VAŠEK NÁDVORNÍK NA 3. MÍSTĚ VE SMÍŠENÉ ČTYŘHŘE NA OLYMPIÁDĚ DĚTÍ A MLÁDEŽE V LIBERCI

V úterý dne 25. června 2019 byly na Olympiádě dětí a mládeže v Liberci zahájeny soutěže družstev. Vašek Nádvorník se svým spoluhráčem Davidem Veseckým z STC Slaný nastoupili v 1. kole proti domácímu týmu Libereckého kraje. Vašek s Davidem zvládli své utkání bez větších potíží a po vítězství 3:0 postoupili do středečního čtvrtfinále, kde narazí na tým Ústeckého kraje v sestavě Radim Nechyba a Karel Jedlička.

Odpoledne vyvrcholily soutěže jednotlivců, ve kterých jsme měli ve hře Vaška spolu s Kačkou Pisárovou v semifinále smíšené čtyřhry mladšího žactva. Náš pár narazil na soupeře z Královehradeckého kraje Honzu Škaldu a Adélku Sazimovou. První set byl zcela v naší režii, Vašek s Kačkou byli aktivní a po vítězství 11:7 se ujali vedení 1:0. V průběhu druhého setu měl náš pár opět převahu, bohužel v koncovce nevyužili setbol za stavu 10:9 a nakonec prohráli v koncovce 11:13. Třetí set byl sice opět vyrovnaný, ale v koncovce rozhodlo, že soupeři byli více aktivní a set nakonec skončil v jejich prospěch 9:11. Ve čtvrtém setu naše dvojice již nenašla recept na své soupeře a po výsledku 7:11 prohráli s budoucími vítězi 1:3 na sety. I tak bych chtěl Vaškovi s Kačkou poblahopřát k 3.místu, což považuji za velmi pěkný výsledek.

Zítra budou pokračovat soutěže družstev závěrečnými boji o medailová umístění.

Podrobné výsledky naleznete v přílohách.