ŠEST MEDAILÍ NA 4. TURNAJI SERIÁLU GRAND PRIX RACKETSPORT.CZ NEJMLADŠÍHO A STARŠÍHO ŽACTVA

V neděli 26. ledna 2020 se v areálu SK HAMR uskutečnil již 4. turnaj Seriálu Grand Prix RACKETSPORT.cz nejmladšího a staršího žactva. Na turnaji startovalo celkem 13 našich hráčů, z čehož 6 v kategorii nejmladšího žactva a 7 v kategorii staršího žactva. Naši hráči a hráčky tentokrát vybojovali 6 medailových umístění. Vašek Nádvorník zvítězil ve dvouhře staršího žactva, a to ve finále nad Adamem Rekem, navíc spolu obsadili 2.místo ve čtyřhře staršího žactvaOndřej Sládek zvítězil v turnaji B staršího žactva, Hanka Kodetová byla klasifikována na 1.místě v kategorii nejmladších žákyň a spolu s Eliškou Slavíčkovou obsadili 3.místo ve čtyřhře nejmladšího žactva.

Medailisté na 4.GP nejmladšího a staršího žactva

V soutěži staršího žactva jsme měli všechny pět zástupce v turnaji A. Nejúspěšnější byl Vašek Nádvorník, který ze skupiny postoupil z prvního místa, ve čtvrtfinále porazil Michaelu Botkovou z AŠ Mladá Boleslav, v semifinále porazil Martina Vaigla z SKST Vlašim 3:1 a ve finále zvítězil v "bratrovražedném souboji" nad Adamem Rekem 12:10 v pátém setu.  Adam Rek postoupil též z prvního místa ve skupině, když ve skupině porazil svou tradiční soupeřku Michaelu Botkovou 3:0 na sety. Ve čtvrtfinále porazil Karolínu Jaroňovou ze Sparty a v semifinále vybojoval zápas s Aničkou Holejšovskou z Vlašimi 3:2. Další z našich v turnaji A byl Lukáš Rek, který skončil ve skupině na 3.místě, když o postup do čtvrtfinále prohrál s Ondřejem Čmerdou z Litvínova 2:3, když nevyužil za stavu 2:1 na sety dva mečboly. V dalších bojích již nenašel přemožitele a obsadil tak 9.místo. Adam Gräf svedl ve skupině vyrovnané souboje s Tadeášem Berthem z Kotlářky, se kterým prohrál 2:3 a s Nelou Horkou z Lokomotivy Vršovice, se kterou dokázal zvrátit špatně se vyvíjející průběh zápasu a po vítězství 3:2 postoupil do bojů o 9. - 12.místo. Zde dokázal porazil Michala Procházku z Kotlářky 3:1 a nakonec obsadil 12.místo. Posledním zástupcem v turnaji A byl Honza Slavíček, který skončil v základní skupině na pátém místě. Honza sehrál v základní skupině velmi pěkný zápas s Michaelou Botkovou, kdy prohrál 1:3. V zápase o postup ze skupiny prohrál 2:3 s Jáchymem Juppou z Bohnic. V baráži o udržení Honza prohrál s Janem Marholem ze Sparty 9:11 v pátém setu a s Nelou Horkou z Vršovic 0:3 a jelikož Toměš Rein z FZŠ Trávníčkova odstoupil ze soutěže, obsadil tak konečné 19.místo.

Dvouhra starších žáků na 4.GP

V turnaji B starších žáků jsme měli 2 zástupce. Matouš Klein vyhrál svoji základní skupinu, když dokázal porazit třetího nasazeého Adama Podrazkého z Elizzy. Ve 2.stupni bohužel prohrál v osmifinále s později třetí Anežkou Zuzákovou z Bohnic 0:3. Ondra Sládek též vyhrál svoji základní skupinu, ve čtvrtfinále porazil, podobně jako Matouš, Adama Podrazkého 3:1. V semifinále přehrál v pětisetové bitvě Filipa Komárka z Kamenického Šenova, když se všechny sety rozhodovaly v koncovce. Ve finále nakonec porazil Lindu Kolářovou z Českého Brodu 3:2 a po zásluze se stal celkovým vítězem turnaje B staršího žactva a kvalifikoval se tak na příští turnaj GP do turnaje A. 

Ondra Sládek vítězem turnaje B starších žáků.

Ve čtyřhře staršího žactva Vašek Nádvorník s Adamem Rekem postoupili až do finále, kde nestačili na vlašimský pár Anna Holejšovská, Martin Vaigl a obsadili tak 2.místo. Blízko k medaili měli i Honza Slavíček s Adamem Gräfem, kteří prohráli ve čtvrtfinále s Tadeášem Bertho a Patrikem Marfincem z Kotlářky 0:2.

Vašek Nádvorník a Adam Rek ve čtyřhře staršího žactva

V soutěžích nejmladšího žactva jsme měli všech šest zástupců v turnaji A. Nejlépe se dařilo Nathanovi Cafmeyerovi, který vyhrál svoji základní skupinu, když porazil svého tradičního soupeře Lukáše Martinka ze Sparty 3:1. Ve čtvrtfinále porazil Elišku Vožickou z HB Ostrov 3:0, v semifinále podlehl Janu Maškovi z Elizzy 0:3 a v zápase o 3.místo tentokrát prohrál s Lukášem Martinkem 1:3 a obsadil tak 4.místo. Hanka Kodetová postoupila ze skupiny z 2.místa, když prohrála s Janem Maškem 0:3. Ve čtvrtfinále sice prohrála s Lukášem Elicerem ze Slaného 0:3, ale v dalším zápase Hanka porazila Terezu Makarovou též ze Slaného 3:1. V závěrečném zápase svedla Hanka vyrovnaný souboj s Václavem Vašinou z Ústí nad Labem, ve kterém nakonec prohrála 9:11 v pátém setu a obsadila tak 6.místo, což znamenalo 1.místo v hodnocení kategorie nejmladších žákyň. Eliška Slavíčková bojovala jak s tréninkovým deficitem, tak s drobnými zdravotními komplikacemi. Ve skupině prohrála v úvodním zápase s levorukým Davidem Kodešem z Kotlářky 2:3. V dalším zápase Eliška porazila Vojtěcha Voborníka z Elizzy 3:1, a jelikož další zápasy ve skupině prohrála, obsadila tak díky lepšímu poměru setů třetí místo ve skupině. V dalších bojích přehrála v koncovkách pátých setů jak Aničku Bartoňovou z Bohnic, tak Michaelu Alinčovou z Elizzy a obsadila tak konečné 9.místo. Thomas Cafmeyer obsadil ve skupině čtvrté místo, v dalších bojích dokázal porazit Jana Urbana z Malé Hraštice 3:2 a v závěrečném zápase v nervydrásající bitvě porazil Terezku Rousovou 3:2 a obsadil tak 13.místo. Terezka Rousová postoupila ze skupiny též ze čtvrtého místa, když postoupila díky lepšímu poměru setů po vítězství 3:1 nad Aničkou Bartoňovou z Bohnic a po porážce 2:3 s Laurou Maršíčkovou z Vlašimi. V dalších bojích porazila Davida Kodeše z Kotlářky 3:2 a po porážce s Thomasem skončila na 14.místě. Monča Malá obsadila ve skupině páté místo, když v zápase o postup prohrála s Janem Urbanem z Malé Hraštice po boji 1:3. V baráži sice Monča prohrála s Laurou Maršíčkovou a s Vojtěchem Voborníkem vždy 1:3, ale jelikož porazila Marka Němčíka z Elizzy 3:2, obsadila konečné 19.místo.

Hanka Kodetová zvítězila v soutěži nejmladších žákyň

Ve čtyřhře nejmladšího žactva vybojovali Hanka Kodetová s Eliškou Slavíčkovou pěkné 3.místo, když porazili ve čtvrtfinále dvojici Michaela Alinčová, Eliška Vožická (Elizza, HB Ostrov) 2:1, když v rozhodujícím setu vedly naše holky již 7:1, soupeřky otočily vývoj zápasu a ujaly se vedení 7:9. V rozhodujících okamžicích však při nás stálo štěstí a nakonec Hanka s Eliškou zvítězily 11:9. V semifinále holky nakonec prohrály s pozdějšími vítězi Lukášem Elicerem a Terezou Makarovou ze Slaného 1:2. Nathan a Thomas Cafmeyerovi prohrály ve čtvrtfinále též s párem Lukáš Elicer, Tereza Makarová 0:2. Monča Malá s Terkou Rousovou prohrály sice již v 1.kole, ale po boji s Janem Urbanem a Laurou Maršíčkovou (Malá Hraštice, Vlašim) 1:2.

Hanka Kodetová a Eliška Slavíčková ve čtyřhře nejmladšího žactva

Velka_cena_Prahy_logo_mensi.png