GRAND PRIX 2012 MLADŠÍHO A NEJMLADŠÍHO ŽACTVA NA SLAVOJI

Ve dnech 24. a 25.března 2012 se u nás v prostorách ZŠ Rakovského uskutečnily další turnaje seriálu Grand Prix pro kategorie nejmladšího a mladšího žactva pořádané jako Jarní cena Modřan.

V sobotu 24.3. se konaly soutěže nejmladšího žactva. Kromě pražské mládeže se účastnilo i mnoho hráčů a hráček především ze Středočeského kraje. V konkurenci 34 žáků a žákyň jsme měli i osm našich zástupců. Kromě již zkušených matadorů Jonáše Kulveita, Tomáše Jelínka, Adama Paška, Martina Staňka a Verči Šimůnkové se turnaje zúčastnili i tři naděje z naší přípravky, a to Kačka Lorencová, Táda Buček a Jirka Zeman. Pro ně byl tento turnaj především první zkušeností s podobnou akcí a motivací k dalšímu tréninku. Z našich barev dosáhl nejlepšího výsledku Tomáš, který obsadil celkové 9.místo (druhý nejlepší z pražských účastníků). Adam obsadil 12.místo, Jonáš 15.místo, Verča 21.místo a Martin 24.místo. Ve čtyřhrách se nám tentokrát příliš nedařilo.

V neděli 25.3. pokračovala Jarní cena soutěžemi mladšího žactva. V této kategorii jsme mezi 35 účastníky měli i my své tři zástupce, a to Ondru Šimůnka, Jáchyma Šebla a Matyáše Sládka. Největší ambice měl určitě Ondra, který po dvou letošních bramborových umístěních a úspěšném vytoupení na BTM chtěl určitě bojovat o medailové pozice. Bohužel ve skupině narazil na nepříjemné soupeře a nepodařilo se mu postoupit ze skupiny. Své kvality alespoň potvrdil finálovou účastí v soutěži útěchy a konečným 18.místem. Velkou šanci na postup měl Máťa, který v souboji o postup mezi nejlepších 16 narazil na svého deblového parťáka Tomáše Poura ze Střížkova. Přestože měl zápas velmi dobře rozehraný, kdy vedl 2:1 na sety a hrál velmi dobře, podlehl svému soupeři po boji 2:3. V soutěži útěchy se mu již příliš nedařilo a obsadil konečné 29.místo. Hvězdou dne se tak stal Jáchym, který nejenže postoupil do hlavní soutěže, ale dokázal i v osmifinále porazit druhého nasazeného (10. hráče žebříčku ČR) Honzu Blažka z Krupky 3:2. Ve čtvrfinále již nestačil na Filipa Černotu z Brandýsa a po dalších porážkách 2:3 s Petrem Maratem a 1:3 s Lukášem Appolloniem ze SJM obsadil velmi pěkné konečné 8.místo. Ve čtyřhrách jak Ondra s Jáchymem, tak Máťa s Tomášem Pourem skončili těsně pod medailovými pozicemi.

Výsledky obou turnajů naleznete v přílohách.