TOHLE NEVYMYSLÍŠ!!! aneb boj o postup se šťastným koncem

Zdravím všechny,

včera, dne 20. března 2009, jsme na Slavoji bojovali v zápase roku o 1. třídu mužů se silným celkem Zelené Lišky "A". Bylo to skutečné derby se vším všudy včetně velkého počtu fanoušků, kteří mohutně podporovali, tleskali a fandili při každém vítěžném bodu našich kluků.

 

My jsme nastoupili v sestavě: Bizon, Zahry, Andy Males a Já, s tím, že Vláďa s Martinem byli připraveni na střídání.

 

Hosté přijeli taktéž v plné síle, a to - pánové Huňa, Drešer, Jiroušek a Krejčiřík, později se dostavil i oblíbenec Smrčina (můj rozhodně).

Soupeři i my jsme k zápasu dorazily včas a samozřejmě i s pocitem důležitosti tohoto mače, který hodně napoví o druhém postupujícím z 2. třídy B do první. Přesně v 18:15 jsme začali čtyřhrami. Už po jejich skončení bylo jasné, že o výsledku budou rozhodovat maličkosti, a možná taky sebevědomí a štěstíčko. Po doublech 1:1, oba pětiseťáky. To byl jeden z průvodních jevů zápasu - dlouhé pětisetové zápasy, jen málo jich bylo kratších. Druhým byla chyba Ondry, který chtěl hrát s pálkou, se kterou bych ho okamžitě vyhodil z tréninku, on s ní chtěl hrát zápas o postup. Půjčil si od Martina jeho "dělo", a taky to šlo.

Postupem času se "SLAVOJ ARÉNA" začala naplňovat příznivci sportu s celuloidovým  míčkem, kteří v naprosté většině fandili modrým. Jejich podpora byla cítit a možná i díky ní jsme se začali více a více prosazovat a lehce soupeři utíkat. Náš náskok jsme navýšili až na 9:5, to už soupeř vystřídal Smrčinu za Jirouška, který se mi zdál zdravotně indisponován, i vzhledem k jeho fyzicky náročné hře na jeden úder. Vzhledem k průběhu zápasu jsem čekal, že bude Smrčina střídat dříve, ale on "škodil" vícero z lavičky, odkud "kaučoval" svůj tým. Tento, Prahou protřelý a známý, stolní tenista měl nejen ke svým spoluhráčům mnohé poznámky a rady, dokonce i ke mně, když naznačil, že mi snad vlasy padají do očí, a proto nevidím jasný balón. Tomu se člověk může jen upřímně pousmát, že?

Ale teď už zpět k našim. Všichni jsme makali na víc než 100%, bojovali na hranici svých sil a do zmíněného stavu 9:5 to vypadalo velmi nadějně. Předem připomínám, že případná remíza by pro nás byla ztráta. My museli prostě vyhrát. V tu chvíli se zápas začal lámat, já 1:3 s Huňou, Ondra 2:3 se Smrčinou, Zahry 2:3 s Krejčiříkem. Všechny tři zápasy naši prohráli po boji. Měli jsme i smůlu a soupeř již hrál o včechno. Stále si mohli říct:"Ještě žijem." Zápas gradoval k vrcholu a v tělocvičně by se atmosféra dala krájet. Fakt bych přál takovou atmošku ligovým celkům, byla to paráda.

Zápas dospěl ke stavu 9:8 pro nás. K závěrečnému zápasu nastoupil Ondra "Bizon" Sklenář a Vojta Krejčiřík. V tu dobu se už hrálo na jediném stole, kolem kterého byl vytvořen přímo kotel. Bizon nastoupil sebevědomě a první dva sety byly v jeho režii, dvakrát 11:7. Před třetím si Bizzy neodpustil komunikaci s lavičkou Lišky, zejména pak s nervózním Smrčinou. Osobně si myslím, že to byl jeden z faktorů, který Bizzyho rozhodil, a tak další dva sety vyhrál Krejčiřík, těšně, ale přece. Do pátého, rozhodujícího, setu nastoupil Ondra opět skvěle a vědom si své formy, ujal se vedení 3:0. Aby to nebylo zas tak lehké, soupeř zpřesnil, přitrvrdil hru a s jistou dávkou štěstí otočil vývoj setu na téměř beznadějných 4:8 (z pohledu Bizona). Za tohoto stavu by se v nás krve nedořezal, zato Zelená Liška vesele poskakovala a "tančila" oslavný "tanec", my schovávali hlavu do dlaní. Bizon je ale SLAVOJÁK jako poleno, prostě dříč, borec a nestárnoucí legenda, která prostě umí. V tu pravou chvíli využil své zkušenosti z ligy a divize a začal pomalu stahovat soupeřův náskok. V minutě a po nádherných výměnách Bizon srovnal na 8:8, karta se začala obracet a hlavu v dlaních měla zase zezelenalá Liška. Opět jsme začali věřit a kotel skandoval tak, že začaly i parkety tancoval v rytmu Bizzyho tempa, a tak postupně 9:8, 10:8, 11:8 - konec hotovo!!! Díky Bizzy!!!

Celkově jsme tedy vyhráli 10:8. Výsledek nás posunuje před Lišku na druhé místo tabulky. Do konce jsou ještě dva zápasy, v Michli a doma s Bohnicemi.

S body se to mělo takhle:    

Bizon: 3,5               Polednik: 3,5             Zahry: 2               Andy Males: 1

Moc a moc děkujeme za podporu všem, kteří přišli a podpořili náš výkon. Nebudu všechny jmenovat, oni vědí. Díky, vytvořili jste báječnou atmosféru, kterou jsem na Slavoji dlouho nezažil a pevně doufám, že se vám zápas líbil (musel, protože dramatičtější to být nemohlo). Taky díky klukům: BIZZYMU, ZAHRYMU A MALESOVI - SUPER VÝKON. Děkuju i soupeřům, bez kterých by to taky nešlo, byl to dobrý, férový boj. Díky i Martinovi a Vláďovi, kteří kaučovali a i Krtkovi, jehož bod v Malešicích se nakonec může jevit také jako postupový.


pozn. Vzhedem k tomu, že se jednalo o vyjímečný zážitek, očekávám, že nebudu sám, kdo zhodnotí tento zápas a přidá svou trošku do mlýna, já jsem ještě pln dojmů a nemůžu zachytit všechno.

Komentáře

unbelievably

zduř, taky bych se rád vyjadril k vcerejsku :D takovej zapas jako byl zrovna ten včerejší asi nikdo znas ješte nezazil ,aspon ja urcite ne , dramatická koncovka "by bizzy" byla opravdu neuvěřitelná.kdybych mohl hodnotit vykony vsech nasich borcu tak by to vypadalo asi tak že všem dám jednicku jenom sobe za pet , určite jsem od sebe očekval vic nez jenom jeden bod ale nastesti je to tymova soutez , a ja vam chci podekovat za to ze se o vas muze clovek oprit i vtech nejtezsich situaci. taky si chci omluvit za problemy s moji palkou (to lepidlo uz je v kosi) ,a za potize mnou zpusobene.                             CHLAPI DÍKY   

Velka_cena_Prahy_logo_mensi.png