VAŠEK NÁDVORNÍK NA MISTROVSTVÍ ČR JEDNOTLIVCŮ STARŠÍHO ŽACTVA

V sobotu dne 27. dubna 2019 bylo prostorách haly Jedenáctka VS v Praze zahájeno Mistrovství ČR jednotlivců staršího žactva pro rok 2019. Mezi 56 nominovaných hráčů v kategorii starších žáků se nakonec nominoval i náš Vašek Nádvorník. Kromě dvouhry Vašek startoval i ve čtyřhře spolu s Danem Volhejnem z Heřmanova Městce a ve smíšené čtyřhře s Ivou Gallerachovou z TJ Sokol Bor.

Vašek své vystoupení zahájil v soutěži dvouher proti Štěpánovi Holubovi z HB Ostrov Havlíčkův Brod. Šlo ovelmi vyrovnaný souboj. V úvodním setu byl Vašek velmi pasivní a prohrál 4:11. Ve druhém setu Vašek celý set vedl, ale nakonec se rozhodovalo v koncovce, ve které vyhrál 15:13. Za stavu 1:2 na sety a 1:4 si vzala Miluška Kocová time out, po kterém Vašek zklidnil hru, podržel soupeře na krátko a připravoval si vlatní zakončení. Vašek zvrátil stav na 10:5 a přestože spěchal v zakončení, set nakonec vyhrál 11:8. Rozhodovalo se v pátém setu. Na obrátce byl stav 4:5 pro soupeře. Vašek opět zabojoval a vedl již 8:5. Bohužel chtěl zápas nejprve pouze dohrát a následně začal opět spěchat a nakonec prohrál 9:11 v pátém setu.

V 1.kole soutěže útěchy, tzv. finále C, Vašek narazil na Jakuba Šperla z Dobřan. Vašek se nedokázal vyrovnat s důraznou aktivní hrou soupeře a prohrál 0:3 na sety.

Ve čtyřhře Vašek nastoupil poprvé s Danem Volhejnem z Heřmanova Městce, a to proti dvojici David Sochor ze Sparty Praha s Pavlem Prázdným ze Sokola Náklo. Náš pár měl problém především s příjmem podání a též s kvalitou vlastního podání, navíc se při své společné premiéře nedokázali srovnat u stolu a prohráli 0:3 na sety.

Nakonec nejúspěšnější disciplínou se stala smíšená čtyřhra, ve které startoval spolu s Ivou Gallerachovou ze Sokola Bor. První kolo měl náš pár volno a ve druhém kole po bojovném výkonu porazili pár pořádajícího klubu TTC Elizza Praha Jáchym Zacharda s Lucií Vydrovou 11:8 v pátém setu, když v klíčových okamžicích rozhodovaly především odvážně zahrané údery Ivči Gallerachové. Soupeřům nakonec nepomohla ani přítomnost Mistra Evropy a vícemistra světa v mixu Jindřicha Panského v roli kouče. Před večerním osmifinále měl Vašek pětihodinovou pauzu, což se negativně projevilo na jeho výkonu. Proti druhému nasazenému páru Matyáš Lebeda s Terezou Bártovou ze Sokola Hradec Králové zvládali naši hráči pouze začátky jednotlivých setů a nakonec prohráli celkem jednoznačně 0:3.

Závěrem bych chtěl Vaškovi poděkovat za dobrou reprezentaci našeho klubu.