24. ROČNÍK MEMORIÁLU IVANA CHALUPY JE ÚSPĚŠNĚ ZA NÁMI

Ve dnech 12. – 13. září 2020 jsme uspořádali již 24. ročník Bodovacího turnaje mládeže ČR Memoriál Ivana Chalupy 2020 pořádaného jako STEN Marketing Open 2020. Již tradičně se tento úvodní turnaj sezóny uskutečnil v prostorách haly Jedenáctka VS, Mírového hnutí 2385/3, Praha 4 – Chodov. Turnaj byl pořádán s podporou Hlavního města Prahy. V rámci letošního ročníku jsme byli nuceni zajistit v průběhu turnaje dodržování velmi přísných hygienických opatření, což se nám podařilo a za což bych chtěl poděkovat nejen všem účastníkům turnaje, ale především kvalitnímu pořadatelskému týmu pod vedením Ondry Šimůnka. Mezi účastníky turnaje bylo též 10 našich hráčů a hráček. Nejúspěšnější z naší výpravy byl nakonec Lukáš Rek, který v kategorii starších žáků obsadil 3. místo v turnaji B a vybojoval si tak postup do turnaje kategorie A.

Lukáš Rek 3.místo v turnaji B

V sobotu 12. září se uskutečnil turnaj kategorie dorostu. Vašek Nádvorník se na poslední chvíli kvalifikoval do turnaje A. Ve skupině dokázal porazit Matheose Remundu z Elizzy 3:0, což stačilo na třetí místo ve skupině. V 1.kole soutěže útěchy Vašek bohužel prohrál s V. Vítů z Krupky 1:3. Z našich zástupců v turnaji kategorie B se nejlépe dařilo Michalovi Pflegerovi, který porazil v 1.kole soutěže útěchy J. Kokeše z SK Toužim a ve 2.kole prohrál s M. Chaloupkou z TSM Kladno. Honza Slavíček a  Adam Gräf prohráli oba v 1.kole soutěže útěchy.

V neděli 13. září se v hale Jedenáctka VS pokračovalo turnajem kategorie staršího žactva. V turnaji A starších žáků jsme měli jediného zástupce Vaška Nádvorníka. Vašek v základní skupině prohrál rozhodující zápas o první místo ve skupině s R. Nechybou z Ústí nad Labem 8:11 v pátém setu. Stejným výsledkem Vašek prohrál i v 1. kole hlavní soutěže s O. Vrankou z KST Zlín. V turnaji B si velmi dobře vedl Lukáš Rek, který bez problémů vyhrál svoji základní skupinu, když v úvodním zápase porazil V. Ovesného ze Zlína 3:1. V hlavní soutěži se Lukáš vítězstvím v 1.kole kvalifikoval do turnaje A na příští BTM a v zápase o medailové umístění dokázal vybojovat zápas se svým neoblíbeným soupeřem M. Procházkou z Kotlářky 11:8 v pátém setu. V semifinále Lukáš prohrál s J.Kabelkou z Ústí nad Labem 1:3 a obsadil tak velmi pěkné 3. místo.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem našim hráčům a hráčkám za předvedené výkony a všem pomocníkům v roli rozhodčích a pořadatelů za pomoc při organizaci turnaje.

PřílohaVelikost
sten_marketing_open_2020_starsi_vysledky.pdf1.25 MB
sten_marketing_open_2020_dorost_vysledky.pdf1.26 MB
Velka_cena_Prahy_logo_mensi.png