TÝNA POSTOUPILA MEZI 32 NEJLEPŠÍCH KADETEK

Dnešní program z pohledu našich hráček začal ve 13:30 hod., kdy obě naše hráčky nastoupily ke svým úvodním zápasům ve smíšené čtyřhře.

Týna spolu s Davidem Reitšpiesem nastoupili proti dvojici Bressan, Dumitrache z Itálie. Naše dvojice zcela převyšovala své soupeře a zvítězila 3:0. Ve stejný čas v druhé hale nastoupili Denča s Tomem Polanským proti izraelskému páru Borover, Gelman. Podle vyjádření reprezentační trenérky Kamily Adámkové byli kluci slabším článkem obou párů, když ten soupeřovic navíc zkazil asi čtyři podání. Ve výsledku to znamenalo vítězství 3:0 a postup do dalšího kola.

V 15:00 hod. nastoupily obě naše holky k utkání 2.kola dvouhry kadetek. Denča hrála proti Turkyni Aysegül Demirtas. Soupeřka hrála se sendvičem na bekhendu, což působilo Denče velké problémy. První dva sety prohrála a velmi špatně to vypadalo i ve třetím, když prohrávala 3:6. Denča však dokázala zabojovat a trpělivou hrou dokázala obrátit vývoj setu a vyhrála 11:8. Klíčová pro vývoj zápasu byla situace ve čtvrtém setu, kdy Denča dokázala stáhnout stav z 5:9 na 8:9. Po time outu soupeřky však uspěchala dvakrát rozehrávku a prohrála set 8:11. Pátý set byl opět vyrovnaný, Denča opět dotahovala a opět v koncovce prohrála 10:12 a celkově 1:4. Týna nastoupila proti Alici Tolstoy ze Švédska. To, že se obě hráčky znají se tentokrát ukázalo spíše nevýhodou pro Týnu. První set zvládla sice v pohodě, ale od druhého setu, který prohrála 4:11, začala mít se soupeřkou velké problémy. Hrála příliš pasivně, nechávala se odtlačit od stolu a špatně umisťovala míče, více přes bekhendovou stranu, téměř vůbec přes střed stolu. Měla též problémy s bekhendovým topspinem soupeřky. Třetí set vyhrála v koncovce a ve čtvrtém setu vedla 7:3, 8:4, ale opět zbytečnou pasivitou se dostala znovu do koncovky, kterou naštěstí stejně jako i pátý set vyhrála a výsledkem 4:1 postoupila mezi 32 nejlepších.

V 19:40 nastoupily obě holky se svými mixpartnery k dalšímu kolu smíšené čtyřhry. Denča s Tomem měli opravdu těžké soupeře v chorvatské dvojici Zeljko, Rakovac. Přesto průběh zápasu vypadal velmi nadějně a po prvních dvou prohraných setech dokázala naše dvojice zvítězit v koncovce třetího setu. I třetí set vypadal velmi dobře, ale v koncovce udělala naše dvojice více chyb a tento set prohrála a tím i celý zápas 1:3. Týna s Davidem nastoupili proti slovenskému páru Turček, Krišiaková. Přestože náš pár měl být favoritem, na stole to tak nevypadalo. Naše dvojice dovolila soupeři dostávat se do hry a hrou přes střed stolu jim umožnili udržet se ve hře. První set vyhráli soupeři a i průběh druhého setu byl velmi vyrovnaný. Za stavu 7:5 pro naši dvojici došlo ke spornému míčku v náš prospěch, soupeři znervózněli a od té doby byla na stole jedna dvojice, a to ta naše. Vítězstvím 3:1 si tak jako jediná česká dvojice zajistili postup do osmifinále. Ve 20:40 hod. pak naše dvojice nastoupila k osmifinálovému zápasu proti portugalskému páru Costa, Fins. I zde měli být naši favority, ale skutečnost byla jiná. Oba naši hráči špatně podávali a pouštěli se se soupeři zbytečně do kontradrajvových výměn. Za stavu 0:2 na sety a 1:4 došlo po našem time outu ke zvratu. Naši začali nutit soupeře více k chybám a  topspinovou hrou dokázali srovnat na 2:2 na sety. V pátém setu po zbytečných chybách (servis, umisťování míčů) umožnili soupeřům vytvořit si náskok, který si udrželi až do konce setu. Výsledkem 2:3 tak skončilo naše účinkování v soutěži smíšených čtyřher. Právě v této soutěži jsme měli vzhledem k nasazení naší dvojice celkem reálné medailové ambice.

Zítra nás čeká v 17:00 zápas o postup mezi 16 nejlepších ve dvouhře kadetek, ke kterému nastoupí Týna proti Holanďance Kim Vermaas. V 19:40 čeká Denču s Týnou utkání 2.kola čtyřhry kadetek, jejich soupeřky jim vzejdou z dopoledního prvního kola mezi páry Kulakceken, Uzel z Turecka a Ho Tin Tin, Knowles z Anglie.