HANKA KODETOVÁ MISTRYNÍ EVROPY VE DVOUHŘE DÍVEK DO 15 LET

Ve dnech 14. - 23. července 2023 se v polských Gliwicích uskutečnilo Mistrovství Evropy juniorů a kadetů pro rok 2023. Mezi 551 účastníky ze 44 zemí se zúčastnila i naše Hanka Kodetová. Hanka po celou dobu mistrovství podávala vynikající výkony a byla důležitou součástí družstva, které vybojovalo 3. místo v soutěži družstev kategorie kadetek (U15). Vše vyvrcholilo závěrečný den, kdy Hanka zvítězila po fantastickém výkonu ve finále dvouhry kadetek a stala se tak Mistryní Evropy ve dvouhře dívek do 15 let pro rok 2023

MEJ 2023 vyhlášení družstev

MEJ 2023 vyhlášení dvouhra

V soutěži družstev Hanka nastupovala jako součást družstva kadetek spolu s Veronikou Polákovou a Annou Holejšovskou. V základní skupině naše kadetky obsadily 2. místo, když porazily Turecko a Litvu 3:0 a prohrály se Španělskem 1 :3. Hanka svedla vyrovnaný souboj s jedničkou Španělska M. Berzosa. Hanka vedla již 2:0 na sety a za stavu 2:1 a 10:8 unikla soupeřka porážce pouze díky prasátku a Hanka nakonec set prohrála 13:15 a v pátém setu 9:11. V osmifinále holky porazily nepříjemné družstvo Azerbajdžánu 3:0, když Hanka porazila A. Asgarovou 3:1. Ve čtvrtfinále holky přehrály překvapení turnaje, družstvo Švédska 3:0. Hanka porazila jedničku soupeřek S. Benjegard 3:0. V semifinále holky narazily na pozdější vítězky z Německa. Za stavu 0:1 Hanka porazila druhou nasazenou hráčku turnaje J. Neumann 3:1 a vyrovnala stav utkání na 1:1. Rozhodující pro vývoj utkání byla čtyřhra, ve které Hanka s Veronikou Polákovou prohrály 1:3, kdy klíčovým momentem byl třetí set za stavu 1:1, který holky prohrály 8:11. V následující dvouhře Hanka prohrála s K. Itagaki 0:3 a utkání tak skončilo výsledkem 1:3 ve prospěch soupeřek. Holky i tak vybojovaly vynikající 3. místo.

MEJ 2023 družstva 1 MEJ 2023 družstva 2

MEJ 2023 družstva 3 MEJ 2023 družstva 4

Ve čtyřhře kadetek Hanka spolu s Katarzynou Rajkowskou z Polska nejprve ve 2. kole porazily A. Vujovic, K. Šebek z Černé Hory 3:0, v osmifinále pak porazily Maďarky J. a R. Nagy 3:1. když s přehledem vyhrály úvodní dva sety, aby nakonec musely uhájit vítězství za stavu 2:1 v koncovce čtvrtého setu, který vyhrály 12:10. V čtvrtfinále nakonec prohrály s pozdějšími finalistkami N. Guo Zheng a L. Hochart z Francie 0:3, když o osudu zápasu rozhodl první set, ve kterém holky nevyužily několika setbolů a nakonec prohrály 12:14.

MEJ 2023 čtyřhra

Ve smíšené čtyřhře Hanka již tradičně startovala s Honzou Škaldou a ve 2. kole porazili chorvatský pár N. Milicevic, D. Vale 3:1, ve 3. kole jasně přehráli dvojici V. Vasylenko z Ukrajiny, I. Kahn z Nizozemí 3:0 a v osmifinále prohráli s později stříbrnou dvojicí G. Bled z Francie, P. Zyworonek z Polska ve vyrovnaném souboji 0:3.

MEJ 2023 mix

Vše si Hanka vynahradila ve dvouhře kadetek. Nejprve ve 2. kole porazila Izraelku E. Gavrilov 4:0, když s přehledem zvládla „útočnou trávu“ na bekhendu soupeřky. Ve 3. kole na Hanku čekala nebezpečná N. Skerbinz z Rakouska, kterou tentokrát porazila naprosto s přehledem 4:0. V dalším průběhu turnaje na Hanku čekaly dvě hráčky nasazené na pozici 4. Nejprve v osmifinále N. Dohoczki z Maďarska, kterou Hanka porazila 4:1. Klíčový byl třetí set, kdy za stavu 1:1 na sety Hanka prohrávala již 6:10, dokázala tento stav vyrovnat a set nakonec vyhrála 12:10. V dalším průběhu již měla vývoj zápasu pod kontrolou a postoupila tak do čtvrtfinále. V něm Hanka narazila na dosud neporaženou K. Itagaki z Německa, se kterou již prohrála v soutěži družstev. Hanka sice již prohrávala 1:3 na sety, ale opět ukázala své srdce bojovnice, vyrovnala na 3:3 a i když v sedmém setu prohrávala 1:5, později dokonce 4:8, po fantastickém výkonu zvítězila 11:9. V semifinále se Hanka opět střetla se Španělkou M. Berzosa a stejně jako v soutěži družstev šlo o bitvu od prvního míčku. Hanka velmi dobře rozehrála první set, celý set vedla, ale i tak se rozhodovalo v koncovce, ve které vyhrála 14:12. Přestože za stavu 3:1 na sety soupeřka dokázala vyhrát pátý set, Hanka pokračovala v soustředěném a bojovném výkonu a po vítězství 4:2 postoupila do finále. Zde na Hanku čekala N. Guo Zheng z Francie. Hanka opět zvítězila v koncovce úvodního setu a v celém zápase podávala neskutečný výkon. Hrála velmi aktivně, u stolu a po zásluze zvítězila 4:2 a stala se tak Mistryní Evropy v kategorii kadetek pro rok 2023.