HANKA KODETOVÁ VÍCEMISTRYNÍ EVROPY VE DVOUHŘE DÍVEK DO 13 LET

V chorvatském hlavním městě Záhřebu se ve dnech 14. - 18. června 2023 uskutečnil první ročník již oficiálního Mistrovství Evropy kategorie U13 pod názvem Europe Under 13 Championships. Turnaj byl opět rozdělen na soutěže smíšených družstev (2 chlapci a 2 dívky) a na soutěže jednotlivců. Součástí reprezentačního družstva České republiky byla opět naše Hanka Kodetová. Hanka podávala v průběhu celého turnaje již tradičně výborné výkony a dosáhla vynikajícího výsledku, kdy obsadila 2. místo ve dvouhře dívek kategorie do 13 let.

Hanka Kodetová 2. na ME U13 ME U13 Zagreb 2023

V soutěži družstev byla Hanka v pozici jedničky týmu v kategorii dívek a v základní skupině zvítězila ve všech dvouhrách, ke kterým nastoupila. V mixu v soutěži družstev Hanka nastupovala s Filipem Račákem. Ve druhém stupni jsme v úvodním zápase porazili družstvo Německa 3:2, když Hanka porazila A. Jia 3:0 (3,1,2). V rozhodujícím zápase o postup do semifinále jsme potřebovali porazit Rumunsko. Klíčový byl úvodní mix, kdy Hanka s Filipem vedli již 2:0 a 10:8 a vše vypadalo na úspěšný vstup do utkání. Soupeři dokázali vyrovnat a nakonec jsme prohráli 7:11 v pátém setu. Jelikož v další dvouhře Simča Holubová prohrála s D. Suvei 8:11 v pátém setu. Za stavu 1:2 nastoupila Hanka proti levoruké P. Stoica. Hance nevyhovovala hra soupeřky a nepodařilo se nám na ni najít vhodný recept a Hanka nakonec prohrála 1:3. Celé utkání jsme prohráli 2:3, což znamenalo druhé místo ve skupině. V zápase o 5. - 8. místo nás čekala velmi silná Francie. Hanka s Filipem sice zvítězili v úvodní smíšené čtyřhře, ale i tak Hanka nastupovala za stavu 1:2 proti velmi kvalitní obranářce A. Nodin. Byl to velmi vyrovnaný souboj a některé výměny trvaly třeba i dvě minuty. Za stavu 1:1 na sety a 7:9 došlo k pro většinu hráčů nezvyklé situaci, kdy bylo vyhlášeno pravidlo o časovém limitu. Do konce utkání se podání střídalo po jednom míčku a podávající hráčka musela do svého 13 úderu zakončit míček. Tento způsob hry byl pro Hanku nevýhodný a Hanka nakonec prohrála 1:3 a celé utkání skončilo výsledkem 1:3 pro Francii. V závěrečném utkání jsme porazili Ukrajinu 3:0 a obsadili jsme tak 7. místo.

Ve smíšené čtyřhře se s Filipem Račákem probojovali do osmifinále, kde opět narazili na rumunský pár P. Stoica, A. L. Ionel. Naše dvojice opět vedla 2:0 a bohužel i tentokrát prohráli 8:11 v pátém setu.

Ve dvouhře dívek Hanka s přehledem vyhrála základní skupinu. Ve druhém kole na Hanku čekala Rakušanka M. Lytvyn, kterou Hanka po boji porazila 3:1. V osmifinále Hanka přehrála Francouzku E. Lam opět 3:1 a ve čtvrtfinále stejným vsledkem porazila nepříjemnou N. Basaran z Turecka. Asi nejsazší zápas bylo pro Hanku semifinále, ve kterém porazila levorukou Maďarku L. Fazekas 3:0. Ve finále na Hanku čekala opět francouzská obranářka A. Nodin. Hanka v průběhu zápasu několikrát dokázala svoji morální sílu, kdy v prvním a ve třetím setu prohrávala vždy 5:8 a oba sety dokázala vyhrát. Za stavu 2:1 na sety se situace opět opakovala, Hanka prohrávala 4:8, dokázala vyrovnat na 9:9 a tentokrát prohrála v koncovce 9:11. V pátém setu nakonec Hanka prohrála po boji 6:11 a po porážce 2:3 obsadila výborné 2. místo a stala se tak Vícemistryní Evropy ve dvouhře dívek kategorie do 13 let.