Ligové soutěže

1. a 2. KOLO LIGOVÝCH SOUTĚŽÍ

1.LIGA ŽEN SK.A

TJ Slavoj Praha A  -  SKST Děčín A  4 : 6

Pařízková Monika 1, Kaba Radka 1, Šimůnková Veronika 1, Kodetová Hanka 1

TJ Slavoj Praha A   -  KST Kalich Litoměřice A  8 : 2

Pařízková Monika 3,5, Šimůnková Veronika 2,5, Kaba Radka 1, Averina Aleksandra 0, 1x w.o. 

2.LIGA ŽEN SK.B

TJ Slavoj Praha B   -  TSM Kladno  7 : 3

Šimůnková Veronika 3, Kodetová Hanka 2, Averina Aleksandra 1, Mikešová Adéla 0

PRŮBĚŽNÉ TABULKY SOUTĚŽÍ ŽEN

Tabulka 1.liga

Tabulka 2.liga

Tabulka divize

Tabulka 2.třída

1. a 2. KOLO LIGOVÝCH SOUTĚŽÍ

1.LIGA ŽEN SK.A

KST ZŠ Vyšší Brod A  -  TJ Slavoj Praha A  1 : 9

Pařízková Monika 3,5, Stránská Anna 3,5, Kaba Radka 2

KST Klatovy A  -  TJ Slavoj Praha A   3 : 7

Pařízková Monika 3, Stránská Anna 3, Kaba Radka 1

 

2.LIGA ŽEN SK.B

AST Kamenický Šenov A  -  TJ Slavoj Praha B   1 : 9

Šimůnková Veronika 3,5, Averina Aleksandra 3,5, Kodetová Hanka 2

SKST Děčín B  -  TJ Slavoj Praha B   2 : 8

Šimůnková Veronika 3,5, Averina Aleksandra 2,5, Kodetová Hanka 2

UKONČENÍ LIGOVÝCH SOUTĚŽÍ - B DRUŽSTVO ŽEN POSTOUPILO DO 1.LIGY

Na základě prodloužení nouzového stavu na území České republiky a následně na základě dalších opatření, která nezaručují regulérní dohrání všech soutěží řízených ČAST, Výkonný výbor České asociace stolního tenisu z.s. rozhodl o ukončení všech extraligových a ligových soutěží řízených ČAST.

1.liga žen sk. A 

Naše A družstvo, které nastupovalo ve složení Radka Kaba, Anna Stránská a Monika Pařízková nakonec obsadilo pěkné 6.místo- Nejlepší hráčkou družstva byla nakonec nejmladší hráčka týmu Monča Pařízková. Kromě výše uvedených hráček zasáhly do soutěže též Klárka Diblíková, Verča Šimůnková a Lera Timonina

Konečné výsledky naleznete:https://stis.ping-pong.cz/tabulka/svaz-420000/rocnik-2019/soutez-3716

2.liga žen sk.A

 Naše B družstvo se opíralo především o výkony dvojice Klárka Diblíková a Verča Šimůnková, které doplňovaly Saša Averina a Lera Timonina. Klárka se nakonec umístila na 2.místě v hodnocení úspěšnosti v této soutěži, Verča se umístila na 4.místě. Cílem našeho družstva bylo udržet se a hrát v klidném středu. Ve snaze o udržení dokázaly nakonec naše holky obsadit v neúplné tabulce vynikající 1,místo. Přestože nám k tomuto umístění pomohlo i to, že jsme nakonec měli o jedno odehrané utkání více než soupeřky, jde o velmi pěkný výsledek. Na základě tohoto umístění vybojovaly holky postup do 1.ligy. Kromě již zmíněných hráček do soutěže též zasáhly Zuzka Benedová, Helča Lipovčanová a Hanka Kodetová.

Konečné výsledky naleznete: https://stis.ping-pong.cz/tabulka/svaz-420000/rocnik-2019/soutez-3627

19. a 20.KOLO LIGOVÝCH SOUTĚŽÍ

1.LIGA ŽEN SK.A

TJ Slavoj Praha A  -  TTC Kalich Litoměřice A  7 : 3

Stránská Anna 3, Pařízková Monika 2, Kaba Radka 1, 1x w.o.

Přestože výsledek vypadá jednoznačně, šlo o velmi vyrovnané utkání. Na úvod Radka Kaba s Aničkou Stránskou prohrály v úvodní čtyřhře s dvojicí Eisnerová, Prášilová 2:11 v pátém setu a Monča Pařízková prohrála s Hedou Eisnerovou 0:3. V paralelně probíhajícím zápase vybojovala Radka Kaba vítězství nad Petrou Prášilovou 11:8 v pátém setu a snížila na 1:2. Rozhodující okamžiky se odehrály za stavu 3:3, kdy opora týmu v tomto utkání Anička Stránská porazila Hedu Eisnerovou 11:5 v pátém setu a následně Petru Prášilovou 3:0 a Monča Pařízková vybojovala zápas s Kristýnou Kacálkovou 11:8 v pátém setu. Do závěrečné dvouhry vystřídala Radku Verča Šimůnková, ale jelikož soupeřka k zápasu již nenastoupila, vyhrála Verča kontumačně a utkání skončilo výsledkem 7:3. 

TJ Slavoj Praha A  -  SKP Sever Ústí nad Labem A  4 : 6

Stránská Anna 2, Pařízková Monika 2, Kaba Radka 0, Diblíková Klára 0

Utkání opět začalo porážkou ve čtyřhře, které se holkám v poslední době příliš nedaří. V dalším průběhu holky bojovaly především s materiálem soupeřek. Radka Kaba nejprve prohrála s Martinou Novákovou 9:11 v pátém setu a následně s Terezou Ajdini 10:12 v pátém setu. Když Anička Stránská prohrála s Martinou Smíškovou 7:11 v pátém setu, kdy prohrála dobře rozehraný úvodní set v koncovce a vedla již 2:1 na sety, byl stav utkání 2:5 ve prospěch soupeřek. Za tohoto stavu vybojovala Monča Pařízková zápas s Terezou Ajdini 17:15 v pátém setu a Anička Stránská jasně přehrála Martinu Novákovou 3:0 a snížily tak na 4:5. Za tohoto stavu vystřídala Radku do zápasu s Martinou Smíškovou Klárka Diblíková. Klárka sice byla nerozehraná, ale druhý set prohrála v koncovce 10:12 a ve třetím setu zvítězila 11:4 a snížila tak na 1:2. Ve čtvrtém setu však byla soupeřka jistější a po výsledku 6:11 získala rozhodující bod tohoto utkání.

2.LIGA ŽEN SK.A

TJ Slavoj Praha B  -  KST ZŠ Vyšší Brod A   7 : 3

Diblíková Klára 3,5, Šimůnková Veronika 2,5, Averina Aleksandra 1

V utkání o čelo tabulky vyhrály Klárka Diblíková s Verčou Šimůnkovou úvodní čtyřhru nad dvojicí Procházková, Dubravcová 3:1, když třetí a čtvrtý set vyhrály v koncovkách. Důležitý bod vybojovala Saša Averina, když porazila Natálii Nečasovou 3:1, kdy všechny sety vyhrála v koncovkách. Velmi vyrovnaný zápas sehrála Verča Šimůnková se svojí tradiční soupeřkou Andreou Meškánovou, Verča vedla 2:0 na sety, hrála aktivně a soupeřku přehrávala ve výměnách. Ve třetím setu Verča bohužel prohrála v koncovce 11:13, ve čtvrtém setu 8:11 a v pátém setu, kdy Verče chybělo i trochu štěstí, nakonec prohrála po boji 9:11. Klárka Diblíková vyhrála všechny své dvouhry, a to i s Andreou Meškánovou, kterou trpělivou hrou přehrála 11:7 v pátém setu. Verča též vyhrála své zbývající dvě dvouhry, kdy se Šárkovou Procházkovou sice prohrála první set v koncovce, ale v dalších již vcelku s přehledem vyhrála. V závěrečné dvouhře sehrála Saša již tradiční bitvu na závěr, se Šárkou Procházkovou vedla již 2:0 na sety, za stavu 2:1 prohrála v koncovce 11:13 a v pátém setu 13:15. I přes tuto porážku holky zaslouženě zvítězily 7:3.

17. a 18.KOLO LIGOVÝCH SOUTĚŽÍ

1.LIGA ŽEN SK.A

TJ Hrádek A  -  TJ Slavoj Praha A  4 : 6

Stránská Anna 3, Pařízková Monika 2, Kaba Radka 1

Utkání našeho Áčka mělo dramatický průběh. Za stavu 3:3 sice vyhrály Anička Stránská a Monča Pařízková své dvouhry, takže se holky ujaly vedení 5:3, ale v následující dvouhře prohrála Radka Kaba s Anežkou Polcarovou 9:11 v pátém setu, takže soupeřky snížily na 5:4. V závěrečné dvouhře sice Anička Stránská, která byla v tomto utkání oporou našeho týmu, v zápase s Anetou Matoušovou prohrála za stavu 2:0 na sety v koncovce 11:13, ale jelikož ve čtvrtém setu nezaváhala a zvítězila 11:6, vybojovala tak rozhodující bod na 6:4. 

KST Klatovy A  -  TJ Slavoj Praha A  3 : 7

Pařízková Monika 3, Kaba Radka 2,5, Stránská Anna 1,5

Odpolední utkání bylo tentokrát zcela v režii našeho týmu, kdy oporou byla Monča Pařízková, která vyhrála všechny své zápasy a holky tak zaslouženě zvítězily 7:3, čímž si již s předstihem zajistily prvoligovou příslušnost i příští sezónu.

2.LIGA ŽEN SK.A

TTC Kovářov A  -  TJ Slavoj Praha B   4 : 6

Diblíková Klára 2,5, Šimůnková Veronika 2,5, Averina Aleksandra 1

V utkání o čelo tabulky se našemu Béčku podařil vstup do utkání, když Klárka Diblíková s Verčou Šimůnkovou vyhrály čtyřhru 11:5 v pátém setu, kdy prohrávaly již 0:2 na sety. Když uprostře utkání vyhrály Klárka nad Kateřinou Ďurišovou 11:7 v pátém setu a Verča nad Blankou Kocourkovou 15:13 v pátém setu vypadalo to již nadějně. Za stavu 5:2 však Klárka prohrála s Blankou Kocourkovou 1:3 a Verča s Kateřinou Ďurišovou 10:12 v pátém setu a soupeřky tak snížily na 5:4. K rozhodujícímu zápasu nastoupila Saša Averina proti Anetě Smetanové. Saša měla zápas pod kontrolou a zvítězila 3:1, čímž vybojovala důležitý bod na 6:4. 

TJ VS Tábor A  -  TJ Slavoj Praha B   1 : 9

Diblíková Klára 3,5, Šimůnková Veronika 3,5, Averina Aleksandra 2

V odpoledním utkání měly naše holky pod kontrolou a bez problémů zvítězily 9:1. Tímto vítězstvím se probojovaly na průběžné první místo v tabulce a nejenže si již zachovaly účast v této soutěži pro příští sezónu, ale v závěrečných kolech budou atakovat pozice zaručující účast v play off o postup do 1.ligy. 

15. a 16.KOLO LIGOVÝCH SOUTĚŽÍ

1.LIGA ŽEN SK.A

TJ Slavoj Praha A  -  Slovan KST Bohnice A  9 : 1

Pařízková Monika 3, Kaba Radka 3, Stránská Anna 3

Naše holky sice na úvod prohrály čtyřhru, když Radka Kaba s Aničkou Stránskou nedokázaly najít recept na sendviče našich bývalých hráček Oliny Kaucké a Ilči Veletové. Dramatický průběh měly též zápasy Radky s Ilčou Veletovou a Aničky s Olinou Kauckou, kdy obě prohrávaly již 0:2 na sety a obě vyhrály v koncovkách pátých setů. Ostatní zápasy byly též vyrovnané, ale již ne tak dramatické a holky tak zaslouženě zvítězily 9:1.

2.LIGA ŽEN SK.A

TJ Slavoj Praha B  -  TTC Elizza Praha A   3 : 7

Šimůnková Veronika 3, Bededová Zuzana 0, Kodetová Hanka 0

Naše Béčko tentokrát nastoupilo z důvodů velké nemocnosti a studijních povinností značně oslabené, ale i tak podalo kvalitní výkony. V dopoledním zápase dokázala Verča Šimůnková vyhrát všechny své zápasy, čímž potvrdila kvalitní výsledky z minulého víkendu na BTM v Jaroměři. Obzvlášť cenné je vítězství nad Karolínou Strnadovou 11:6 v pátém setu, která je o čtyři místa před Verčou na celostátním žebříčku dorostenek. Zuzka Benedová sehrála několik vyrovnaných zápasů, ve kterých jí v rozhodujících chvílích chybělo více jistoty. Svoji ligovou premiéru měla tentokrát naše úspěšná nejmladší žákyně Hanka Kodetová. Hanka hrála odvážně a zejména ve druhém setu s Lucií Vydrovou jí chabělo málo k vítězství v setu. Občas však byla příliš splašená a dělala množství nevynucených chyb. Utkání nakonec skončilo porážkou našich děvčat 3:7.

TJ Slavoj Praha B  -  SKST Vlašim B   4 : 6

Šimůnková Veronika 2, Averina Aleksandra 2, Kodetová Hanka 0

V odpoledním utkání vystřídala v naší sestavě Zuzku Benedovou Saša Averina. Na úvod Verča Šimůnková a Saša Averina bohužel prohrály čtyřhru, která sice byla vyrovnaná, ale holkám se nedařilo udržet se blíže u stolu a nakonec prohrály 0:3. Verča následně přehrála jak Annu Holejšovskou, tak Terezu Čížovou, obě 3:1, kdy vždy kromě jednoho setu měla hru pod kontrolou. Když Saša dokázala obrátit průběh zápasu s jedničkou soupeřek Veroniku Polákovou, kdy prohrávala již 1:2 na sety a 5:9, set vyhrála 11:9 a pátý set 11:5. Holky se ujaly vedení 3:2 a vykřesaly naději na bodový zisk. Bohužel v dalším průběhu Saša nevyužila dva dobře rozehrané sety s Annou Holejšovskou a prohrála 1:3 na sety. Pro Hanku Kodetovou šlo opět o sbírání zkušeností a povedlo se jí odehrát několik velmi zajímavých výměn. Rozhodujícím okamžikem utkání byl zápas Verči s Veronikou Polákovou. Verča prohrála úvodní dva sety v koncovkách, kdy jí chybělo trochu štěstí a nakonec prohrála 0:3. Za stavu 3:6 ukázala Saša další zajímavý obrat, kdy s Terezou Čížovou prohrávala již 1:2 a 2:9, set vyhrála 13:11 a pátý set 12:10, čímž vybojovala svůj druhý bod. Naše holky tak nakonec prohrály po boji 4:6. 

13. a 14.KOLO LIGOVÝCH SOUTĚŽÍ

1.LIGA ŽEN SK.A

SKST Vlašim A  -  TJ Slavoj Praha A  7 : 3

Pařízková Monika 1, Kaba Radka 1, Stránská Anna 1

Naše holky v souboji s jedním z adeptů na postup do extraligy sehrály důstojnou partii. Bohužel se holkám nepodařil vstup do utkání, když Monika Pařízková prohrála s Terezou Pytlíkovou 9:11 v pátém setu a Radka Kaba a Monika Pařízková prohrály ve vyrovnaných zápasech s Michaelou Keroušovou. V dalším průběhu sice porazily Radka Kristýnu Pěnkavovou 11:9 v pátém setu, Anička Stránská Michaelu Keroušovou též 11:9 v pátém setu a Monča Kristýnu Pěnkavovou 3:0, což stačilo pouze na zkorigování výsledku utkání na konečných 3:7.

TJ Sokol Králův Dvůr Queens A  -  TJ Slavoj Praha A  5 : 5

Pařízková Monika 3, Kaba Radka 2, Stránská Anna 0

Odpolední utkání bylo tříhodinovou bitvou, ve které bylo vše otevřené až do posledního okamžiku. Škoda porážky ve čtyřhře, kdy Radka Kaba s Aničkou Stránskou vedly nad Denisou Hoškovou a Kateřinou Pisárovou již 2:1 na sety a následně prohrály ve dvou koncovkách. Oporou týmu byla Monča Pařízková, která vybojovala tři důležité body. Blízko k vítězství měla i Anička Stránská s Martinou Sobkovou, když prohrála 8:11 v pátém setu. Radka Kaba porazila nejprve Denisu Hoškovou 11:8 v pátém setu a především vybojovala závěrečný souboj s Martinou Sobkovou za stavu 4:5 ve prospěch soupeřek. Radka vyhrála úvodní dva sety v koncovkách, v dalších dvou setech v koncovkách prohrála a v rozhodujícím setu zvítězila 11:7 v pátém setu, čímž vybojovala zaslouženou remízu.

2.LIGA ŽEN SK.A

TJ Slavoj Praha B  -  AC Sparta Praha B   5 : 5

Diblíková Klára 2,5, Timonina Valerija 1, Averina Aleksandra 1, Šimůnková Veronika 0,5

Naše Béčko vstoupilo do utkání velmi dobře. Klárka Diblíková s Verčou Šimůnkovou vyhrály ve čtyřhře. Do dvouher sice nenastoupila Verča Šimůnková, ale i tak jsme měli velmi blízko k celkovému vítězství. Když Lera Timonina a Klárka Diblíková porazily Vendulu Tichou a Klárka navíc otočila nepříznivě se vyvíjející zápas s Věrou Škopkovou, ujala naše děvčata vedení již 4:1. V dalším průběhu to bylo "jako na horské dráze". Lera prohrávala s Natálkou Handlovou 0:1 a 7:9, vyhrála 11:9, další set 11:3 a vše vypadalo na jednoznačné vítězství. Soupeřka však vyrovnala na 2:2, v pátém setu nevyužila Lera mečbol za stavu 10:9 a nakonec prohrála 12:14. Saša Averina vedla nad Věrou Škopkovou 2:1 na sety a 10:6. Bohužel mečboly nevyužila a nakonec prohrála 8:11. Klárka sice vyhrála za stavu 1:1 s Natálkou Handlovou v dramatické koncovce 17:15, ale nakonec prohrála 7:11 v pátém setu. A tak za stavu 4:5 vybojovala svůj premiérový bod v ligových soutěžích Saša Averina, když porazila Vendulu Tichou 11:7 v pátém setu a zajistila tím konečnou remízu.

TJ Slavoj Praha B  -  TJ Sokol Stodůlky A   8 : 2

Diblíková Klára 3,5, Šimůnková Veronika 3,5, Timonina Valerija 0, Averina Aleksandra 0, 1x w.o.

V odpoledním utkání nastoupilo naše družstvo již v kompletní sestavě. Na úvod opět zvítězily Klárka Diblíková s Verčou Šimůnkovou ve čtyřhře. V úvodní dvouhře vedla Lera Timonina nad Jiřinou Klempířovou 8:6 v pátém setu, ale bohužel prohrála 8:11. Do dalších dvouhry ji pak vystřídala Saša Averina. Důležité bylo vítězství Klárky Diblíkové nad Janou Dusilovou, Klárka za stavu 1:1 na sety prohrávala 7:10, set vyhrála 14:12 a celý zápas nakonec po boji 11:6 v pátém setu. V další dvouhře Klárka jasně porazila Jiřinu Klempířovou 3:0. Jelikož Verča Šimůnková vyhrála celkem s přehledem všechny svoje dvouhry a Klárka ve své závěrečné dvouhře zvrátila vývoj utkání s Lenkou Dvořákovou, když prohrávala 0:2 na sety a zvítězila 11:7 v pátém setu, vybojovaly tak holky zasloužené vítězství 8:2.

12.KOLO LIGOVÝCH SOUTĚŽÍ

2.LIGA ŽEN SK.A

TJ Slavoj Praha B  - TJ ABC Braník A  6 : 4

Diblíková Klára 3,5, Šimůnková Veronika 2,5, Lipovčanová Helena 0

V úvodním utkání druhé poloviny ligových soutěží narazily naše holky na tradiční soupeřky z Braníka. Důležitá byla již úvodní čtyřhra, ve které Klárka Diblíková s Verčou Šimůnkovou zvítězily 3:1, 11:9 v posledním setu. Oporou byla Klárka Diblíková, která vyhrála s přehledem všechny své zápasy. Verča Šimůnková sice prohrála s Janou Suchomanovou 1:3, když v úvodních setech hrála se soupeřkou příliš v kontradrajvových výměnách. Ve třetím setu začala Verča hrát více tospinové údery a dokázala tak snížit na 1:2. Rozhodující zápas sehrála Verča s Martinou Černou, když prohrála první set, ale v dalších setech začala lépe přijímat, snažila se o více o topspiny z obou stran a zaslouženě zvítězila 3:1. Helča Lipovčanová sice nevyhrála žádný zápas, ale byla důležitou oporou týmu. 

10. a 11.KOLO LIGOVÝCH SOUTĚŽÍ

1.LIGA ŽEN SK.A

TJ Slavoj Praha A  - AC Sparta Praha A  4 : 6

Pařízková Monika 2, Kaba Radka 2, Šimůnková Veronika 0

Naše holky v souboji s vedoucím družstvem soutěže sehrály vyrovnanou partii. Sice jsme se museli obejít bez Aničky Stránské, ale i tak jsme měli blízko k remíze, když Monika Pařízková prohrála s Markétou Vondrákovou 1:3, když všechny sety prohrála v koncovkách.

TJ Slavoj Praha A  - SF SKK El Niňo Praha A  2 : 8

Kaba Radka 1, Šimůnková Veronika 1, Pařízková Monika 0, Timonina Valerija 0

I utkání s El Niněm bylo velmi vyrovnané, Verča Šimůnková s Monikou Pařízkovou prohrály ve čtyřhře 1:3. V úvodních dvouhrách pak Radka Kaba prohrála s Helenou Sommerovou 9:11 v pátém setu a Monika Pařízková se Sárou Allertovou 1:3. Verča Šimůnková následně prohrála s Niamh Štricovou ve vyrovnaném zápase 0:3. V dalším průběhu pak Verča Šimůnková a Radka Kaba dokázaly porazit Sáru Allertovou a upravily tak stav utkání na konečných 2:8.

2.LIGA ŽEN SK.A

TJ Slavoj Praha B  -  TJ Sokol Plzeň V. A   4 : 6

Šimůnková Veronika 3, Timonina Valerija 1, Lipovčanová Helena 1

Na závěr sobotního ligového programu nastoupilo naše Béčko proti tradičním soupeřkám ze Sokola Plzeň. Oporou týmu byla Verča Šimůnková, která přestože v průběhu dne odehrála 8 dvouher a 3 čtyřhry, dokázala v tomto utkání vybojovat 3 body. Ke svému letošnímu premiérovému startu nastoupila Helča Lipovčanová, která nastoupila téměř po dvou letech. Lera Timonina zvítězila s Pavlínou Polákovou 3:0, ale jelikož prohrála s Hanou Bydžovskou 5:11 v pátém setu, prohrály nakonec naše holky 4:6.

8. a 9.KOLO LIGOVÝCH SOUTĚŽÍ

1.LIGA ŽEN SK.A

TTC Kalich Litoměřice A - TJ Slavoj Praha A  3 : 7

Pařízková Monika 3, Kaba Radka 2,5, Stránská Anna 1,5

Naše holky měly utkání zcela pod kontrolou, když oporou týmu byla Monika Pařízková, která vyhrála všechny své dvouhry. Ve všech prohraných zápasech vedly naše holky 2:1 na sety, čtvrtý set prohrály v koncovce a zápas prohrály 2:3.

SKP Sever Ústí nad Labem A - TJ Slavoj Praha A  5 : 5

Pařízková Monika 2, Kaba Radka 2, Stránská Anna 1

Ve vyrovnaném souboji prohrály naše holky čtyřikrát v pátém setu. Zejména bylo škoda porážky ve čtyřhře, kdy Anička Stránská s Mončou Pařízkovou prohrály s párem Nováková, Vysocká 9:11 v pátém setu. Navíc v rozhodující dvouhře za stavu 5:4 pro naše barvy vedla Radka Kaba nad Terezou Ajdini 2:0 na sety. Bohužel Radce již docházely síly, a tak nakonec prohrála 10:12 v pátém setu a utkání tak skončilo remízou.

2.LIGA ŽEN SK.A

KST ZŠ Vyšší Brod A - TJ Slavoj Praha B  7 : 3

Šimůnková Veronika 1,5, Timonina Valerija 1, Averina Aleksandra 0,5

V utkání ve Vašším Brodě odehrála svoji premiéru v našich barvách Aleksandra Averina. Saša spolu s Verčou Šimůnkovou vyhrály čtyřhru. Škoda zápasu Verči s Natálií Nečasovou, kdy Verča vedla 2:0 na sety a prohrála ve třech koncovkách, nakonec 12:14 v pátém setu. Verča následně porazila Šárku Procházkovou 3:0 na sety a Lera Timonina pak upravila výsledek vítězstvím nad Anetou Dubravcovou na konečných 3:7 ve prospěch soupeřek.

6. a 7.KOLO LIGOVÝCH SOUTĚŽÍ

1.LIGA ŽEN SK.A

TJ Slavoj Praha A  - TJ Hrádek A  5 : 5

Pařízková Monika 3, Kaba Radka 1, Stránská Anna 1, Diblíková Klára 0

Na úvod utkání holky prohrály čtyřhru. Radka Kaba s Aničkou Stránskou sice vyhrály první set, ale v dalších dvou prohrály a ve čtvrtém setu prohrávaly již 6:10. Tento set ještě vyhrály, ale v rozhodujícím setu prohrály 5:11. Klíčovou postavou našeho týmu byla Monika Pařízková, která porazila všechny své soupeřky. Za stavu 5:3 vystřídala Klárka Diblíková Aničku Stránskou do zápasu proti Anežce Polcarové. Bohužel se Klárce nepodařilo najít recept na nepříjemnou hru soupeřky a prohrála 0:3. V závěrečné dvouhře svedla Radka Kaba pětisetovou bitvu s Anetou Matoušovou, ve které nakonec prohrála 7:11. 

TJ Slavoj Praha A  - KST Klatovy A  5 : 5

Kaba Radka 2,5, Diblíková Klára 1, Pařízková Monika 1, Stránská Anna 0,5

Opět se našim holkám podařil vstup do utkání a po čtyřhře a úvodnch dvouhrách vedly již 3:0. Bohužel to bylo na dlouho vše. Aničce Stránské a Monice Pařízkové se odpoledne příliš nedařilo. Navíc za stavu 3:3 Anička prohrála se Zdeňkou Marešovou st. 9:11 v pátém setu, když vedla již 2:1 na sety a Monika stejným způsobem prohrála 9:11 v pátém setu s Andreou Hnojskou, když též vedla 2:1 na sety. Za stavu 3:5 opět vystřídala Klárka Diblíková Aničku Stránskou. Tentokrát byla Klárka úspěšnější a Petru Jehlíkovou porazila 11:7 v pátém setu. Do závěrečné dvouhry nastoupily nejzkušenější hráčky obou týmů Radka Kaba a Zdeňka Marešová st.. Radka sice prohrála první set, ale v dalším průběhu zlepšila příjem a první topspin a po zásluze vybojovala vítězství 3:1, čímž vyrovnala stav utkání na konečných 5:5. 

2.LIGA ŽEN SK.A

TJ Slavoj Praha B  -  TTC Kovářov A   5 : 5

Šimůnková Veronika 2,5, Timonina Valerija 2, Diblíková Klára 0,5, Benedová Zuzana 0

Opět se nám povedl vstup do utkání, kdy holky již vedly 5:2. Důležitý byl zápas Lery Timoniny proti Blance Kocourkové hrající s antitopspinovým potahem. Lera prohrávala již 0:2 na sety, následně uklidnila hru, byla trpělivá a po zásluze zvítězila 11:8 v pátém setu. Pátý set byl plný nekonečných výměn, kdy nakonec chybělo 30 vteřin do naplnění časového limitu. Za stavu 5:2 si nejprve "vylámala zuby" na antitopspinovém potahu Verča Šimůnková, následně Lera uspěchala koncovku pátého setu s Radkou Horkou, kdy prohrála 6:11. V tomto utkání měla svou letošní premiéru Zuzka Benedová, na kterou čekal právě závěrečný zápas s Kateřinou Ďurišovou. Klíčový byl úvodní set, kdy Zuzka vedla 10:6 a set prohrála 12:14. Za stavu 0:2 na sety sice Zuzka dokázala snížit na 1:2, ale zápas nakonec prohrála 1:3.

TJ Slavoj Praha B  -  TJ VS Tábor A  9 : 1

Šimůnková Veronika 3,5, Timonina Valerija 3, Diblíková Klára 2,5

V odpoledním utkání potvrdily naše holky úlohu favoritek a zaslouženě zvítězily 9:1. Jediný bod soupeřek uhrála Martina Lemberková, která porazila v Klárku Diblíkovou 3:0.

4. a 5.KOLO LIGOVÝCH SOUTĚŽÍ

1.LIGA ŽEN SK.A

KST Bohnice A - TJ Slavoj Praha A  4 : 6

Stránská Anna 2,5, Diblíková Klára 2,5, Šimůnková Veronika 1

Předehrávané utkání odehrály naše holky na domácích stolech. Utkání se rozhodovalo již v úvodních zápasech. Ve čtyřhře Anička Stránská s Klárkou Diblíkovou prohrávaly za stavu 1:1 na sety již 6:10, dokázaly set vyhrát 12:10 a nakonec i celou čtyřhru 3:1. V další dvouhře svedla Klárka bitvu s Lenkou Hlaváčkovou. Klárka vedla již 2:0 na sety a vypadalo to na jednoznačnou záležitost. Ve třetím setu však prohrála, ve čtvrtém prohrávala již 1:7, dokázala srovnat, ale nakonec prohrála 11:13. V pátém setu se nakonec rozhodovalo v koncovce, ve které Klárka zvítězila 11:9. Důležitý bod však uhrála Verča Šimůnková, když dokázala přehrát Petru Hagino 3:1, a jelikož Klárka s Aničkou přidaly každá po dvou bodech, vybojovaly holky důležité vítězství.

2.LIGA ŽEN SK.A

TTC Elizza Praha A - TJ Slavoj Praha B  7 : 3

Diblíková Klára 1, Šimůnková Veronika 1, Timonina Valeriya 1

Utkání našeho B družstva mělo podobný průběh jako předchozí utkání 1.ligy, pouze tentokrát ve prospěch soupeřek. Nedařilo se nám především v koncovkách setů, kdy z 16 setů, které se rozhodovaly v koncovce, jsme vyhrály pouze tři. Ve čtyřhře bohužel Klárka Diblíková s Verčou Šimůnkovou nevyužily šanci na srovnání ve čtvrtém setu, který měly velmi dobře rozehraný. Verče Šimůnkové se nedařilo s Věrou Franekovou, když též nevyužila několika setbolů na srovnání ve čtvrtém setu, který prohrála 16:18, a když s ní prohrála i Klárka Diblíková, bylo téměř rozhodnuto. Tři body na nás uhrála Karolína Strnadová, která porazila Klárku 12:10 v pátém setu. Věrku Franekovou nakonec porazila pouze Lera Timonina, když se soupeřka nedokázala vyrovnat s obrannou hry naší hráčky. 

SKST Vlašim B - TJ Slavoj Praha B  1 : 9

Diblíková Klára 3,5, Šimůnková Veronika 3,5, Timonina Valeriya 2

V odpoledním utkání využily naše holky své zkušenosti a zaslouženě zvítězily 9:1. Jediný bod soupeřek uhrála Verča Poláková, která porazila v pěti setech Leru Timoninu.

2. a 3.KOLO LIGOVÝCH SOUTĚŽÍ

1.LIGA ŽEN SK.A

TJ Slavoj Praha A  -  SKST Vlašim A  1 : 9

Kaba Radka 1, Stránská Anna 0, Pařízková Monika 0

V úvodním utkání naše A družstvo narazilo na největšího favorita soutěže, SKST Vlašim A. V barvách našeho Áčka měla premiéru Monika Pařízková, která je u nás na hostování z SKST Liberec. Čestný bod pro naše barvy nakonec vybojovala Radka Kaba, která porazila Michaelu Keroušovou 3:1.

TJ Slavoj Praha A  - TJ Sokol Králův Dvůr Queens A  4 : 6

Kaba Radka 1,5, Stránská Anna 1,5, Pařízková Monika 1

V odpoledním utkání svedlo naše Áčko velkou bitvu s družstvem Sokola Králův Dvůr včele s naší dlouholetou hráčkou Denisou Hoškovou. Našim holkám se podařil vstup do utkání, vyhrály čtyřhru a po první sérii vedly 3:1, později dokonce 4:2. Blízko k dalšímu bodu měla Anička Stránská v zápase s Kačkou Pisárovou. Anička vedla 1:0 na sety a 6:3, vypadla však z rytmu a set prohrála. Další set sice opět vyhrála, ale jelikož další dva sety prohrála 8:11, prohrála zápas 2:3. Podobně rozehraný měla i zápas s Denčou Hoškovou, kdy za stavu 1:1 vedla v obou dalších setech.které však prohrála vždy v koncovce. Jelikož se podobně dařilo i Radce Kaba s Martinou Sobkovou, když Radka prohrávala 0:2 na sety, srovnala na 2:2, aby nakonec prohrála v pátém setu 7:11. Šanci na pátý bod měla ještě Monča Pařízková s Martinou Sobkovou. Monča vyhrála jeden set, ale jelikož tři další sety prohrála v koncovce, prohrála 1:3 a celé utkání tak skončilo porážkou 4:6.

2.LIGA ŽEN SK.A

AC Sparta Praha B - TJ Slavoj Praha B  4 : 6

Diblíková Klára 3, Šimůnková Veronika 2, Timonina Valeriya 1

Naše Béčko sice začalo utkání porážkou ve čtyřhře, když Klárka Diblíková s Verčou Šimůnkovou vedly nad Anetou Kohlmannovou a Natálkou Handlovou 2:0 na sety, třetí set prohrály 11:13 a v pátém setu nakonec 9:11. Oporou týmu byla opět Klárka Diblíková, která vyhrála všechny své dvouhry. Verča Šimůnková porazila v úvodní dvouhře Anetu Kohlmannovou celkem jasně 3:0 a prohrála pouze s Natálkou Handlovou, když sice vyhrála první set, ale nakonec prohrála 1:3. Rozhodující bod získala Lera Timonina, která dokázala porazit právě Natálku Handlovou, a to ještě měla dobřa rozehraný zápas s Anetou Kohlmannovou, se kterou vedla 2:1 na sety.

TJ Sokol Praha - Stodůlky A - TJ Slavoj Praha B  2 : 8

Diblíková Klára 3, Šimůnková Veronika 3, Timonina Valeriya 2

V odpoledním utkání sice naše Béčko opět prohrálo čtyřhru. Vzhledem k tomu, že Klárka s Verčou odpoledne vyhrály všechny dvouhry a Lera prohrála pouze s Janou Dusilovou, vybojovaly naše holky již třetí vítězství, tentokrát 8:2.

1.KOLO LIGOVÝCH SOUTĚŽÍ

2.LIGA ŽEN SK.A

TJ ABC Braník A - TJ Slavoj Praha B  4:6

Diblíková Klára 3,5, Šimůnková Veronika 1,5, Timonina Valeriya 1

Úvodní utkání 2.ligy žen jsme opět zahajovali na stolech TJ ABC Braník. Oporou našeho týmu byla "branická odchovankyně" Klárka Diblíková, která zvítězila ve všech svých zápasech. Verča Šimůnková již tradičně porazila Jitku Ulihrachovou a prohrála s Janou Suchomanovou. V zápase s Martinou Černou se rozhodovalo v koncovce pátého setu, ve které Verča prohrála 9:11. Rozhodující bod tak uhrála Lera Timonina, která porazila Martinu Černou 11:8 v pátém setu a jelikož Lera v poslední dvouhře prohrála s Jitkou Ulihrachovou 8:11 v pátém setu, skončilo utkání vítězstvím našich holek 6:4.

21. - 22. KOLO LIGOVÝCH SOUTĚŽÍ

1. LIGA ŽEN SK. A

TJ Slavoj Praha A - SKP Sever Ústí nad Labem  4 : 6

Diblíková Klára 1,5, Stránská Anna 1,5, Kaba Radka 0, Šimůnková Veronika 0, 1x w.o.

Na úvod utkání dokázaly Klárka Diblíková s Aničkou Stránskou eliminovat ve čtyřhře hru Karolíny Vysocké, což rozhodlo o výsledku této čtyřhry, kdy holky vyhrály 3:0. V koncovkách prvních dvou setů jim trochu pomohla Karolína Vysocká, která při setbolu vždy zkazila podání. O dalším osudu utkání se rozhodovalo v úvodních dvouhrách. Nejprve Radka Kaba prohrála s Martinou Novákovou 0:3, když se jí nedařilo dokončit dobře rozehrané sety, navíc se při zápase zranila a musela ji vystřídat Verča Šimůnková. V další dvouhře nastoupila Anička Stránská proti Martině Smíškové. V prvním setu se Anička nedokázala vyrovnat se sendvičem na bekhendu soupeřky a s kvalitním forhendovým drajvem. V dalších dvou setech začala Anička více využívat forhendový topspin na rotaci, měnila rytmus hry a ujala se tak vedení 2:1. Bohužel v dalších dvou setech hrála příliš strereotypně přes bekhend soupeřky, začala chybovat a nakonec prohrála 8:11 v pátém setu. Na vedlejším stole hrála Klárka Diblíková s Karolínou Vysockou. Klárka vyhrála úvodní set v koncovce 15:13. Druhý set byl podobně vyrovnaný, Klárka měla opět několik setbolů, ale nakonec prohrála 11:13. Soupeřka si postupně zvykla na Klárčin materiál a nakonec Klárka prohrála 1:3. Poté nastoupila Anička Stránská proti Martině Novákové, Anička byla bohužel příliš pod vlivem porážky z předchozí dvouhry a po porážce v koncovkách úvodních dvou setů se již nedokázala soustředit na hru a prohrála tak 0:3. Verča Šimůnková vstoupila velmi dobře do zápasu s Karolínou Vysockou, hrála velmi aktivně a vedla již 9:5. Soupeřka však dokázala srovnat a Verča prohrála v koncovce 10:12. Verča měla ještě šanci ve třetím setu, kdy se dokázala dostat do koncovky, ale nakonec prohrála 9:11. Klárka pak soustředěnou porazila Martinu Smíškovou 3:1, když jí nepustila k jejímu nepříjemnému forhendu. Anička Stránská dokázala porazit Karolínu Vysockou 11:6 v pátém setu, když ji dokázala přehrát ve výměnách. Klárce poté nenastoupila Martina Nováková. Na závěr nastoupila Verča proti Martině Smíškové. Pouze ve druhém setu dokázala své soupeřce vzdorovat, kdy se dokázala vyrovnat se sendvičem soupeřky a dokázala hrát více ve výměnách. Bohužel prohrála 9:11, což ovlivnilo i průběh třetího setu a nakonec prohrála 0:3. Přes porážku posledním utkání naše A družstvo obsadilo v 1.lize konečné 6.místo.

2. LIGA ŽEN SK. B

TJ Slavoj Praha B - TTC Brandýs nad Labem A  5 : 5

Prášilová Andrea 3,5, Šimůnková Veronika 1,5, Benedová Zuzana 0, Slavíčková Eliška 0

Úvodní čtyřhra byla velmi vyrovnaná, takže se rozhodovalo v pátém setu. Andrea Prášilová s Verčou Šimůnkovou vedly v pátém setu již 7:1, přesto se rozhodovalo až v koncovce, když Andy s Verčou vyhrály 11:9. V první dvouhře nastoupila poprvé v této sezóně Zuzka Benedová. Zuzka si bohužel mezi prvním a druhým setem poranila kotník při překračování ohrádky, a tak, přestože bojovala, nakonec prohrála 0:3. Do dalších dvouher ji musela vystřídat ve své ligové premiéře Eliška Slavíčková. Ta se v první dvouhře proti Aničce Fusové spíše rozehrávala, navíc si nedokázala poradit s jejími ostrými čopovanými údery. Ve druhé dvouhře proti Věře Hudečkové však podavala velmi pěkný výkon, kdy jí nedělal problém antitopspinový potah soupeřky a aktivní hrou získala spoustu bodů. Verča Šimůnková v pohodě zvládla první dvouhru proti Věře Hudečkové, kdy trpělivou hrou vyhrála 3:0. V další dvouhře s Lenkou Zatřepálkovou bohužel prohrála první dva sety v koncovce. Verča nedokázala soupeřku udržet více u stolu a nemohla se vyrovnat s kvalitní lobovanou obranou soupeřky. Pod vlivem dvou prohraných koncovek ve třetím setu příliš spěchala, z čehož pramenilo mnoho chyb a prohrála tak 0:3. V další dvouhře s Aničkou Fusovou se rozhodovalo ve třetím setu za stavu 1:1 na sety. Verča příliš přistoupila na hru soupeřky, kdy jí vadil její ostrý bekhendový čop, málo se dostávala k forhendovému topspinu a navíc jí nevyhovovala následná kontradrajvová hra soupeřky a prohrála tak 1:3 na sety. Oporou týmu byla Andy Prášilová, která, přestože nastoupila s horečkou, vyhrála všechny tři své dvouhry a přispěla tak ke konečné remíze. V závěrečné dvouhře s jedničkou soupeřek s Lenkou Zatřepálkovou dokázala podržet soupeřku nakrátko, připravovala si vlastní zakončení a bez problémů vyhrála 3:0. Remízou v posledním kole tak naše B družstvo skončilo ve 2.lize žen sk.B na konečném 7.místě.

19. - 20. KOLO LIGOVÝCH SOUTĚŽÍ

1. LIGA ŽEN SK. A

TJ Sokol Nusle Praha A - TJ Slavoj Praha A 6 : 4

Kaba Radka 2,5, Diblíková Klára 1,5, Stránská Anna 0

Tentokrát se nám podařil úvod utkání, když Radka Kaba s Klárkou Diblíkovou vyhrály ve čtyřhře v koncovce pátého setu a v následné dvouhře vyhrála v další pětisetové bitvě Radka Kaba nad Kateřinou Vajcovou 11:9 v rozhodujícím setu. Zlom utkání nastal za stavu 3:3, kdy Anička Stránská prohrála 7:11 v pátém setu s Vendulou Tenglovou a jelikož jsme v závěru vyhrály pouze jednu dvouhru, když Klárka Diblíková po kvalitním výkonu vyzrála na obrannou hru Markéty Vondrákové, skončilo utkání porážkou 4:6.

TJ Sokol Nusle Praha B - TJ Slavoj Praha A 2 : 8

Diblíková Klára 2,5, Kaba Radka 2, Stránská Anna 0,5, 3x w.o.

Soupeřky tentokrát nastoupily ve dvou, což nám usnadnilo cestu k vítězství. Jediné body získaly soupeřky přes Aničku Stránskou, které se dnes vyjímečně nedařilo.

2. LIGA ŽEN SK. B

TTC Litoměřice A - TJ Slavoj Praha B 5 : 5

Šimůnková Veronika 2,5, Rohlíková Michaela 2,5, Timonina Valerija 1

V utkání proti vedoucímu družstvu soutěže sehrály naše holky velmi kvalitní utkání. V úvodní čtyřhře Verča Šimůnková s Míšou Rohlíkovou prohrály s Hedou Eisnerovou a Petrou Prášilovou 1:3, když se holkám bohužel nepovedla koncovka druhého setu, kdy nevyužily vedení 10:8. Holky sice prohrávaly již 0:3, ale jelikož všechny tři vyhrály s Eliškou Petržílkovou podařilo se srovnat vývoj utkání. Klíčové byli zápasy Verči a Míši proti Petře Prášilové. Verča sice prohrála první set, ale v dalším průběhu zápasu se jí podařilo zkrátit podání, udržet se více u stolu a hlavně podržet míček více ve hře, což soupeřce začalo vadit a Verča zvítězila 3:1. Míša též prohrála první set, ale v dalších setech dokázala donutit soupeřku k chybám a zvítězila též 3:1. Škoda zápasu Míši s Hedou Eisnerovou, kdy Míše chybělo více štěstí a několik prasátek v koncovkách setů znamenalo porážku 0:3. I tak holky dokázaly vybojovat velmi cennou remízu, díky které si již s předstihem zajistily udržení v soutěži i pro příští sezónu.

KST Jirkov TECHNOLINE A - TJ Slavoj Praha B 7 : 3

Šimůnková Veronika 1, Timonina Valerija 1, Jungwirthová Andrea 1

Odpolední utkání proti druhému týmu tabulky se rozhodovalo v úvodních dvouhrách. Andrea Jungwirthová zvítězila 11:8 v pátém setu nad Kamilou Faiglovou, když prohrávala 0:2 na sety a dokázala zvrátit stav v dalších třech setech, ve kterých vždy celý set prohrávala. Lera Timonina sehrála vyrovnaný zápas s Michaelou Dosedělovou, když prohrála koncovku prvního a třetího setu a nakonec prohrála 1:3. Škoda zápasu Verči Šimůnkové s Terezou Ajdini, kdy Verča vyhrála s přehledem první set, ve druhém celý set vedla, v koncovce 10:7, aby nakonec prohrála 12:14. Třetí set opět vyhrála Verča a vedla tak 2:1. Bohužel v dalších setech začala mít Verča přílišný respekt z materiálu soupeřky, dělala příliš mnoho chyb a prohrála tak 2:3. Verča sice vcelku s přehledem porazila Kamilu Faiglovou 3:0, ale v dalším zápase s Michaelou Dosedělovou prohrála 1:3, kdy za stavu 1:1 na sety prohrála ve dvou koncovkách. Poslední náš bod tak vybojovala Lera, která porazila v poslední dvouhře Marii Koutskou 3:1.

17. - 18. KOLO LIGOVÝCH SOUTĚŽÍ

1. LIGA ŽEN SK. A

TJ Slavoj Praha A - SVS Hradec Králové B 4 : 6

Kaba Radka 2, Diblíková Klára 1, Stránská Anna 1

Soupeřky sice nastoupily v sestavě s nejmladší žákyní Anežkou Truněčkovou, ale i tak šlo o vyrovnané utkání. Bohužel se tentokrát nedařilo Aničce Stránské, která nejprve prohrála s Anetou Sedloňovou 10:12 v pátém setu a následně 3:11 v pátém setu s Terezou Jiráskovou, se kterou zvítězila v předchozích dvou utkáních. Celkově to stačilo pouze na porážku 4:6.

TJ Slavoj Praha A - Slovan KST Bohnice A 9 : 1

Kaba Radka 2, Diblíková Klára 2, Stránská Anna 2

Soupeřky tentokrát dorazily pouze ve dvou hráčkách, a tak jediný bod získaly ve čtyřhře. Klárka Diblíková vybojovala své premérové vítězství nad Petrou Hagino, kdy zvítězila 11:7 v pátém setu.

2. LIGA ŽEN SK. B

TJ Slavoj Praha B - SKST Děčín A 4 : 6

Šimůnková Veronika 2, Prášilová Andrea 1, Jungwirthová Andrea 1

Družstvo Děčína na nás nastoupilo opět v nejsilnější sestavě (v dosavadním průběhu soutěže teprve popáté, z čehož podruhé proti nám). Utkání se lámalo za stavu 3:5, kdy nastoupila Andrea Prášilová proti Evě Novákové a Verča Šimůnková proti svě velké soupeřce Kristýně Kacálkové, se kterou několikrát prohrála v bojích o postupové pozice na BTM ČR. Andy vedla 2:1 na sety a bohužel prohrála koncovku čtvrtého setu 12:14 a v pátém setu 5:11. Verča pak zvítězila 12:10 v pátém setu, což znamenalo konečný výsledek 4:6.

TJ Slavoj Praha B - TJ Jiskra Nový Bor A 7 : 3

Šimůnková Veronika 3,5, Prášilová Andrea 3,5, Jungwirthová Andrea 0

Důležité utkání pro vývoj tabulky v bojích o udržení se rozhodovalo v úvodních zápasech, a to zejména v zápase Verči Šimůnkové s Natálií Nykodýmovou. Verča se s touto soupeřkou utkala na Olympiádě dětí a mládeže v Brně, kdy s ní nešťastně prohrála. Tentokrát měla Verča vývoj zápasu pod kontrolou, dařily se jí nejen začátky setů, ale hlavně koncovky, když za stavu 1:1 zvítězila 13:11 a 16:14. Jelikož Verča s Andy nezaváhaly ani v dalších dvouhrách, zvítězilo naše družstvo 7:3 a udělalo tak důležitý krok v bojích o udržení.

15. - 16. KOLO LIGOVÝCH SOUTĚŽÍ

1. LIGA ŽEN SK. A

KST Klatovy A - TJ Slavoj Praha A 1 : 9

Diblíková Klára 3,5, Stránská Anna 3,5, Kaba Radka 2

2. LIGA ŽEN SK. B

SKST AutoPartner Liberec A - TJ Slavoj Praha B 7 : 3

Šimůnková Veronika 1, Rohlíková Michaela 1, Timonina Valerija 1

Tentokrát kompletní nastoupilo naše B družstvo žen k utkání 2. ligy skupiny B v Liberci. Úvodní čtyřhra byla v režii soupeřek, škoda druhého setu, kdy Verča s Míšou vedly v koncovce setu 10:8, ale nakonec prohrály 12:14. V úvodních dvouhrách Míša Rohlíková svedla souboj se soupeřovic jedničkou Monikou Pařízkovou, kdy vyhrála úvodní set a v dalších setech Míše utekly koncovky setů. Lera Timonina narazila na dvojku soupeře polskou hráčku Sandru Butrym. Lera sice prohrála úvodní dva sety, ale ve třetím setu začala hrát více přes forhend soupeřky a zvítězila 11:7. Bohužel ve čtvrtém setu se soupeřka přizpůsobila naší hře a Lera set prohrála 6:11. Naše děvčata vybojovala celkem bez problémů tři body přes Adélu Richterovou. O osudu utkání tak rozhodoval zápas Verči Šimůnkové se Sandrou Butrym. Verča v pohodě vyhrála úvodní set, ve druhém setu bohužel příliš spěchala ve výměnách a prohrála 8:11. Třetí set patřil opět Verče, která se opírala zejména o forhendový topspin a vyhrála 11:7. Ve čtvrtém setu Verča vedla již 10:8, měla ještě několik mečbolů, ale bohužel se přestala spoléhat na svůj forhendový topspin a prohrála 12:14. V pátém setu již byla příliš nervózní a netrpělivá, dělala mnoho nevynucených chyb a prohrála 5:11. Výsledek zápasu měl částečně vliv i na další zápas s Monikou Pařízkovou, kdy se Verče nedařily začátky setů a vždy musela dotahovat v koncovkách, což způsobilo, že Verča prohrála 0:3. V dalších utkáních bude potřeba vybojovat nějaké body pro pojištění záchrany v soutěži. Asi bude třeba vyměnit kouče ... !!!

13. - 14. KOLO LIGOVÝCH SOUTĚŽÍ

1. LIGA ŽEN SK. A

TJ Sokol Praha 5 - Stodůlky A - TJ Slavoj Praha A 2 : 8

Kaba Radka 3,5, Diblíková Klára 2,5, Stránská Anna 2

SF SKK El Niňo Praha A - TJ Slavoj Praha A 2 : 8

Diblíková Klára 2,5, Kaba Radka 1,5, Stránská Anna 1, 3x w.o.

2. LIGA ŽEN SK. B

TJ Sokol Česká Skalice A - TJ Slavoj Praha B 8 : 2

Šimůnková Veronika 2, Timonina Valerija 0

Těžký úkol byl před našim B družstvem ve 2.lize žen. Tak jako letos již několikrát nastupovaly Verča Šimůnková s Lerou Timoninou v utkání s posledním celkem tabulky pouze ve dvou hráčkách. Utkání se lámalo za stavu 5:2 pro soupeřky, kdy nejprve Lera prohrála s K.Ducháčovou 2:3, kdy bohužel nevyužila vedení 2:1 a 9:6. Velkou bitvu sehrála Verča, která po dvou vítězstvích nastoupila proti domácí kapitánce P.Měšťanové. Bohužel Verče utekla koncovka úvodního setu, který měla dobře rozehraný. Verča v dalším průběhu zápasu prohrávala již 1:2 na sety a 7:10, ale zabojovala a zvítězila 12:10. V rozhodující sadě Verča sice již vedla 5:1, ale zápas se opět dostal do koncovky, ve které byla šťastnější soupeřka. Holky podaly velmi bojovný výkon, za který bych jim chtěl poděkovat.

Syndikovat obsah
Velka_cena_Prahy_logo_mensi.png