DALŠÍCH PĚT MEDAILÍ NA 3. TURNAJI SERIÁLU GRAND PRIX RACKETSPORT.CZ NEJMLADŠÍHO A STARŠÍHO ŽACTVA

V neděli 8. prosince 2019 se v areálu SK HAMR uskutečnil již 3. turnaj Seriálu Grand Prix RACKETSPORT.cz nejmladšího a staršího žactva. Na turnaji startovalo 8 našich hráčů, z čehož 4 v kategorii nejmladšího žactva a 4 v kategorii staršího žactva. Naši hráči a hráčky opět vybojovali 5 medailových umístění. Vašek Nádvorník obsadil 3.místo ve dvouhře staršího žactva a spolu s Adamem Rekem zvítězili ve čtyřhře staršího žactva, Lukáš Rek s Michalem Vavrouškem skončili ve čtyřhře staršího žactva na 2.místě, Eliška Slavíčková byla klasifikována na 2.místě v kategorii nejmladších žákyň a Jakub Magyar s Thomasem Cafmeyerem obsadili 3.místo ve čtyřhře nejmladšího žactva.

Naši medailisté na GP nejmladšího a staršího žactva

V soutěži staršího žactva jsme měli všechny čtyři zástupce v turnaji A. Nejúspěšnější byl opět Vašek Nádvorník, který ze skupiny postoupil z prvního místa a porážku utrpěl pouze v semifinále, kde prohrál s Janem Benákem z Elizzy 1:3. V zápase o 3.místo vrátil porážku z minulého GP Jaroslavu Jůzovi ze Sokola Plzeň a po vítězství 3:1 skončil na velmi pěkném 3.místě. Adam Rek postoupil též z prvního místa ve skupině, když porazil Vítka Benáka z Elizzy 3:1. Ve čtvrtfinále sice nestačil na Jana Benáka, se kterým prohrál 1:3, ale po vítězství nad Petrou Kmoníčkovou z Ústí nad Labem a po porážce s Michalem Vavrouškem z Elizzy obsadil 6.místo. Další z našich v turnaji A byl Lukáš Rek, který skončil ve skupině též na 3.místě, když svedl vyrovnané souboje s pozdějšími semifinalisty Jaroslavem Jůzou ze Sokola Plzeň, se kterým prohrál 2:3 a s Janem Benákem z Elizzy, se kterým prohrál 1:3. V bojích o umístění nejprve porazil svého tradičního soupeře Michala Procházku z Kotlářky 3:0. V dalších bojích Lukáš prohrál v pětisetových bitvách s Annou Holejšovskou z Vlašimi a s Ondřejem Čmerdou z Litvínova a obsadil stejně jako na posledním turnaji GP 12.místo. Posledním zástupcem v turnaji A byl Honza Slavíček, který skončil v základní skupině na pátém místě. V baráži o udržení Honza dokázal porazit Václava Matouška a Jana Marhola ze Sparty a přes porážku s Nelou Horkou z Vršovic obsadil díky lepším vzájemným zápasům konečné 17.místo. 

Vašek Nádvorník na 3.místě na GP  staršího žactva

Ve čtyřhře staršího žactva tentokrát zvítězili Vašek Nádvorník s Adamem Rekem, když v semifinále porazili Jana a Vítka Benákovi z Elizzy 2:1 a ve finále zvítězili nad Lukášem Rekem, který startoval spolu s Michalem Vavrouškem z Elizzy. Lukáš s Michalem Vavrouškem porazili ve čtvrtfinále pár Jaroslav Jůza, Andrea Jungwirthová (Sokol Plzeň, Sparta Praha) 2:1 a v semifinále přehráli dvojici Petra Kmoníčková, Michaela Botková (Ústí nad Labem, Mladá Boleslav) 2:0. 

Vašek Nádvorník, Adam Rek na 1.místě a Lukáš Rek na 2.místě ve čtyřhře staršího žactva

V soutěžích nejmladšího žactva jsme měli též všechny čtyři zástupce v turnaji A. Nejlépe se dařilo Elišce Slavíčkové, která postoupila ze základní skupiny z druhého místa, když prohrála pouze s Janem Maškem z Elizzy. Ve čtvrtfinále Eliška prohrála s Václavem Vašinou z Ústí nad Labem 1:3. V dalších zápasem porazila Michaelu Alinčovou z Elizzy 3:1 a po porážce s dalším hráčem Elizzy Matějem Durdisem 0:3 obsadila 6.místo, což znamenalo 2.místo v hodnocení kategorie nejmladších žákyň. Kuba Magyar obsadil ve skupině též druhé místo, když prohrál s pozdějším vítězem turnaje Lukášem Lebedou z Elizzy 7:11 v pátém setu. Ve čtvrtfinále Kuba prohrál s Janem Maškem z Elizzy 0:3 a v dalších bojích prohrál s dalšími hráči Elizzy Matějem Durdisem 1:3 a s Michaelou Alinčovou 7:11 v pátém setu a obsadil konečné 8.místo. Monika Malá obsadila ve skupině čtvrté místo, když v zápase o lepší umístění prohrála s Annou Bartoňovou z Bohnic 5:11 v pátém setu. V dalších bojích Monča porazila Filipa Maříka ze Stodůlek 3:0, prohrála s Martinem Laubem z Elizzy 1:3 a po vítězství nad Thomasem Cafmeyerem 3:1 obsadila 11.místo. Thomas Cafmeyer obsadil třetí místo ve skupině, když o postup prohrál 0:3 s Michaelou Alinčovou z Elizzy. V dalších zápasech nejprve porazil Lauru Maršíčkovou z Vlašimi a po porážkách s Annou Bartoňovou z Bohnic 0:3 a Mončou Malou 1:3 skončil na konečném 12.místě.

Eliška Slavíčková na 2.místě ve dvouhře nejmladších žákyň

Ve čtyřhře nejmladšího žactva vybojovali Kuba Magyar s Thomasem Cafmeyerem pěkné 3.místo, když porazili ve čtvrtfinále dvojici Michaela Alinčová, Tomáš Dobeš (Elizza, Bohnice) 2:0 a v semifinále prohráli s pozdějšími vítězi Janem Maškem a Václavem Vašinou (Elizza, Ústí nad Labem) 1:2. Eliška Slavíčková s Monikou Malou prohrály ve čtvrtfinále s Matějem Durdisem a Lukášem Lebedou z Elizzy 0:2. 

Kuba Magyar a Thomas Cafmeyer na 3.místě ve čtyřhře nejmladšího žactva

Konečné výsledky naleznete v přílohách.

PřílohaVelikost
vysledky_3_gp_racketsport_nejmladsi.pdf1019.68 KB
vysledky_3_gp_racketsport_starsi.pdf929.91 KB
Velka_cena_Prahy_logo_mensi.png