TITUL MISTRYŇ ČR PRO DRUŽSTVO NAŠICH DÍVEK NA MISTROVSTVÍ ČR DRUŽSTEV KATEGORIE U15 V OSTRAVĚ

V neděli dne 28. května 2023 se v areálu TJ Ostrava KST uskutečnilo Mistrovství ČR družstev kategorie U15. Mezi 16 družstvy chlapců a 16 družstvy dívek nás reprezentovalo naše A družstvo dívek ve složení Hanka Kodetová, Adélka Mikešová a Eliška Slavíčková.

MČR družstev U15 Hanka Kodetová MČR družstev U15 Adélka Mikešová MČR družstev U15 Hanka Kodetová a Adélka Mikešová

Holky bez větších potíží postoupily až do finále, když postupně porazily družstva Pinec JH 1930, KST Nový Jičín a SK Dobré, vždy 3:0. Ve finále na holky čekalo favorizované družstvo SKST Vlašim. V úvodní dvouhře na sebe narazily jedničky obou týmů, naše Hanka Kodetová a Veronika Poláková, které spolu mají velmi vyrovnanou bilanci. Tentokrát Hanka zvládla úspěšně koncovky úvodních dvou setů a přestože prohrála třetí set, nakonec zaslouženě zvítězila 3:1. Ve druhé dvouhře se utkaly Adélka Mikešová s Annou Holejšovskou. Adélka sice již dokázala se soupeřkou odehrát několik vyrovnaných zápasů, ale i tak byla soupeřka favoritkou. Adélka vyhrála koncovku prvního setu a měla dobře rozehraný i druhý set. Soupeřka však stáhla na 9:8. Po našem time-outu zvládla koncovku lépe opět Adélka a ujala se vedení 2:0. Po prohraném třetím setu se začalo dařit soupeřce a Adélka prohrávala již 6:9, dokázala však vyrovnat a po vítězství 13:11 se holky ujaly vedení 2:0. Ve čtyřhře sice Hanka s Adélkou vyhrály první set, ale v dalším průběhu se více dařilo soupeřkám a po výsledku 1:3 snížily stav utkání na 2:1. V další dvouhře nastoupila Hanka Kodetová proti Anně Holejšovské. V úvodním setu se sice Hance nedařilo a prohrávala již 8:10, ale dokázala vyrovnat a nakonec set vyhrála 12:10. V dalších dvou setech již Hanka nenechala nic náhodě a zaslouženě zvítězila 3:0, čímž vybojovala rozhodující bod, který znamenal vítězství 3:1. Holky se tak zaslouženě staly Mistryněmi ČR družstev v kategorii dívek U15.