BODOVACÍ TURNAJ MLÁDEŽE - HAVÍŘOV, OSTRAVA (3.-5. 10. 2008)

BODOVACÍ TURNAJ MLÁDEŽE – OSTRAVA / HAVÍŘOV

 

Dnes 3. 10. se velká parta Slavojáků vydala spolu s hrstkou čakovických na turnaj ve Slezské metropoli a přilehlém Havířově. I přes dlouhou cestu vlakem jsme plni sil pokračovali ostravskou "MHD" na místo našeho ubytování (neplatí pro havířovskou partu) tramvají číslo 11, abychom u Vítkovické ČEZ ARÉNY přestoupili na "sedmičku". Ta nás zavezla až k Báňské univerzitě na jejíchž kolejích nás už netrpělivě vyhlížela paní vrátná (kolej E). Po bleskurychlém ubytování se, několik z nás vyrazilo najít ve 22:15 místního času jak se říká "kus žvance" k večeři, což se nakonec podařilo v restaurantu U Jarošů. Tamního kuchaře jsme sice museli trošku přemlouvat, taky si nás přeměřil očima, a když viděl naše unaveně-hladové obličeje, slitoval se a bylo to vynikající. Nyní, kdy píšu tyto řádky, a v televizi hrají můj oblíbený film s Connerym a Snipesem, všichni ostatní v pořádku a v klidu spí, aby načerpali co nejvíce sil na zítřejší turnaj. Po telefonátu s Martinem Linertem (Havířov) mohu konstatovat, že i druhá parta už klimbá. Tak tedy dobrou noc a zítra nám všem držte palce.

 

 

Jauvajs, to bolí. Budík zvoní před půl sedmou a to nás čeká dlouhá cesta tramvají č. 8 k areálu TJ Mittal Ostrava. To však ještě netušíme, že i v Ostravě mají výluky. Naštěstí máme vynikající orientační smysl, který ve spojení s navigátorkou Peťulkou Zýkovou nemůže zklamat. A vida, jsme u haly. Turnaj s mírným zpožděním začal tradičním slavnostním zahájením. Na Mittalu se dnes hrál dorost. Baby ještě v klidu chrupká, a to proto, že je rovnou ve skupině. Jinak všechny naše holky začaly kvalifikací, v níž také skončily a to vesměs ve 2. kole. Takhle postupně holky tekly: Péťa P. se Štikovou 0:3, Míša P. s Čornyjovou D. 2:3 (pozdější semifinalistka), Lucka R. se Sigmundovou 2:3 a Peťulka s Natty 0:3. Po ne až zas tak dlouhém čekání započaly čtyřhry. Ani zde jsme díru do světa neudělali, ale prohra Péti a Míši 2:3 se Štikovou a Tomanovou se považuje za pěkný výsledek. No a hurá, útěcha. Kdybych se po celou tu dlouhou dobu, co jsme čekali na útěchu, škrábal na hlavě, zítra by jste mi mohli říkat "lebkoune". Musím to zkrátka stále opakovat: v organizaci turnaje jsme jako tým pod vedení Martina nepřekonatelní a tato bodovačka mi to potvrzuje. Jednu perličku za všechny: Péťa Zýková hrála v kvalifikaci v 1. kole s Tichou (Vlašim) a ve 2. s Natty Samkovou (Brno). V jakém pořadí a s kým, myslíte, hrála útěchu? Ano, máte pravdu když tipujete Tichou a Samkovou v neměnném pořadí zápasů i výsledků. No tak snad zítra bude líp. Dobrou   

pozn. Baby postoupil z druhého fleku do čtvrtfinále, kde ho smetl domácí Bajger.

 

Je to tu. Poslední, a pro některé to důležitější, dějství slezského BTM - v Ostravě pro starší žactvo. Stejně tak jako v sobotu nás před půl sedmou vzbudil neutišitelný budík, který volal "vstávat, spěchejte na tramvaj".  Tak jako včera jsme do haly přijeli včas, což se ovšem nedá říci o pořadatelých, kteří opět se začátkem turnaje otáleli. Aby nevznikly další komplikace, vypomáhal s organizací Martin, a je potřeba mu poděkovat, protože jinak bychom se v neděli domů asi nedostali. Doufám tedy, že se v příštím vydáni oblíbeného časopisu Stolní tenis dočteme i o této výpomoci, bez níž by organizátoři byli v p..., problémech. Ale zpět k samotnému turaji. Ze čtyř děvčat se do skupiny nedostala akorát Péťa, když nezvládla hned první utkání kvalifikaci, aby si v útěše alespoň trošku napravila reputaci postupem do semifinále. Zvláště pak Havlíčková z Brna na prohraný dvojzápas s Péťou bude pamatovat. Denča Hošková skončila ve velmi těžké skupině (Tomanová, Vránová,...), zato Míša (Adámková, Jakubcová H., Matoušková) s Týnou (Štiková, Lajdová, Mynářová) byli šťastnější, a postoupili z druhého místa do čtvrtfinále. Týna hrála mezi osmi, řekl bych, na hranici svých možností, přesto to na Katku Tomanovskou (Hodonín) ještě nestačí (1:3) a Míša prohrála stejným výsledkem s Radanou Vránovou(Hodonín). Ve čtyřhře se také potvrdilo, že oba naše páry mají vysokou kvalitu, a že jsou schopné hrát vyrovnaně prakticky s kýmkoliv v republice. Opět, a to chci zdůraznit, byli šťastnější Denča s Týnou, které prohráli až v semi, Péťa s Míšou o kolo dříve. Vzhledem k těmto výsledkům je potřeba Ostravu hodnotit kladně, ale ani tak si neodpustím pár osobních pocitů a perliček:

  • Děvčata hrála svoji soutěž na pěti stolech, což při počtu cca 70 dorostenek, a ne úplně nejpreciznější práci rozhodčích, to vše předurčovalo délku sobotního dne a samozřejmě i nedodržení časového plánu. Naštěstí v neděli tam byl Martin, kterého jsem místo trenérské činnosti viděl několikrát při vylepování pavouků, losování či nasazování, a proto jsme přijeli už v neděli večer. Absence ucházejícího osvětlení stolu č. 5 či ohrádek mezi stoly se pak zdálo jako drobný detail.
  • Dále si myslím, že systém BTM je špatný. Každý může mít jiný názor, ale systém kdy Péťa Zýková hraje v kvalifikaci i útěše s úplně stejnými soupeřkami, kdy se turnaj pro děti, zdůrazňuji děti, může hrát od 9-21 hod., kdy se na jeden zápas čeká i mnoho hodin bez určení kdy přesně (časový plán). Pánové na kompetentních místech by si toto měli uvědomit, a dále např. že cesta z Ostravy do Plzně či Děčína také trvá nějaký ten čas.
  • Když jsme jeli zpět do Prahy, stál jsem až do Pardubic, měli jsme místenky, bohužel i na místa, která neexistovala. Pan průvodčí nám však vysvětlil, že to je naše vinna, protože jsme neslyšeli jeho halekání na nástupišti, že jsou prý tato místa rezervována jinde. My jsme se ovšem snažili dostat spolu se šesti dětmi na naše skutečná místa, na která se ti šťastnější z nás opravdu skrz dav probojovala. Gratuluji společnosti ČESKÉ DRÁHY a.s. k výborným zaměstnancům.
  • ONO TO BUDE ASI VŠUDE STEJNÉ (PRŮVODČÍ, ROZHODČÍ, POLITICI,...), VŠUDE Z VÁS BUDOU DĚLAT "NEMYSLÍCÍ PITOMEČKY" DO TÉ CHVÍLE, NEŽ SE OZVETE A CHCETE PROSADIT SVÁ PRÁVA. TAK ZASE PŘÍŠTÍ ROK V OSTRAVĚ NA TURNAJI, pokud možno beze mne.