TENTOKRÁT OPRAVDU TŘI MEDAILE NA ÚVODNÍM TURNAJI SERIÁLU GRAND PRIX RACKETSPORT.CZ NEJMLADŠÍHO A STARŠÍHO ŽACTVA

V sobotu 3. října 2020 se v areálu SK HAMR uskutečnil úvodní turnaj Seriálu Grand Prix RACKETSPORT.cz nejmladšího a staršího žactva. Turnaje se zúčastnilo 9 hráčů a hráček v kategorii nejmladšího žactva a 36 v kategorii staršího žactva. Na turnaji startovalo též 6 našich hráčů, z čehož 1 v kategorii nejmladšího žactva a 5 v kategorii staršího žactva. Největšího úspěchu dosáhl Vašek Nádvorník, který obsadil 2.místo ve dvouhře staršího žactva. V turnaji B staršího žactva skončila Adélka Mikešová na 2.místě a Kuba Magyar obsadil 3.místo.

Vašek v turnaji AAdélka a Kuba v turnaji B

V soutěži nejmladšího žactva jsme měli jedinou zástupkyni Terezku Rousovou. Terezku čekalo 8 zápasů, které zvládla vcelku úspěšně, když s bilancí 5 vítězství a 3 porážky obsadila konečné 5.místo, a to díky horšímu skóre ze vzájemných zápasů. Škoda dobře rozehraného zápasu s později druhou M.Alinčovou z Elizzy, kdy Terezka vyhrála první set a druhý set měla též dobře rozehraný, ale prohrála jej v koncovce a celý zápas 1:3.

V soutěži staršího žactva jsme měli 3 zástupce v turnaji A. Nejlépe se dařilo Vaškovi Nádvorníkovi, který vyhrál bez větších problémů svoji základní skupinu. Ve čtvrtfinále Vaška potrápil Nathan Cafmeyer, kdy Vašek zvítězil po boji 3:2. V semifinále Vašek porazil Lukáše Reka 3:1 a jediného přemožitele našel Vašek ve finále, kdy nenašel recept na M.Procházku z Kotlářky a po porážce 1:3 obsadil konečné 2.místo. Lukáš Rek též vyhrál svoji základní skupinu, když jej potrápil pouze S.Svoboda z Kotlářky, se kterým Lukáš po třech vyrovnaných setech nakonec vyhrál 3:1. Lukáš nakonec obsadil 4.místo, když po boji prohrál s F.Kauckým 8:11 v pátém setu, Lukáš byl občas netrpělivý, což rozhodlo v koncovce rozhodujícího setu. Náš třetí zástupce v turnaji A se též neztratil. Nathan Cafmeyer ve skupině obsadil druhé místo, když chybělo málo, aby svoji skupinu vyhrál. V zápase s F.Kauckým z Kotlářky podal výborný výkon, když trpělivou hrou dokázal ze stavu 0:2 vyrovnat na 2:2 a v pátém setu dokonce vedl 5:4. V koncovce Nathan bohužel začal pospíchat a bohužel prohrál 7:11. Nathan nakonec obsadil pěkné 8.místo, když v závěrečném zápase prohrál s F.Juppou z Bohnic 2:3. V turnaji B jsme měli dva zástupce. Adélka Mikešová bez větších problémů vyhrála svoji základní skupinu a postoupila až do semifinále, kde svým asi nejlepším výkonem porazila Kubu Magyara 3:1. Ve finále Adélka narazila na L.Martinka ze Sparty, se kterým  minulý týden vyhrála jasně 3:0. Tentokrát to byl boj, kdy se rozhodovalo v pátém setu. Adélka sice prohrávala již 8:10, dokázala však srovnat na 10:10, ale nakonec prohrála 10:12 a obsadila tak pěkné 2.místo, čímž si vybojovala účast v turnaji A na příštím turnaji. Kuba Magyar bohužel již ve skupině narazil na L.Martinka ze Sparty, se kterým svedl velkou bitvu. Kuba vedl již 10:8 v pátém setu, ale bohužel prohrál 10:12 a postoupil ze skupiny z druhého místa. Po porážce s Adélkou v semifinále musel Kuba zvládnout zápas o třetí místo s F.Machem z Kotlářky. Kuba se nemohl dostat ke své hře, ale nakonec zabojoval a po vítězství 3:1 obsadil pěkné 3.místo a též se kvalifikoval do turnaje A pro příští turnaj.

Podrobné výsledky naleznete v přílohách.