VERČA ŠIMŮNKOVÁ NA OLYMPIÁDĚ DĚTÍ A MLÁDEŽE V BRNĚ

Ve dnech 25. – 27. června 2017 se v Brně v rámci Letní olympiády dětí a mládeže 2017 uskutečnil turnaj ve stolním tenisu. Ve výběru Hlavního města Prahy reprezentovala naše slavojácké barvy Verča Šimůnková, která startovala v kategorii starších žákyň.

V soutěži družstev Verča startovala v týmu spolu s Terkou Bartoňovou. Bohužel měly trochu smůlu na los, kdy nejen že prohrály los o nasazení mezi 8 nejlepších družstev, ale v 1.kole na ně navíc čekalo domácí družstvo Jihomoravského kraje v čele s nejvýše nasazenou hráčkou turnaje Lindou Záděrovou. Verča sice porazila Ludmilu Halasovou 3:0, ale jak na Lindu Záděrovou, tak ve čtyřhře již holky na soupeřky nestačily a prohrály po boji 1:3. V závěrečném utkání s krajem Vysočina Verča dokázala porazit jak Lucii Janáčkovou 3:1, kdy se dokázala srovnat s nepříjemnou hrou soupeřky, tak Danielu Růžičkovou 3:0. Jelikož se však holkám nepovedla čtyřhra, kdy sice vyhrály první set a druhý prohrály v koncovce, prohrály nakonec celé utkání 2:3 a obsadily 11. – 12.místo.

Ve smíšené čtyřhře Verča nastoupila již tradičně s Honzou Kramešem, kdy v úvodním kole narazili na pár Zlínského kraje Dufek, Hnátková. Bohužel se nedokázali vyrovnat zejména se sendvičem Honzy Dufka a prohráli tak 0:3.

Ve dvouhře se Verče nepovedl vstup do skupiny, kdy prohrála úvodní zápas s Natálií Nykodýmovou z Libereckého kraje 1:3. Verča nehrála špatně, pouze byla příliš nervózní a dělala mnoho chyb. Za stavu 1:2 na sety vedla 10:6, ale bohužel uspěchala koncovku a prohrála tak celý zápas. Pro postup ze skupiny musela ve druhém zápase porazit 8.nasazenou hráčku turnaje (později bronzovou) Anetu Matoušovou z Plzeňského kraje, se kterou má dlouhodobě špatnou bilanci (naposledy ji porazila v roce 2013 na Modřanské minipálce).  Před rozhodujícím zápasem jsme provedli výměnu kouče, která Verče prospěla, přestože si před zápasem příliš nevěřila, pod vedením Luďka Laboutky podala velmi koncentrovaný a pěkný výkon, zvítězila 3:1 a zaslouženě postoupila do hlavní soutěže. Zde narazila na Kristýnu Kacálkovou z Ústeckého kraje. Verču bohužel příliš svazovala nervozita (v každém setu zkazila jeden servis), ve vyrovnaném druhém setu se Verče bohužel nepovedla koncovka, a přestože vyhrála třetí set, prohrála nakonec 1:3 a umístila se tak stejně jako na Mistrovství ČR na pěkném 9. – 16.místě.

Závěrem bych chtěl Verču pochválit za zodpovědný přístup k celému turnaji, po celou dobu podávala velmi kvalitní a bojovné výkony, čímž úspěšně reprezentovala barvy Slavoje Praha na této významné a vrcholné akci.