VAŠEK NÁDVORNÍK NA TURNAJI KATEGORIE A STARŠÍHO ŽACTVA V HLUKU

V neděli 17. března 2019 pokračoval 34. ročník Turnaje přátelství, Bodovacího turnaje mládeže soutěžemi staršího žactva. Mezi 159 účastníky turnaje jsme měli své dva zástupce, a to Vaška Nádvorníka v turnaji kategorie A a Adama Reka v turnaji kategorie B.

Vašek Nádvorník se na minulém turnaji probojoval do turnaje A, ve kterém měl v této kategorii premiéru. V základní skupině Vašek nejprve nestačil na obranu Martina Truněčka ze Sokola Hradec Králové, se kterým prohrál 0:3, když měl velký problém s příjmem podání. V dalším zápase čekala na Vaška odveta za včerejší čtvrtfinálovou porážku s Tomášem Kmentem z SKST Baník Havířov. Vašek vyhrál první dva sety, ve třetím měl i dva mečboly, ale soupeř srovnal na 2:2 na sety. V pátém setu měl Vašek opět hru pod kontrolou a zvítězil 11:2. V posledním zápase prohrál s Bořkem Otáhalem z SK Přerov 0:3. Neproměněné mečboly ve třetím setu s Tomášem Kmentem způsobily, že Vašek díky horší bilanci setů obsadil 4. místo ve skupině. V předkole soutěže útěchy narazil Vašek na dalšího obranáře, tentokrát na Lukáše Slavíka z TJ Ostrava KST, se kterým prohrál 8:11 v pátém setu.

Ve čtyřhře s Kubou Růžičkou prohrály v osmifinále s Jakubem Fenclem z TTC Litvínov a Václavem Vítů z TJ Krupka 8:11 v pátém setu.

Adam Rek obsadil druhé místo v základní skupině, když nejprve v zápase s Ondřejem Vrankou nevyužil vedení 9:5 v pátém setu a prohrál 9:11. Ve druhém zápase s Patrikem Jonešem ze Sokola Jaroměř - Josefov naopak zvrátil stav 0:2 na sety a zvítězil 11:8 v pátém setu. Ve druhém stupni bohužel prohrál ve svém prvním zápase s Adamem Wilkem z SIKO Orlová 0:3.

Oběma bych chtěl poděkovat za předvedené výkony a reprezentaci slavojáckých barev.