TŘI MEDAILE NA BTM ČR MLADŠÍHO ŽACTVA V HOSTINNÉM

V sobotu 1.února 2020 se v Hostinném uskutečnil další Bodovací turnaj mládeže ČR kategorie mladšího žactva. V konkurenci 95 mladších žáků a 52 mladších žákyň nás reprezentovali Nathan Cafmeyer v turnaji B mladších žáků a Adélka Mikešová, Hanka Kodetová a Eliška Slavíčková. Naši zástupci se v kvalitní konkurenci neztratili. Nathan Cafmeyer obsadil v turnaji B mladších žáků pěkné 3.místo, Hanka Kodetová skončila v turnaji B mladších žákyň na velmi pěkném 2.místě a vynikajícího výsledku dosáhla Adélka Mikešová, která turnaj B mladších žákyň vyhrála. Všichni se tak kvalifikovali na příští BTM ČR do turnaje A.

Naši medailisté v Hostinném

Nathan Cafmeyer byl naším jediným zástupcem v soutěži mladších žáků. V základní skupině Nathan nejprve porazil ve vyrovnaném souboji levorukého Jana Fiřta z Liberce 3:1. Ve druhé dvouhře svojí nedůsledností ztratil dobře rozehraný zápas s dalším levákem Tomášem Kubíčkem z Ústí nad Orlicí, kdy Nathan vedl 1:0 na sety, nedohrál dobře rozehraný druhý set a nakonec prohrál 9:11 v pátém setu. Ze skupiny tak postoupil z druhého místa. V 1.kole dobrým výkonem přehrál Sebastiana Kouřila z MS Brno 3:1. V osmifinále Nathan narazil asi na největšího favorita turnaje B Matyáše Jinka z HB Ostrov. Nathan sice prohrál první dva sety v koncovkách, ale v dalším průběhu zabojoval, dobře přijímal a hrál dobře ve výměnách, čímž dokázal nejen vyrovnat, ale nakonec i zvítězit 12:10 v pátém setu, když zvrátil stav 7:10. Ve čtvrtfinále porazil Matěje Landu z Hradce Králové a po semifinálové porážce s Lukášem Elicerem ze Slaného obsadil velmi pěkné 3.místo, čímž si vybojoval pro příští BTM ČR účast v turnaji A.

Nathan Cafmeyer na stupních vítězů

V soutěži mladších žákyň jsme měli tři zástupkyně. Eliška Slavíčková ve skupině nejprve prohrála s Lucií Obdržálkovou z Hluku. Eliška tuto soupeřku porazila na turnaji v Hluku 3:0, ale tentokrát Eliška špatně přijímala, spěchala a nakonec prohrála 0:3. Ve druhém zápase porazila Natálii Ciborovou z Hradce Králové 3:0 a postoupila tak z druhého místa. V 1.kole Eliška narazila na Elišku Vožickou z HB Ostrov. Eliška podala svůj dnešní nejlepší výkon, nespěchala a dokázala se soupeřkou držet krok a přestože prohrála 1:3, mohla být se svým výkonem spokojená. Hanka Kodetová bez problémů vyhrála svoji základní skupinu. V 1.kole přehrála Danielu Klepáčovou z Břeclavi 3:1. Ve čtvrtfinále se trápila s Janou Tomáškovou z Hradce Králové. Soupeřka hrála se sendvičem na bekhendu a Hance dělal tento potah problémy. Hanka vedla v prvním setu 6:2, bohužel vypadla z rytmu a prohrála 8:11. Ve druhém setu tentokrát prohrávala 2:6, začala hrát více soupeřce přes forhend a sérií devíti míčků set vyhrála 11:6. Další průběh byl jak na houpačce, a tak se o vítězce rozhodovalo v pátém setu. Hance se povedl začátek setu, kdy vedla již 5:1, tento náskok si již udržela a po vítězství 11:6 postoupila do semifinále. V semifinále Hanka přehrála Nelu Kemlinkovou z Elizzy 3:0 a probojovala se do finále. Ve finále na Hanku čekala Adélka Mikešová. Adélka též bez problémů vyhrála základní skupinu, kdy malé problémy měla s Viktorií Jůzovou z Plzně, ale aktivním příjmem ji nakonec přehrála 3:1. V 1.kole Adélku čekala hodonínská Timea Šerešová. Adélka měla dobře rozehraný úvodní set, který prohrála v koncovce. Druhý set naopak v koncovce vyhrála. Nakonec se o všem rozhodovalo v pátém setu, Adélka přestala spěchat, byla více aktivní a nakonec vyhrála 11:6. Ve čtvrtfinále porazila další hodonínskou hráčku Elišku Holubovou 3:0 a v semifinále přehrála do třetice hodonínskou Simonu Holubovou též 3:0. Ve finále tak došlo k "sestrovražednému" souboji mezi Adélkou a Hankou, ve kterém byla nakonec po výsledku 3:1 úspěšnější Adélka a stala se tak vítězkou turnaje B. Hanka skončila na pěkném 2.místě a obě se tak zaslouženě probojovali do turnaje A pro příští turnaj BTM ČR.

Holky na stupních vítězů

Na závěr bych chtěl poděkovat Honzovi Slavíčkovi ml. za pomoc koučováním v průběhu dnešního turnaje