VAŠEK NÁDVORNÍK V SEMIFINÁLE SMÍŠENÉ ČTYŘHRY A VE ČTVRTFINÁLE DVOUHRY NA MISTROVSTVÍ ČR MLADŠÍHO ŽACTVA

V sobotu 11. května 2019 bylo v Jaroměři zahájeno Mistrovství ČR jednotlivců mladšího žactva pro rok 2019. Z našich hráčů se na Mistrovství nominoval pouze Vašek Nádvorník. Úvodní den byl pro Vaška velmi úspěšný. Vašek se nejprve probojoval do čtvrtfinále dvouhry mladších žáků, kde zítra narazí na prvního nasazeného hráče turnaje Štěpána Brhela z Hodonína. V podvečer pak spolu s Veronikou Mazalovou z Olympie Bruntál postoupili do semifinále smíšené čtyřhry.

Ve dvouhře Vašek zahájil proti Martinovi Vaiglovi z Vlašimi. Vašek vyhrál celkem s přehledem úvodní dva sety a vše vypadalo na snadný postup. Ve třetím setu začal být Vašek pasivní, nechával se odtlačit od stolu a prohrál 4:11. I ve čtvrtém setu byl Vašek pod tlakem. V koncovce však dokázal zabojovat, využíval kvalitního forhendového topspinu držel se u stolu a zaslouženě zvítězil 13:11 a 3:1 na sety. V osmifinále se střetl s dalším tradičním soupeřem, s Jakubem Hitzgerem z HB Ostrov Havlíčkův Brod. Vašek sice v posledním vzájemném zápase na Kontrolním turnaji v Přerově s Kubou prohrál, ale tentokrát bylo vše jinak. Vašek hrál aktivně, držel se u stolu a zaslouženě vyhrál 3:0 na sety a postoupil tak do nedělního čtvrfinále proti Štěpánu Brhelovi z Hodonína.

Ve čtyřhře startoval Vašek již tradičně s Kubou Růžičkou z HB Ostrov. Jako obvykle postoupili do čtvrtfinále, kde tentokrát nestačili na první nasazený pár soutěže Martina Šípa z Kotlářky s Jindřichem Morávkem ze Strážnice. Ani tentokrát se klukům nepodařilo překonat brány čtvrtfinále a po porážce 0:3 skončili těsně pod medailovými pozicemi.

Ve smíšené čtyřhře Vašek nastupil po boku Veroniky Mazalové z Bruntálu. Nejvíce práce měli ve druhém kole, ve kterém narazili na Jakuba Kotála z Karlových Varů s Karolínou Janků z Lomnice. Úvodní dva sety náš pár prohrál v koncovkách. Špatně jsme přijímali a byli jsme příliš pasivní. Od třetího setu jsme nejen zlepšili příjem, ale Vašek zlepšil první topspin a nakonec jsme vyhráli 3:2. V boji o stupně vítězů na náš pár čekali Jindra Morávek ze Strážnice s Vendulou Šichanovou z SK Dobré. Naše dvojice dobře přijímala, tlačili soupeře více přes bekhendovou stranu a po zaslouženém vítězství 3:0 na sety se probojovali do nedělního semifinále, ve kterém na ně čeká první nasazený pár Martin Šíp z Kotlářky s Kačkou Pisárovou z Rakovníka. 

Podrobné výsledky naleznete v příloze.

PřílohaVelikost
mcr_mladsiho_zactva_2019_-_prubezne_vysledky.pdf121.04 KB
Velka_cena_Prahy_logo_mensi.png