězil tentokrát pouze nad Milanem Peckou 11:6 v pátém setu a do závěrečné dvouhry byl vystřídán Ondrou Šimůnkem, který již dohrál paralelně hrané utkání 2. třídy. Ondra dokázal přehrát Davida Píchu ve třech koncovkách 3:0 a jistil tak "pod čarou" konečné vítězství 10:7. 

2.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

TJ Slavoj Praha C - TTC Klánovice B 10 : 7

Linert Martin 4, Šimůnek Ondřej 3,5, Šimůnková Veronika 2,5, Tvrdý Miroslav 0

Základním kamenem našeho vítězství byla čtyřhra, ve které zvítězili Ondra a Verča Šimůnkovi nad Honzou Brothánkem a Martinem Fexou. Ondra s Verčou prohrávali již 1:2 na sety, ale od čtvrtého setu začali méně spěchat, Verča velmi dobře přijímala podání od Martina Fexy, navíc si oba dobře připravovali rozehrávku a umístěnými topspinovými údery vybojovali vítězství 3:2. Dalším důležitým zápasem byl souboj Martina Linerta s Martinem Fexou. V pětisetové bitvě se Martinovi podařilo držet soupeře v nekonečných výměnách na bekhendu, čímž se mu snažil zabránit v nepříjemném forhendovém útoku a nakonec zvítězil po boji 3:2, což se mu naposledy povedlo přibližně před 25 lety. Další klíčové body vybojovala Verča Šimůnková, která dokázala zvrátit nepříjemně se vyvíjející zápas s Janem Pospíšilem. Verča prohrávala 0:2 na sety, ale soustředěnou hrou, kdy zlepšila příjem, dobře umisťovala míče a větší jistotou ve výměnách dokázala otočit vývoj zápasu a zvítězila 3:2. V dalším zápase s Danem Raiserem se Verče podařilo eliminovat soupeřův nepříjemný forhendový topspin, kdy se soustředila na první blok a sama se snažila vlastními topspinovými údery nutit soupeře k chybám a zvítězila 3:1. Jelikož Ondra Šimůnek s Martinem Linertem vybojovali každý další tři body, zaslouženě zvítězilo naše B družstvo 10:7.

20.KOLO SOUTĚŽÍ PSST

DIVIZE MUŽŮ

TJ Slavoj Praha A - TTC Praha A Story TLRS  8 : 10

Pašek Dominik 4,5, Vaněk Petr 2,5, Kulveit Jonáš 1, Šebl Jáchym 0

Naše A družstvo nastoupilo proti třetímu celku soutěže. Začátek utkání byl v režii našich kluků. Sice prohrávali 2:3, ale další sérií vítězství se ujali vedení 6:3. Oporou týmu byl již tradičně Domča Pašek, když v průběhu utkání vybojoval 4,5 bodu. Škoda zápasu Jáchyma Šebla s Kubou Zahradníčkem, kdy Jáchym vedl 2:0 na sety, třetí set sice prohrál, ale ve čtvrtém setu vedl 10:8 a 11:10. Jáchym měl problém s příjmem podání a nedařilo se mu dostat se k forhendovému topspinu, a tak prohrál tento set 11:13 a pátý set 5:11. Podobnou bitvu svedl Jonáš Kulveit s Markem Bistřickým, když vyhrál úvodní dva sety v koncovkách, následně prohrál další dvě koncovky a opět se rozhodovalo v pátém setu. Jonáš již prohrával 8:10, ale zabojoval, srovnal na 10:10 a nakonec zvítězil v koncovce 13:11. Důležitý zápas sehrál za stavu 6:4 Jonáš s Kubou Zahradníčkem. Jonáš vedl 2:1 na sety, ve čtvrtém setu vedl 8:2, ale bohužel se zalekl vítězství, začal být pasivní a prohrál v koncovce 9:11. V pátém setu se bojovalo o každý míček, Jonáš opět prohrával 8:10, dokázal znovu srovnat na 10:10, ale bohužel tentokrát prohrál v koncovce 10:12. Rozhodující zápasy byly odehrány za stavu 8:7, kdy hrál Jáchyb s Markem Bistřickým a Petr Vaněk s Matějem Vavřincem. Jáchym vyhrál v pohodě první set, dobře podával a tlačil do forhendového topspinu. Ve druhém setu měl celý set převahu, bohužel v koncovce začal spěchat a prohrál 9:11. Klíčový byl třetí set, kdy opět Jáchym celý set vedl a rozhodovalo se v koncovce. Jáchym bohužel začal spěchat v zakončení a po nekonečném boji prohrál 22:24. Ve čtvrtém setu prohrával již 5:9, ale opět zabojoval a vyhrál 11:9. V pátém setu se již Jáchymovi nedařilo a prohrál 6:11. Petr ve svém závěrečném zápase vedl celkem s přehledem 2:0 na sety, dobře podával a oboustrannou topspinovou držel soupeře pod tlakem. Klíčový byl opět třetí set, kdy Petr celý set vedl a v koncovce měl i několik mečbolů. Bohužel začal pospíchat v kaončení a set prohrál v koncovce 19:21. V dalším setu začal být příliš nervózní, z čehož začala pramenit přílišná pasivita a set prohrál 2:11. Pátý set byl vyrovnaný, za stavu 6:6 nejprve Péťa zkazil podání a následně dostal z příjmu prasátko na hranu. Za stavu 8:10 ještě vybojoval jeden míček, ale další míč byl již ve prospěch soupeře, takže Petr prohrál 9:11. V poslední dvouhře ještě bojoval o remízu Jonáš s Jiřím Černým. Jonáš prohrával 0:2 na sety, třetí set soupeř zvolnil, čehož Jonáš využil a vyhrál 11:8. Ve čtvrtém setu Jonáš pokračoval v aktivní hře, aktivně přijímal a nátlakovou hrou nutil soupeře k chybám a přesto nakonec prohrál 9:11. Po bojovném výkonu tak kluci ve 23.20 hod. prohráli 8:10.

1.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

AC Sparta Praha F - TJ Slavoj Praha B 10 : 6

Zahrádka David 3, Diblíková Klára 2, Sklenář Ondřej 1

Letos již podruhé nastoupilo naše B družstvo v Aréně Sparta ve třech. Přes bojovný výkon, kdy museli bojovat nejen s přesilou soupeřů, ale také s horkem a s vlhostí, to opět nestačilo na více než na porážku 6:10.

2.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

TJ Pankrác B - TJ Slavoj Praha C  2 : 10

Šimůnek Ondřej 2,5, Škarban Jan 2,5, Nádvorník Václav 2,5, Tvrdý Miroslav 0,5, 2x w.o.

Rychlému průběhu utkání napomohlo, že jsme netradičně vyhráli obě čtyřhry (pravděpodobně proto, že jsem dnes nehrál já..?). Po čtyřhře navíc odstoupil pro zranění hráč soupeře Tomáš Kočvara, takže cesta za vítězstvím byla otevřená. Míra Tvrdý sice dvakrát prohrál, ale jelikož Ondra, Honza a Vašek všechny své dvouhry vyhráli, vybojovali kluci po necelých dvou hodinách vítězství 10:2.

19.KOLO SOUTĚŽÍ PSST

DIVIZE MUŽŮ

TTC Elizza Praha D - TJ Slavoj Praha A  5 : 10

Pašek Dominik 3,5, Šebl Jáchym 2,5, Kulveit Jonáš 2,5, Vaněk Petr 1,5

Důležitým vítězstvím udělal náš A tým další krok v bojích o udržení.

1.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

Slavoj Praha B - SF SKK El Niňo Praha G 10 : 6

Zahrádka David 3, Kaba Radka 3, Bohumský Petr 3, Sklenář Ondřej 1

2.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

TJ Slavoj Praha C - TJ Malešice A 10 : 7

Šimůnek Ondřej 3,5, Nádvorník Václav 2, Linert Martin 2, Tvrdý Miroslav 1,5, 1x w.o.

Po bojovném výkonu jsme zvítězili nad druhým týmem soutěže. Soupeři sice nastoupili s pěti hráči, ale i tak jsme měli utání pod kontrolou. Ondra Šimůnek s Mírou Tvrdým získali bod ve čtyřhře (letos již potřetí), a jelikož jsme v úvodní sérii získali 3 body, ujali jsme se vedení 4:2. Pomohlo nám i zranění hráče Vedrala, který po porážce s Mírou Tvrdým musel střídat, ale i tak jsme mohli utání ukončit i dříve, když Martin Linert vedl s Jaroslavem Hofmanem 2:0 na sety a Vašek Nádvorník se stejným soupeřem prohrál 11:13 v pátém setu. Vašek prohrával v pátém setu již 3:9, dokázal vyrovnat na 10:10, dokonce měl jeden mečbol, ale nakonec koncovku prohrál. Oporou týmu byl Ondra Šimůnek, který získal 3 body a v posledním zápase mu nenastoupil soupeř. Vítězstvím v tomto utkání jsme doplnili naší bilanci v této soutěži, kdy jsme získali body (vítězství či remízu) se všemi soupeři v naší skupině.

18.KOLO SOUTĚŽÍ PSST

DIVIZE MUŽŮ

AC Sparta Praha D - TJ Slavoj Praha A  10 : 2

Pašek Dominik 1, Vaněk Petr 1, Šebl Jáchym 0, Zahrádka David 0

V úvodu utkání o 9.místo v soutěži prohráli naši kluci třikrát v koncovce pátého setu, což výrazně ovlivnilo další průběh utkání. Naše jediné body pak uhráli Petr Vaněk a Domča Pašek proti Jakubu Lánskému. "Pod čarou" ještě zvítězil Jáchym Šebl nad Vítkem Gaydošem, ale to již neovlivnilo celkovou porážku 2:10.

1.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

Slavoj Praha B - TJ Sokol Nusle Praha C 10 : 6

Pospíšil David 3,5, Diblíková Klára 2,5, Zahrádka David 2, Bohumský Petr 2

Naše B družstvo pod taktovkou "zkušeného manažéra a stratéga" Bizona nezaváhalo a vybojovalo cenné vítězství. 

2.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

TJ Slavoj Praha C - TJ Sokol Běchovice II. A 5 : 10

Šimůnek Ondřej 3,5, Šimůnková Veronika 1, Tvrdý Miroslav 0,5, Nádvorník Václav 0

Proti vedoucímu družstvu soutěže to zpočátku vypadalo nadějně, Ondra Šimůnek s Mírou Tvrdým ve čtyřhře prohrávali 0:2 na sety, srovnali na 2:2, v pátém setu prohrávali 5:9, aby nakonec zkušeně zvítězili 11:9. Vašek Nádvorník proti Štěpánu Rejentovi prohrál 1:3, když za stavu 1:1 prohrál dvě koncovky. V další dvouhře prohrál Míra Tvrdý s Ivanem Procházkou po boji 1:3, když jejich zápas trval stejně dlouho jako dva zápasy na vedlejším stole. V dalším průběhu utkání sice Verča Šimůnková porazila velmi soustředěným výkonem druhého hráče soutěže Štěpána Rejenta, když hrála trpělivě, držela se u stolu a po zásluze zvítězila 3:1. Přestože naše jednička týmu Ondra Šimůnek vybojoval tři vítězství, stačilo to nakonec pouze na porážku 5:10. 

17.KOLO SOUTĚŽÍ PSST

DIVIZE MUŽŮ

TJ Slavoj Praha A - TJ Sokol Nusle Praha A 2 : 10

Vaněk Petr 1,5, Zahrádka David 0,5, Kulveit Jonáš 0, Šebl Jáchym 0

Soupeři sice nepřijeli v úplně nejsilnější sestavě, ale i naše družstvo se muselo obejít bez jedničky týmu Domči Paška. Utkání se lámalo hned po čtyřhrách, kdy za stavu 1:1 naši kluci prohráli třikrát v koncovkách pátého setu.

1.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

TJ Avia Čakovice B - TJ Slavoj Praha B 10 : 1

Diblíková Klára 1, Pospíšil David 0, Tvrdý Miroslav 0

Naše B družstvo bohužel nastoupilo pouze ve třech, a tak čestný bod uhrála pouze Klárka Diblíková, která porazila Vladimíra Toulu.

2.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

TJ Sokol Praha 5 - Stodůlky C - TJ Slavoj Praha C 9 : 9

Škarban Jan 3, Šimůnek Ondřej 2,5, Linert Martin 2, Šimůnková Veronika 1,5

V napjaté atmosféře ve Stodůlkách jsme uhráli další nerozhodný výsledek. V průběhu utkání jsme však měli několik možností získat rozhodující bod. Ve čtyřhře Martin Linert s Honzou Škarbanem třikrát vedli 9:6, a přesto prohráli 9:11 v pátém setu. Verča Šimůnková vedla s Milanem Čečákem 1:0 na sety a 10:7 a bohužel prohrála v koncovce 13:15. Další set sice vyhrála 11:9 , aby nakonec prohrála 7:11 v pátém setu. V další své dvouhře vedla Verča s jedničkou soupeře Mikhailem Seliverskinem 2:1 a 10:8. Verča měla problém s příjmem soupeřova podání, a tak prohrála v koncovce 10:12. V pátém setu byl stav ještě 7:7, ale nakonec Verča prohrála 7:11. Martin Linert vedl s Milanem Čečákem bez větších problémů 2:0 na sety, soupeř však změnil hru, Martin vypadl z rytmu a po třech setech 5:11 prohrál 2:3. V dalším zápase vedl Martin s Mikhailem Seliverskinem 5:2 v pátém setu, soupeř však dokázal vyrovnat a v rozhodujích okamžicích zahrál několik zkušených míčů a po zásluze skončil zápas výsledkem 8:11 ve prospěch soupeře.

16.KOLO SOUTĚŽÍ PSST

DIVIZE MUŽŮ

TJ Avia Čakovice A ALIMPEX - TJ Slavoj Praha A  6 : 10

Pašek Dominik 3, Vaněk Petr 3, Kulveit Jonáš 2, Šebl Jáchym 2

Třetím vítězstvím v řadě udělali kluci důležitý krok v boji o udržení v soutěži.

1.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

Slavoj Praha B - Slovan KST Bohnice B  8 : 10

Zahrádka David 2,5, Pospíšil David 2,5, Bohumský Petr 2,5, Sklenář Ondřej 0,5

Utkání s vedoucím týmem soutěže bylo vyrovnané do samotného závěru. V závěrečné dvouhře za stavu 8:9 sehrál David Zahrádka vyrovnanou bitvu s Vojtěchem Polcarem. David sice prohrával 1:2 na sety, ve čtvrtém setu vyrovnal po vítězství 11:9 a o všem se rozhodovalo v pátém setu. David vedl celý set o jeden až dva míčky, přesto se dostal opět do koncovky, ve které sice vedl 10:9, aby nakonec prohrál 10:12. 

2.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

TJ Slavoj Praha C - TJ Stadion Žižkov DDM Praha 3 - Ulita B  10 : 4

Šimůnek Ondřej 2,5, Tvrdý Miroslav 1,5, Šimůnková Veronika 1, Nádvorník Václav 1, 4x w.o.

Soupeři dorazili pouze ve třech, ale i tak bojovali o každý bod. Ve čtyřhře Ondra Šimůnek s Mírou Tvrdým vedli 2:1 na sety a 10:8, ale bohužel tuto koncovku prohráli. Rozhodovalo se tak v koncovce pátého setu, ve které nakonec po několika nevyužitých mečbolech vyhráli Ondra s Mírou 15:13. V úvodní dvouhře bojovala Verča Šimůnková s Janem Kalistou též v pěti setech, když se dlouho nemohla vyrovnat s nepříjemnou hrou soupeře. Po třech setech prohrávala 1:2 na sety. V dalším průběhu začala být trpělivější a hrála více přes forhend soupeře a po setech 11:3 a 11:4 zvítězila 3:2. Se stejným soupeřem svedl další pětisetovou bitvu i Míra Tvrdý. Míra nejprve vedl 2:1 na sety, soupeř však zvrátil průběh zápasu, nejen že vyrovnal na 2:2 na sety, ale v pátém setu byl stav 3:9 pro soupeře, Míra stačil dotáhnout na 9:10, aby nakonec prohrál 9:11. Další tři body pro soupeře vybojoval Petr Duchoslav, na kterého nikdo z našich hráčů nenašel recept. V závěrečné dvouhře byla na dobré cestě pouze Verča, když za stavu 1:1 na sety a 8:8 nezvládla koncovku a nakonec prohrála 1:3 na sety.

15.KOLO SOUTĚŽÍ PSST

DIVIZE MUŽŮ

TJ Slavoj Praha A - AC Sparta Praha C 10 : 3

Pašek Dominik 2, Vaněk Petr 2, Kulveit Jonáš 1,5, Šebl Jáchym 0,5, 4x w.o.

1.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

SK Start Praha A - TJ Slavoj Praha B 8 : 10

Šimůnek Ondřej 3,5, Kaba Radka 3, Zahrádka David 2,5, Sklenář Ondřej 1

2.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

AC Sparta Praha C - TJ Slavoj Praha C 10 : 8

Linert Martin 3, Škarban Jan 3, Nádvorník Václav 1, Tvrdý Miroslav 1

Bohužel jsme prohráli obě čtyřhry a na úvod utkání jsme již tradičně prohrávali 0:2. Po sérii vítězství jsme se ujali vedení 5:2. Za tohoto stavu došlo k rozhodujícímu zvratu utkání. Sice jsme dokázali vyhrát další dvě dvouhry, ale dalších pět zápasů jsme prohráli o dva míčky v koncovkách pátého setu. Soupeři tak vyrovnali na 7:7. V poslední sérii dvouher se nám již tolik nedařilo a po 3 hodinách a 40 minutách jsme prohráli 8:10.

14. KOLO SOUTĚŽÍ PSST

DIVIZE MUŽŮ

TJ Sokol Michle Praha B - TJ Slavoj Praha A  5 : 10

Pašek Dominik 4,5, Vaněk Petr 2,5, Šebl Jáchym 1,5, Kulveit Jonáš 1,5

 

1.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

TJ Slavoj Praha B – TJ Pankrác A 5 : 10

Zahrádka David 2, Sklenář Ondřej 1, Pospíšil David 1, Bohumský Petr 1

 

2.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

TJ Slavoj Praha C – TJ Sokol Michle Praha E  10 : 0  w.o.

Soupeři se po předchozí omluvě nedostavili k utkání, takže utkání bylo kontumováno v náš prospěch.

13. KOLO SOUTĚŽÍ PSST

DIVIZE MUŽŮ

TJ Slavoj Praha A - SF SKK EL Niňo Praha F 4 : 10

Pašek Dominik 2, Šebl Jáchym 1,5, Kulveit Jonáš 0,5, Vaněk Petr 0

1. TŘÍDA MUŽŮ SK. B

TJ Sokol Michle Praha D - TJ Slavoj Praha B 4 : 10

Pospíšil David 3,5, Diblíková Klára 2,5, Sklenář Ondřej 2,5, Zahrádke David 1,5

2. TŘÍDA MUŽŮ SK. B

TJ Orion Praha B - TJ Slavoj Praha C 10 : 7

Šimůnek Ondřej 3, Linert Martin 2, Šimůnková Veronika 1, Tvrdý Miroslav 1

12.KOLO SOUTĚŽÍ PSST

DIVIZE MUŽŮ

TJ Střížkov B - TJ Slavoj Praha A 10 : 7

Pašek Dominik 3, Kulveit Jonáš 3, Vaněk Petr 1, Šebl Jáchym 0

1. TŘÍDA MUŽŮ SK. B

TJ Slavoj Praha B - TTC Elizza Praha E 10 : 5

Zahrádka David 3,5, Sklenář Ondřej 2,5, Pospíšil David 2, Bohumský Petr 2

2. TŘÍDA MUŽŮ SK. B

TJ Slavoj Praha C - TTC Elizza Praha G 8 : 10

Linert Martin 3, Šimůnková Veronika 2,5, Nádvorník Václav 2,5, Tvrdý Miroslav 0, Bohumský Petr 0

VÍTĚZNÁ TEČKA NAŠICH MUŽSKÝCH TÝMŮ

Včera byla sehrána závěrečná utkání našich mužských družstev v 1. a 2.třídě pražských soutěží.

Poslední utkání sezóny mužského béčka s parádní koncovkou

Před 22. kolem pražských soutěží nám bylo jasné, že naše "slavné" mužské béčko bude tímto utkáním končit svou mistrovskou sezónu. Nasbírali jsme během ní bodů tak akorát, abychom se nemuseli bát sestupu či baráže, a ani si nemusíme dělat starosti s play-offem. K poslednímu utkání jsme razili na Niňo, tj. na Kotlářku. Mač startoval bezprostředně po skončení televizního utkání SK Kotlářka vs. Baník Havířov, resp. než se všechno složilo, odvezlo a připravilo k běžnému provozu herny. Pan Kaucký vyhlašoval čtyřhry po půl deváté.

Odveta doma proti Stodůlkám se vydařila!

O dva články níže a pár měsíců zpátky jsme zde spolu s Bizonkem pečlivě referovali o neortodoxním utkání na jihozápadním okraji Prahy na Stodůlkách. Pro připomenutí stačí pouhá dvě slůvka - první sníh. Včera večer (středa 9. března 2011) jsme hráli odvetu, a zvláště pro mě to byl prestižní mač, kdy jsem chtěl na domácích stolech odčinit "zimní prů...".

Béčko opět prohrálo

První prosincový den jsme se vypravili do Stodůlek, abysme sehráli zápas se Sokolem Stodůlky "A". Podle papírových předpokladů jsme měli být jasnými favority, neboť domácí ještě ani jednou nevyhráli, ale vše má své ale...

Mužské Béčko klopýtá, Céčko zahrálo bezchybně

Ve středu 24. 11. se hrál u nás na Slavoji jako obvykle dvojzápas 1. třídy. „B“ tým se utkal se Slovanem Bohnice „D“ a „C“ tým měl za soupěře Radotín „A“. Jako vždy zápasy začaly v 19:15 SEČ.

Na Michli jsme zahráli týmově

Po třech jasných kanálech se silnými soupeři a jedné „umulousané“, ale důležité výhře, se dneska měla ukázat forma týmu na soupeřových stolech – konkrétně v michelské sokolovně proti tamnímu „déčku“. Předzápasové prognózy hovořily o tomto: pokud chceme pomýšlet na důstojné umístění v tabulce a nebýt ohroženi sestupovým pásmem, bylo nutné na Michli naplno bodovat.

Na Nuslích už nikdy aneb dostali jsme nakládačku!

Pražská sezóna nám začala! První možný termín, tedy pondělí, jsme nastoupili, pod hlavičkou druhého slavojáckého týmu, v 1. kole proti domácím Nuslím. I Nusle na nás vyrukovaly se svým "béčkem". Na rudém povrchu v sokolovně Na Květnici si soupeři oblékli výrazně červené nové dresy, a jali se smést mírumilovnou slavojáckou modrou ze svých stolů.

Divizní playout "béčka" proti Michli B

Včera 14. dubna 2010 bojovalo slavojácké béčko v playoutu divize proti Sokolu Michle "B" o jistotu setrvání v nejvyšší pražské soutěži pro příští sezónu. Utkání začalo na čas a dokonce se sešlo i pár diváků, a to z obou táborů. Jak je jistě známo, v nadstavbové části je hrací systém lehce okleštěný o čtyřhry, a hraje se do 9. vítězného bodu.

Syndikovat obsah
Velka_cena_Prahy_logo_mensi.png