DRUHÉ MÍSTO VERČI ŠIMŮNKOVÉ V SOUTĚŽI ÚTĚCHY DOROSTENEK NA BTM ČR V JAROMĚŘI

V sobotu 1.února 2020 se v Jaroměři uskutečnil další Bodovací turnaj mládeže ČR kategorie dorostu. V kvalitní konkurenci 114 dorostenců a 62 dorostenek nás reprezentovali Vašek Nádvorník v turnaji B dorostenců a Verča Šimůnková v turnaji A dorostenek. Výborného výsledku dosáhla Verča Šimůnková, když skončila na 2.místě v soutěži útěchy dorostenek, čímž si zajistila účast v turnaji A dorostenek i pro příští BTM ČR.

Vašek Nádvorník startoval v turnaji B dorostenců. V základní skupině nejprve prohrál s prvním nasazeným obranářem Lukášem Slavíkem z Ostravy 1:3. Po vítězství nad Danielem Jůzou z Plzně 11:9 v pátém setu se Vašek probojoval do vyřazovací části. V 1,kole Vašek porazil Richarda Vavřičku z Jiskry Havlíčkův Brod a poté vypadl z Ondřejem Peškem z Třeboně po výsledku 1:3.

Verča Šimůnková startovala v turnaji A dorostenek a los pro ni připravil velmi těžkou skupinu. Nejprve na Verču čekala Tereza Bártová z Hradce Králové hrající se sendvičem na bekhendu, se kterou Verča prohrála 1:3. Následně Verča svedla bitvu s Eliškou Koďouskovou z Dobrého, kdy dokázala srovnat ze stavu 0:2 na sety na 2:2. V pátém setu bohužel prohrála 4:11. V zápase s Annou Klempererovou, nově hrající za Hodonín, Verča prohrála 0:3 a obsadila tak čtvrté místo ve skupině. V soutěži útěchy se Verče dařilo již lépe. Nejprve porazila Marii Chovancovou ze Svinova 3:0, následně přehrála Moniku Pařízkovou, která hostuje za naše A družstvo žen v 1.lize, též 3:0 a postoupila tak do semifinále. Zde vybojovala zápas s Adélou Sazimovou z Dobrého, kdy vedla již 2:0 na sety, soupeřka vyrovnala na 2:2 a v pátém setu Verča prohrávala již 1:5. Verča však zabojovala a nakonec zvítězila 11:9 v pátém setu. Ve finále soutěže útěchy sice již Verča nestačila na první nasazenou hráčku celého turnaje Janu Vašendovou z Ostravy, ale i tak po porážce 1:3 obsadila vynikající 2.místo, čímž si zajistila účast v turnaji A dorostenek i pro příští BTM ČR.

Závěrem bych chtěl poděkovat jak Verče, tak Vaškovi za úspěšné zvládnutí turnaje, a to i bez účasti trenérů.