VAŠEK NÁDVORNÍK MEZI 8 NA BTM ČR VE VALTICÍCH

V sobotu 16. března 2019 se ve Valticích uskutečnil poslední letošní Bodovací turnaj mládeže ČR pro kategorii mladšího žactva. Turnaje se zúčastnilo 169 hráčů a hráček a naše slavojácké barvy opět reprezentoval tentokrát šestý nasazený hráč turnaje Vašek Nádvorník.

Vašek zvládl základní skupinu bez větších problémů a postoupil z prvního místa. Klíčový byl zápas s Jirkou Řeháčkem z STC Slaný. Vašek začal výborně, vedl 4:0, soupeř však srovnal a v koncovce nakonec Vašek prohrál 9:11. V dalších setech Vašek zlepšil příjem, topspinovou hrou držel soupeře pod tlakem a zvítězil 3.1. V osmifinále na Vaška čekal Martin Vaigl z SKST Vlašim. Vašek v pohodě vyhrál úvodní set a vše vypadalo velmi nadějně. Bohužel se Vaškovi nepovedl vstup do druhého setu, prohrával 0:2, zkazil podání, zbytečně znervózněl, dělal mnoho chyb a prohrál 2:11. Ve třetím setu Vašek prohrával již 3:6, zklidnil hru, začal lépe přijímat a byl více aktivní, což mu zajistilo vítězství 11:6. Ve čtvrtém setu se bojovalo o každý míček, ale Vašek byl vždy o krok vepředu a nakonec zvítězil 11:9 a 3:1. Ve čtvrtfinále narazil Vašek na 1. nasazeného hráče turnaje Tomáše Kmenta z SKST Baník Havířov. V prvním setu Vašek prohrával již 4:9, ale zabojoval, vyrovnal hru a dokonce měl několik setbolů. Bohužel nakonec prohrál 13:15. V dalších dvou setech začal být Vašek více aktivní, dobře podával a ujal se tak vedení 2:1 na sety. Bohužel se Vaškovi opět nepovedl vstup do čtvrtého setu, sice bojoval, ale nechal se zbytečně odtlačit od stolu a soupeř srovnal na 2:2. V pátém setu Vašek prohrával 3:5, dokázal srovnat na 5:5, ale v dalším průběhu setu byl příliš pasivní, a to zejména na bekhendu, kdy se nedokázal přitlačit ke stolu a nakonec s budoucím vítězem (letos asi jiř počtvrté) prohrál 7:11 v pátém setu. Přesto musím Vaška pochválit za velmi kvalitní výkon zejména v tomto zápase, kdy byl svému soupeři více než vyrovnaným soupeřem..

Ve čtyřhře se svým tradičním parťákem Kubou Růžičkou z HB OStrov Havlíčkův BRod bez problémů postoupili jako vždy do čtvrtfinále, kde narazili na Davida Sochora ze Sparty Praha s Tomášem Kmentem. Soupeři byli tentokrát lepší a našim klukům se nedařilo, a tak prohráli 0:3 na sety.