TOP 12 ml. ž. + st. ž. - HUSTOPEČE, HOSTINNÉ (4.- 5. 4.09)

Naše účast: mladší žákyně - Denisa Hošková, Kristýna Štefcová

starší žákyně - Denisa Hošková, Kristýna Štefcová, Michaela Pikalová.

Denisa: turnaj ji nezastihl v herní ani psychické pohodě. Nastoupila jako nejvýšše nasazená hráčka ve své kategorii ml. ž. a v podstatě po celou dobu turnaje hrála pod velkým psychickým tlakem, který si ovšem na sebe vytvářela hlavně sama. Bojovala sama se sebou a pak se soupeřkou a to je velmi těžké a vyčerpávající. Její hra byla svázaná, velmi křečovitá a bylo z toho " jen " 4. místo.V neděli ( Top 12 st. ž. ) k žádnému obratu nedošlo. Se 2 vítězstvími nad svými oddílovými spoluhráčkami, Míšou a Týnou, obsadila ještě lichotivé 8. místo. Pro Denisu by to mělo být varováním, nakopnout ji to k většímu úsilí, více na tréninku spolupracovat a vnímat co se po ní chce. Zápasové sebevědomí , herní pohoda a větší psychická vyrovnanost vychází HLAVNĚ z poctivé přípravy.

Týna: podala jeden ze svých standartních výkonů a přesto to mohlo a mělo stačit, v sobotu na ml. ž., na 1. místo. Ale nepodařilo se. Prohrála jediný zápas s Rozínkovou ( Dobré ), kdy zápas měla ve své režii a vinou své nedisciplinovanosti prohrála vyhraný zápas 8 v 5. setu. To rozhodlo o jejím celkovém 2. místě. V neděli na st. ž. to už byl hlavně boj sama se sebou, se svou fyzickou i psychickou únavou. Je potřeba zde zdůraznit, že obě děvčata měla v posledních 2 - 3 týdnech nesmírně náročný program a to jejich výkon a nasazení zásadně ovlivnilo ( BT Neratovice d, st. ž., VT reprezentace, 2 zápasy EL v Hodoníně, 2 zápasy 2. ligy a zmiňované Topy 12 ). Z tohoto pohledu na hru i výsledky z těchto turnajů pohlížíme.

Míša: v duchu jsem do Míši vkládala velké naděje. Cítila jsem, že má na to, aby významněji promluvila do konečného pořadí, nebo přinejmenším hodně potrápila žebříčkově lepší hráčky, včetně kadetských reprezentantek.To, že z toho nakonec bylo "pouhé " 9. místo a potvrzení jejího žebříčkového postavení, nevypovídá o jejím velmi dobrém výkonu. Hned v 1. kole porazila reprezentantku Štikovou ( Most ) 3:2. V 5 setu vedla již 7:0, začala hrát opatrně a byla z toho nervy drásající koncovka 17:15. Ve 2. kole nad další reprezentantkou Šlehobrovou ( Dobré ) vedla v 5. setu 10:8, bohužel z vítězství se radovala soupeřka. V podstatě vyjma přesvědčivé porážky s Jakubcovou H. ( Voděrady ) 0:3 a jasného vítězství se Starou 3:0, odehrála všechny zápasy v 5 setových bitvách. Ukazuje se Míšina po krůčcích rostoucí výkonnost a větší sžitost se svými sendvičovými potahy. Ke svému hráčskému sebevědomí potřebuje více takových turnajů a důležitých vítězství, aby pochopila, že je opravdu schopna porážet i velmi dobré hráčky.